PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128323}

Handel

Trade
7,2 17 243
oceny
7,2 10 1 17243
Handel
powrót do forum filmu Handel

Tandetny

ocenił(a) film na 4

Nierealistyczne zachowania porwanych osob ,zero krzyku , paniki.Do ciezarowki laduja dziewczyny przy zatloczonej ulicy, a one nie krzycza.Przejscia przez granice jak spacerek ,nie mowiac o zachowaniu dziewczyn na defiladzie, kazda porwana od razu pobiegla by do policjanta.Chlopak ze slumsow w meksyku ,podchodzi do kompa w kafejce i momentalnie sie loguje ...oczywiscie. Po ucieczce z komisariatu ,zobaczywszy policjanta ktory go chce oddac na komende, nic nie robi ...idzie dalej. I jeszcze na koncu przewoznik -porywacz nagle o Bogu sobie przypomnial....No i po co gwalcic kobiety w trzcinach ?, Jak kazdy amerykanin wjechal by sobie do Meksyku i tam w "normalnych" warunkach mogl robic to samo.Tematyka przykra, ale film tandetny.

ocenił(a) film na 8
weronikax25

W trzcinach były gwałcone nie kobiety a dzieci. Uważasz, że każdy Amerykanin wjechałby sobie do Meksyku i tam w normalnych warunkach mógłby zgwałcić dziecko? Poza tym, nie o to chodzi w gwałcie. Gwałt nie jest zaspokojeniem potrzeby seksualnej. Tu chodzi o zaspokojenie potrzeby władzy. O upodlenie ofiary. Dlatego nie może być mowy o "normalnych" warunkach.
"Do ciezarowki laduja dziewczyny przy zatloczonej ulicy, a one nie krzycza" Przed paroma dniami ok. godziny 15.00 w centrum miasta została zgwałcona kobieta. Krzyczała, wołała o pomoc, kilkoro przechodniów minęło ją i gwałciciela bez słowa, bez zatrzymania się. "Chlopak ze slumsow w meksyku ,podchodzi do kompa w kafejce i momentalnie sie loguje ...oczywiscie." No wyobraź sobie, że tak właśnie działa Internet. Jeśli znasz adres, masz hasło (a oni mieli hasło, dostali od tego Chińczyka z parkingu) to możesz się zalogować w dowolnym miejscu na świecie, także w kafejce internetowej.
Ogólnie film bardzo mi się podobał, choć przeraźliwie straszny, wręcz wyniszczający psychicznie. Podobnie zresztą jak "Uprowadzona".

ocenił(a) film na 4
lia_13

Sorki , ale rozsmieszylas mnie:D .Twoje odpowiedzi sa normalnie smieszne ,wybacz.
Idz do dzungli , spotkaj murzyna i daj mu haslo , tez sie zaloguje.
Potrzeba wladzy , to znaczy ze musza byc krzaki tak ? To juz w piwnicy by sie nie zadowolil ????
Chyba kazda dziewczyna by krzyczala , z mysla ze uslyszy ja chociazby jakis policjant.....a Ty mi mowisz o jakims przypadku z centrum miasta 1:1000 ...

ocenił(a) film na 8
weronikax25

ja mówię o faktach, a ty o tym co Ci się wydaje. Poczytaj trochę na temat wiktymologii, kryminalistyce, osobowościach aspołecznych a wtedy porozmawiamy. Może też wtedy przestanie Cię śmieszyć gwałt.

ocenił(a) film na 4
lia_13

Czy Ty widzisz gdzies abym drwila z gwaltu? Sorki , ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.Bo chyba gdzies zabladzilas.I niby co maja do tego wydarzenia, osobowosci aspoleczne ktore wystepuja jako pojedyncze przypadki.Przypomne iz dziewczyn bylo kilka....

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Jesuuuu, dziewczyno. No ręce opadają normalnie. Poczytaj sobie jakieś statystyki. Jednostki aspołeczne to pojedyncze przypadki? W samej tylko Polsce codziennie jest gwałconych 200 kobiet. A co dopiero na świecie. A że w filmie było kilka kobiet? No cóż, bo film miał 90 minut, zatem trudno było w nim pokazać wszystkie zgwałcone kobiety świata. Dlaczego krzaki a nie piwnica? Nie ma żadnego powodu. Bo nie o krzaki ani piwnicę tu chodzi. Chodzi tutaj o uprzedmiotowienie ofiary. O "kupno" jej. O nabycie rzeczy, z którą to rzeczą można zrobić dowolnie się chce. Można zgwałcić, zamordować, okaleczyć... Nagle stajesz się Panem-i-Władcą.
A dlaczego ofiary nie krzyczały? A dlaczego ABC została zgwałcona zaraz po przybyciu na miejsce? Bo tak się to odbywa. Porywa się dziewczyny, po czym gwałci się je 10-15 razy (zależy ile potrzeba) po to, aby zabić w niej wolę walki, wolę życia. Nie można przecież ryzykować, że taka dziewczyna zaatakuje klienta. Często podaje im się narkotyki czy też legalne środki otępiające, co również zostało podane na filmie. Brutalne to ale prawdziwe.

ocenił(a) film na 8
lia_13

Jedyne z czym się nie zgodzę to z tym,że gwałt jest upodleniem ofiary. Głównym celem gwałciciela jest chęć zaspokojenia seksualnego, swoich chorych żądz , które prowadzą do tego,że ofiara we własnym odczuciu jest upodlona.

ocenił(a) film na 8
olcha262

Hmmm, no nie wiem, możliwe, że niejasno się wyraziłam, jednak na wszystkich zajęciach z seksuologii, psychologii klinicznej czy też patologii społecznej wykładowcy mówili, jak i czytałam w książkach, które podawali w ramach literatury przedmiotu, że gwałt nie ma na celu zaspokojenia seksualnego, a dokładniej, że gwałciciel zaspokojenie seksualne może uzyskać jedynie poprzez gwałt. Czyli nie może on uzyskać zaspokojenia seksualnego w sytuacji, w której osoba godzi się na kontakt seksualny z nim. A zatem coś w tym upodleniu ofiary jest.

ocenił(a) film na 8
lia_13

Oczywiście,że tak. Ale czym jest takie zaspokojenie seksualne,gdy ofiara nie chce, broni się (Co jeszcze bardziej go podnieca), jak nie zaspokojeniem chorych żądz. Wiadomo,że ofiara jest upodlona, to nie podlega żadnej dyskusji, jednak to nie jest jego priorytetem, przynajmniej na samym początku, bo oni działają jak zwierzęta, taki instynkt łowcy, drapieżnika. Być może we wcześniejszym poście miałaś na myśli to co napisałaś teraz:)

olcha262

Własnie chcę się zabrać za ten film. Jestem laikiem w tematyce wiktymologii i kryminologii, więc pewnie moja opinia będzie mało wiarygodna, ale jeżeli to jest lepsze kono, niż Uprowadzona, to chętnie obejrzę. Sorry - Uprowadzona była żenująco naiwna, jak większość filmów amerykańskich zresztą... :)

ocenił(a) film na 8
rmkotowski

i bardzo przewidywalna :) oczywiste,że Amerykanin rozwali pół Paryża :) jeżeli o to chodzi, to Handel jest lepszy :) warto go zobaczyć

olcha262

Może raczej chodziło o to, że gwałt w tym wypadku, bez względu na zaspokojenie gwałciciela jest narzędziem do zabicia woli walki w ofiarach.

ocenił(a) film na 5
lia_13

Przychylam się do Twojej interpretacji gwałtu - więcej w nim chęci dominacji, upokorzenia i władzy niż zaznania rozkoszy... Upokorzenie to najwyższa klasa rozkoszy, to czysty seks - tak zdaje się myślą psychopaci (ale czy tylko oni?).

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Przepraszam, czemu porównujesz Meksykanina do murzyna z dżungli? Straszne jest to co napisałaś. Meksyk jest biednym krajem, jednym z najbiedniejszych ,ale dla Twojej wiadomości chciałabym dodać ,że jest to również kraj ,który ma dostęp do cywilizacji. Jest tam mnóstwo turystów. Poza tym ,bez przesady ,ale Meksyk nie jest krajem w którym nie ma ani jednego komputera. Idąc Twoim tokiem rozumowania możemy zacząć się dziwić skąd 'zacofany Meksykanin' umiał tak angielski?Przecież to niemożliwe, bo to Meksykanin. Co do reszty Twoich zastrzeżeń się nie wypowiem ,bo mi się zwyczajnie odechciało. :)

ocenił(a) film na 10
weronikax25

dziewczyno, gdyby grozili Tobie, ze skrzywdza twoja rodzinie, to mialabys to w d*pie i krzyczalabys mimo wszystko? nie jestem pewna.... chyba ze masz gdzies rodzine. Po za tym poki czegos nie zaznamy to nie powinnysmy na ten temat sie wypowiadac, teraz mowisz ze zrobilabys to i to, ale tak naprawde bylabys w ciezkim szoku i niewidzialabys gdzie szukac pomocy, co robic. Zaglebij sie w tym temacie to zrozumiesz zachowanie tych dziewczyn, owszem spora czesc by krzyczala, bunotowala sie itp. ale nie wszystkie. co do sprawy krzakow, to dla takich chorych pedofili jest to bezpieczniejsze miejsce niz jakas piwnica, mniejsze prawdo podobienstwo ze znajdzie ich policja, bo po co niby mialaby polcija nagle przeszukiwac jakie zarosniete pola? (przepraszam za bledy, brak znakow polskich)

ocenił(a) film na 6
weronikax25

dzieciak który uczy sie angielskiego - by robić w uja turystów, jest cwany , bystry , ma całkiem fajne auto i bądź co bądź mieszka w jakims mieście to nie MURZYN Z DŻUNGLI

pewnie jeszczy byś chciała żeby chodził owinięty liśćmi palmowymi , a aparat który ukradł i robił zdjęcia .. żeby ugotował i zjadł


nie uogólniajmy aż tak bardzo

weronikax25

Z tym internetem to przesadzasz. Chłopaków stać było na niezłą, zabytkową furę (Corvette?), to i na korzystanie z internetu mogli sobie pozwolić. Meksyk to nie dżungla, mają komputery ;)

W filmie jest trochę bzdur, ale nie zachowanie ofiar - jesteśmy kozakami i wydaje nam się durne, bo siedzimy przed ekranem, nikt nam nie grozi śmiercią syna i rodziców, nie przetrzymuje siłą, nie bije i nei gwałci. Największy błąd to zachowanie na defiladzie, ale poza tym zachowanie ofiar jest wiarygodne.

ocenił(a) film na 9
lia_13

dobrze prawisz :) weronikax25 żyje chyba w innym świecie...jej posty są tak oderwane od rzeczywistości, że aż nie do wiary.

ocenił(a) film na 8
weronikax25

Sorry, że tak drastycznie to ujmę, ale chyba nigdy nie zostałaś porwana do handlu ani nawet zgwałcona... To znaczy, wiesz, ja też nie, ale staram się być obiektywny. Wyobraź sobie, że dopiero co uciekłaś porywaczom, masz puls na poziomie 200, byłaś przetrzymywana, Twoja psychika nie jest w najlepszym stanie. Pytanie : czy Twoje zachowanie będzie racjonalne? Co do kolejnego zarzutu, że chłopak ze slumsów w meksyku umie się logować :D Jestem wręcz rozbawiony. Na pewno w Meksyku nie ma kafejek internetowych, a jeśli są chłopak ze slumsów nie może do nich wejść... Otóż nie wydaje mi się. Poza tym zawsze mógł obserwować co robi ten policjant gdy korzystał z komputera.
Co do tego Porywacza Boga Żywego - czyż nie widzisz paradoksu? Mnóstwo jest takich osób. Idź do kościoła i zobacz - co druga tam siedząca baba będzie na Ciebie patrzeć i źle Ci życzyć, a za chwilę będzie się modlić. Ten w trzeciej ławce jest szanowanym lekarzem-łapówkarzem, a stary w bocznej nawie leje żonę od 20 lat. Naprawdę wierzysz, że krzyżyk na szyi świadzczy o moralności? Jak miałem 13 lat to też wierzyłem.
Czepiłaś się krzaków... Mogłaby być piwnica, ale piwnica to też zabudowania, świadkowie itp. A co do krzyku: czy jakbyś była kilka razy zgwałcona (bonusowo przez policjanta), a za każdy sprzeciw dostawała po twarzy to krzyczała byś jak Nergal?

ocenił(a) film na 8
Hmelevsky

Dzięki ,że napisałeś to za mnie:) Nic dodać nic ująć.

weronikax25

Dlaczego porywacz był gorliwym katolikiem? Biedni Latynosi mają bardzo bardzo inne podejście do religii. Dla nich głównym celem jest zmiana swojej pozycji materialnej a koszty wg ich mniemania nie czynią ich grzesznikami, bo tak naprawdę ich nie określają.
W każdym większym latynoskim mieście w niedzielę w wybranym kościele odbywa się msza poświęcona sicarios-płatnym zabójcom. Modlą się o wstawiennictwo i błogosławieństwo o dobrze wykonaną pracę.

weronikax25

Ciekawa dyskusja aczkolwiek nikt z was nie napisał o podstawowym aspekcie, dlaczego te dziewczyny, przynajmniej Curuś nie darła gęby jak wprowadzali ja do ciężarówki ani potem, w drodze do dużego miasta. Przecież zagrozili, że skrzywdzą jej syna i ma być cicho. Wielokrotnie było to pokazywane. Natomiast druga dziewczyna, meksykanka słabo znała angielski, a już raz policja uznała ją jako nielegalnego uchodźca i nic to nie dało, bo znów je w meksyku zgarnęli - meksykańska policja jest przecież opłacona (przecież dupczyli za friko Curuś jeszcze na granicy meksykańskiej).

Weronika25 - nic do Ciebie nie mam, ale wystarczy tylko trochę wyobraźni aby nie zadawać tak absurdalnych pytań jak Twoje.

perun_6

Obejrzyjcie The Whistleblower. Zbliżona tematyka i bardzo chwalony film. Dla mnie to właśnie tam są takie bzdury na resorach, że nie zdzierżyłem w całości.

weronikax25

Nie znajomość podstawowych zasad tematyki handlu ludźmi. Każdemu kto na to patrzy z boku wydaje się irracjonalne, że on by zachował się odpowiednio. Ja akurat piszę pracę na ten temat. W filmie wyraźnie zostało pokazane, ze kobiety były odurzane narkotykami oraz zastraszane. Grożono im rodzinom czy dzieciom, dlatego nie krzyczały, nie wzywały pomocy. Zresztą o sytuacji w Meksyku także należy mieć jakieś pojęcie. Jeżeli obejrzy się tego typu film i ma się jakiekolwiek wątpliwości należy zajrzeć do literatury, aby dowiedzieć się choć trochę więcej w tym temacie, a następnie udzielać się na forum. Nigdy nie wypowiadam się na forum, często ze względu właśnie na takie osoby, który zbyt płytko oceniają filmy, bo szkoda nerwów na bezsensowne dyskusje, jednakże ten komentarz jest wstrząsający. Myślę, że co do reszty to już wszyscy wyrazili co trzeba. Cieszę się, że inni też spostrzegli te dno.

ocenił(a) film na 4
Pat_n

A ty taki mądry , to gdzie widzisz dno? Przecież nigdy nie byłam w Meksyku ,i mogę to tylko stwierdzić po moim (przypuszczalnym zachowaniu) to jest film , a nie dokument <----może załąpiesz o co mi chodzi.

weronikax25

Może i "załąpiemy" o co Ci chodzi ;)

A tak na marginesie. Kim Ty jesteś żeby oceniać czy zachowania w tym filmie są realistyczne czy też nie?

ocenił(a) film na 4
homoklikus

Mgr inż.do spraw psychologii spolecznej. A co ?

weronikax25

W pracy mam taką jedną Panią psychoprofilaktyk, która zawsze mówi:
"Ja się na tym nie znam, ale zajęcia muszę przeprowadzić"

Tak więc szkoła to nie wszystko... Moi przedmówcy ostro Cię skrytykowali, a to o czymś świadczy.

ocenił(a) film na 4
homoklikus

Może i skrytykowali , ale w tym są w necie najlepsi.

weronikax25

Nie ma czegos takiego jak mgr inz. do spraw psychologii spolecznej i niepoprawne gramatycznie jest uzycie tutulu naukowego i zwrotu "do spraw" , jesli juz to mgr inz. psychologii spolecznej wiec albo nam kit wciskasz nie umiejac nawet dobrze kitu wcisnac albo moze i jestes kims do spraw psychologii spolecznej ale na pewno nie mgr inz., bo takich tytulow nie uzyska sie uczeszczajac do weekendowej szkoly policealnej a patrzac na niepoprawna konstrukcje tytulu i twoja wiedze w dziedzinie psychologii to z taka szkola mamy do czynienia.

ocenił(a) film na 4
kierat10

.....omg , no pewnie ze nie jestem , to byl sarkazm.Jezeli ktos w ogole to "łyknął" to sorry :P

weronikax25

jesli to sarkazm to slaby jak amerykanskie piwo

ocenił(a) film na 8
weronikax25

magistierów teraz na pęczki:D

ocenił(a) film na 8
weronikax25

widać, że nie znasz realiów Meksyku

ocenił(a) film na 1
weronikax25

Podbijam ku przestrodze niczego nie podejrzewającej gawiedzi, która skłonna jest obejrzeć ten smutny badziew sugerując się oceną 7,4.

weronikax25

Nie potrafie zrozumiec, jak kobieta moze napisac o filmie, ktory porusza taka powazna tematyke i to o sprawach przykrych dla kobiet, ze jest tandetny. Ale co sie dziwic skoro Glupi i Glupszy ma u Ciebie ocene 10/10 :))) Jakbys zostala uprowadzona, zgwalcona i straszona bronia, to ciekawa jestem czy bys miala sile krzyczec. Bohaterka z Polski- w tej roli Bachleda Curus, probowala poinformowac policje i zostala wysmiana. Troche mniej konserwatyzmu. Nie widzisz nic dobrego w tym filmie? Faktycznie jest troche wyidealizowany, bo szanse na znalezienie uprowadzonych w rzeczywistosci bylyby nijakie, ale przekaz jest ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones