PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118564}
6,5 64 701
ocen
6,5 10 1 64701
6,3 9
ocen krytyków
Happy Feet: Tupot małych stóp
powrót do forum filmu Happy Feet: Tupot małych stóp

Dla mnie beznadzieja, dla dzieciaków może fajne.

ocenił(a) film na 10
WrongGirl

dzieciak to jestes ty pewnie piszesz tam zgarbiony , bo nie zrozumiałeś przesłania, !!!!!!!!!!!
-.-

ocenił(a) film na 9
angelikakotek5

zobaczył scenę jak śpiewał Mambo:P tą po spotkaniu z Lowelasie:P

a tak wracając do tematu, lepiej ignorować takie tematy jak niema argumentów, bo niema o czym z człowiekiem gadac:/

WrongGirl

no w sumie spodziwałem sie czegos lepszego, ogladałem z dzieciakami pare dni temu, no i sory ale 8 letnie dziecko przesłania nie zrozumiało, i w sumie sie nie dziwie, bo tematy wyalienowania jednostki ładnie pokazuje np. bajka o brzydkim kaczątku, a nie jakies takie nudnawe nie wiadomo co..

WrongGirl

To jest film , a nie bajka, i narzekają ci którzy go nie zrozumieli... i którzy wrzucają puszki do morza na wakacjach.

wrednakozka

Patrząc na tytuł, pomyślałem, na pierwszy rzut oka, typowy schemat prostej bajki dla dzieci, a tu twórca Szalonego Maxa zaskoczył mnie pozytywnie. Tupot, to najlepszy film, podkreślam FILM animowany jaki widziałem kiedykolwiek w moim życiu.

OgnistyJoe

co nie zmienia faktu ze FILM animowany jest kierowany do dzieci, taka jest prawda, i wasze achy i ochy tego nie zmienią. a film uwazam za cienki wlasnie z tego powodu ze nie rozumieja go ci, do ktorych jest kierowany..

infrared118

Nie każdy film animowany jest kierowany do dzieci. Przykłady: "Ghost in the shell", "Trio z Belleville", "Fantastyczny Pan Lis".
Pamiętam, że przy tym ostatnim - wielu rodziców poszło z dzieckiem na animację i potem mieli pretensje, że to nie było dla dzieci.

Więcej na ten temat: http://en.wikipedia.org/wiki/Adult_animation

WrongGirl

PS. wrednakozka, pisanie, ze narzekają na ten FILM ci ktorzy go nie zrozumieli, jest krotkomowiac bez sensu, bo nie widze w tym FILMIE niczego, czego normalny człowiek moglby nie zrozumiec... a dzieci zazwyczaj konta na filmwebie nie mają, wiec nie wypowiedza sie w tej kwestii.. a jak sie kiedys dorobisz swoich, to zaserwuj im ten FILM i sam zobaczysz jaka bedzie ich opinia

użytkownik usunięty
WrongGirl

Przepraszam ale animowane bajki nie są tylko dla dzieci np. Shrek i tym podobne...
A happy feet to film nie tylko dla 8-mio latków to film także dla 13, 15, a nawet i 18 latków. I to właśnie głównie dla dorosłych powinien stanowić punkt oparcia by potem nauczyć dziecko że trzeba szanować przyrodę itp. Film ma bardzo dobry morał. Jak się skończył to chciałem go obejrzeć od nowa...

no to pewnie... moim zdaniem shrek powinien byćdla widzów +18

infrared118

fajne..trochę nudne....ale ogólnie ok ;P tak bym dała 6/10.
no i macie opinię 13letniej gówniary ;PP

użytkownik usunięty

Kuba2943 Ty chyba nie wiesz co piszesz...prawda jest taka że nie wszystko co animowane jest dla dzieci(chocby hentai) jesli wiesz co to:P a poza tym gdzie jest napisane ze doroslym nie moze sie podobac film za ktorym przepadaja jego dzieci?

użytkownik usunięty

Kuba2943 wybacz to nie mialo isc do Ciebie... ado autora tematu. pozdrawiam

użytkownik usunięty

Tak sie dzieje jak sie jednoczesnie czyta i pisze:P jeszcze raz przepraszam

użytkownik usunięty
WrongGirl

Piękny film bez dwóch zdań. Co tu dużo mówić.

słodki jest.
a stepujące pingwiny są rozbrajające.

WrongGirl

A dla kogo jest ten film jak nie dla dzieciaków?bo nie rozumiem?

ocenił(a) film na 2
entregado

Np. dla dorosłych. Bo oni raczej zrozumieją przesłanie.
Moim zdaniem film jest niezwykle słaby dlatego, że jest niespójny, jest jedna akcja, a potem ni z tego ni z owego wynika coś innego. Np dlaczego pod koniec tradycjonalista bez większych oporów zaczął tupać?
Przykładów jest wiele.

Ale ludzie, słuchajcie. Kulturka i spokój. KAŻDY, ale to każdy ma prawo wyrażania swojej opinii, oczywiście miło, jeżeli uargumentuje to, ale to nie jest jakiś wymóg. Jeżeli zaś komuś się to nie podoba, to nie ma prawa go obrażać. Tutaj na filmwebie robi się taka maniera. Bez sensu.
Mówię jedno: o gustach się nie dyskutuje.

Margit_S

"słodki jest." dla mnie aż za bardzo <rzyg>

popieram infrared118 - dla mnie bajka typowo dla dzieci, w przeciwieństwie do tak uniwersalnych produkcji jak np wspomniany wyzej Shrek, ta animacja nie jest kierowana do każdej grupy społecznej. Film typowo dla dzieci co nie znaczy że nie może się podobać starszej publiczności. Wielkie przesłanie? nie rozśmieszajcie mnie. Po raz kolejny wystarczyła prosta, tandetna i powtarzana po raz kolejny ta sama doza wartości. Coś jak pożal się Boże WALL.E... -,-

Tak pomyślałem że to film dla tych co jak widzą w Mam Talent małe dziecko które zaśpiewa smutną piosenkę to od razu się wzruszają i popadają w zachwyt.

Ode mnie 3/10 - bajka jest słaba, nie wnosi nic nowego, taką fabułę wymyślił bym z kolegami przy piwie i to dla jaj. Muzyka nie zachwyca, animacja nie wyróżnia się od innych tego typu produkcji... ogólnie nie rozumiem zachwytu takimi produkcjami.

użytkownik usunięty
KinoManiack

Zgadzam się z tobą ciągłe śpiewanie, śpiewanie, śpiewanie aż do zeżygania :/ zamiast ciekawej, wciągającej fabuły...

ocenił(a) film na 5
Margit_S

Dokładnie. Najbardziej uderzająca jest niespójność tego filmu. Czasem kiedy film jest dobrze skonstruowany, ale są drobne luki w scenariuszu, nie zauważa się tego, bo jest dobrze wyreżyserowany. Tutaj natomiast traci się sponość prawie po każdej scenie :/ Niezbyt dobry film dla dzieci, ponieważ większość dzieciaków jeśli nie zrozumie toku filmu, po prostu nie jest nim zainteresowana. :(

ocenił(a) film na 5
WrongGirl

Zgadzam się :( Myślałem, że będzie lepszy. W końcu wygrał oskara. A film był po prostu bardzo osobliwy. Ale nie polecił był go dzieciom, byłyby zbyt znudzone :/

ocenił(a) film na 8
WrongGirl

Tu chodzi o przesłanie.. i o pokazanie tego tak aby zainteresowało jak największą liczbę osób, bez względu na wiek! każdy ma swoje zdanie i swoje gusta.. ale według mnie ta animacja jest wspaniała! Może tyczy się to też tego, że ja osobiście przykładam wielką wagę do takich filmów w których jest mowa o przyrodzie, o pomocy dla zwierzątk, o zagrożonych gatunkach, o tym co ludzie im robią i o tym jak można im pomóc i zapobiec temu wszystkiemu co sie dzieje na naszej palnecie!

ocenił(a) film na 7
mefistofelcia1

Mi się ten film oglądało bardzo sympatycznie i o to chyba chodzi w tego typu produkcjach. A i przedmówczyni ma rację, tłumacząc, że film realistycznie pokazuje zwyczaje zwierząt - to był wielki plus. Ogólnie w krzesło mnie nie wbiło, ale też uważam za przesadne określenia, że nudny, beznadziejny czy "do zarzygania". Bardzo sympatyczna bajka dla dzieciaków, po którą może też sięgnąć dorosły, jeśli akurat ma ochotę na coś lekkiego, przyjemnego i nie wymagającego dużych wysiłków umysłowych. ;) Dla mnie miła odskocznia po moim codziennym "maltretowaniu" trudniejszych filmów, często bardzo trudnych.

ocenił(a) film na 8
Monaco_filmweb

dziękuję za poparcie :) mnie również ten film a krzeslo nie wbił, ale raczej nei taka była jego rola, tylko jak już mowimy - przesałanie :)
odpowiednie dla dzieci przedewszystkim! wlaasnie, miala ona dotrzec do najmłodszych! A jak sie uda to i również do rodzicó :)
owszem, to film moze nie wymagajacy zbytniej bystrosci, ale zeby potem sie zastanowic nad sensem naszego istnienia i tego co robimy anszej planecie to trzeba miec ciut ciut oleju :) ;D

ocenił(a) film na 2
mefistofelcia1

Skoro cię w krzesło nie wbił to czemu dałeś/dałaś 10? Najwyższą ocenę daję się filmom wybitnym i takim które wgniatają w fotel i nie pozwalają się od niego oderwać.Mnie osobiście ta bajka mocno rozczarowała.Bardzo cenię Georga Millera,ale tym obrazem się nie popisał.Wszystko oczywiście jest kwestią gustu,lecz bajka ta,ktora jest przewidywalna do bólu,o odmieńcu który na końcu staje się oczywiście bohaterem calej populacji ,mnie ani trochę nie rozbawila, ani nie wzruszyła.Nawet te ekologiczne przesłanie nie robi żadnego wrażenia i jest dla młodych widzów zbyt niezrozumiałe..Piosenki są słabe,fabula zbyt prosta i bardzo przesłodzona-tak jak główny bohater, kiepskie i mało zabawne dialogi,a końcówka to już całkowite przegięcie..Ogólnie tandeta....

ocenił(a) film na 8
disco_man

chodziło o moje ierwsze wrazenie, brałam pod uwage że zajęto się takim ważnym tamatem, w jaki sposób to przedstawiona, jak ja sama na niego zareagowałąm i jak inni bo znam opinie innych ludzi na ten temat a szczególnie dzieci i mojej mamy, ktorej dzieci w klasie bardzo się przejęło losem pingwinów i samej naszej planety. dałam 10 za zasługi tego filmu! OO widac, ze widz skoncentrował się tylko ,, na fabulce '' i na postrzeganiu filmu powierzchownie. To fakr, przewidywalne bajka, ale jaka ona moze niby być? to produkcja dla młodszych widzów, musi się dobrze kończyć! ehh... masz swoje zdanie ja nie bede go podwarzac.

ocenił(a) film na 8
disco_man

podważać * przepraszam

WrongGirl

Mi też się nie podobał, w kinie się okropnie znudziłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones