PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128323}

Handel

Trade
7,2 17 240
ocen
7,2 10 1 17240
Handel
powrót do forum filmu Handel

8/10

ocenił(a) film na 8

Film porusza ważny temat. Handel kobietami nie dotyczy aż tak bardzo tego co się dzieje w Polsce. Jeśli już to częściej słyszy się o porwaniach, morderstwach itp. Nie zmienia to jednak faktu, że taka rzecz jest dla mnie chora. Film oczywiście bardzo dobry, miło zobaczyć w nim polską twarz (Alicja Bachleda-Curuś). Szkoda mi tylko 13-letniej Adrianny-została odłączona od rodziny. Veronica chciała zając się synem, dowiadując się, że oni go porwali skoczyła z przepaści, co nie jest dla mnie dziwne, ponieważ tacy porywacze i tak albo by je zabili albo sprzedali jakiejś rodzinie, tak jak planowali to zrobić z tymi biednymi kobietami (tyle, że je chcieli sprzedać zboczeńcom). Nie wyobrażam sobie, co one mogły czuć podczas tego ,,piekła''. Przeraża mnie myśl, że w realnym świecie takie rzeczy dzieją się naprawdę.

NATI221

nie dotyczy aż tak bardzo tego co się dzieje w Polsce? A ilu Polskim kobietom obiecano prace za granica , zabrano im paszporty i mosialy pracowac w burdelach w Niemczech czy Holandii. Najpierw sciagaja ludzi do pracy na zachod z Polski a potem zmuszaja do prostytucji. Handel ludzmi to problem miedzynarodowy i dotyczy rowniez Polski.

ocenił(a) film na 7
ewaannafalkin

Oczywiście. To dotyczy tak naprawdę całego świata. Pieniądze ogłupiają i ludziom bardziej zależy na nich niż na drugim człowieku!. Film dobry. Było już kilka filmów o tej tematyce. Ten może być w czołówce. To naprawdę straszne. Handel kobietami, dziećmi, narządami... Ciekawe właśnie czy przypadkiem tego synka Weroniki też jakimś zboczeńcom nie sprzedali. Ona się zabiła, co mnie nie dziwi, ale jej dziecko może przeżywać koszmar. Chyba że sprzedadzą go po prostu jakiejś rodzinie która nie może mieć dzieci. No i ta porwana 13-latka, to też jeszcze dziecko! Często wykorzystują takie dziewczynki z krajów arabskich czy krajów Ameryki Łacińskiej, bo tam jest bieda. Czasami i nawet rodzice sprzedają własne dzieci!!. To naprawdę jest przerażające do czego jest zdolny człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones