PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39694}

Happy wkręt

Happily N'Ever After
5,6 9 354
oceny
5,6 10 1 9354
4,3 3
oceny krytyków
Happy wkręt
powrót do forum filmu Happy wkręt

Bajka? Nie-bajka?

użytkownik usunięty

Nudzą mnie już filmy "niby-dla-dzieci". Tak, jak w przypadku pierwszego Shreka było to świeże podejście (kiedy to było? Czy nie 6 lat temu?), tak od teraźniejszych produkcji czuć zgnilizną na kilometr. W co nowszym filmie animowanym "lepsze" dowcipy, tłumacze dwoją się i troją, żeby było śmiesznie. Ja tam czuję przesyt humorem shrekopodobnym i na filmie tym zaśmiałem się raz - i to bynajmniej nie z dowcipu nowego typu, tylko z najstarszego chyba, slapstickowego. Zresztą może to nie tłumaczy wina, tylko scenariuszy oryginalnych, kto wie... Tak czy inaczej zapomina się chyba jednak, że bajka powinna zawierać w sobie raczej uniwersalizmy, a tu poza sztampowymi rozwiązaniami tego brakuje. Gdybym za 10 lat chciał pokazać mojej nieistniejącej jeszcze latorośli ten film, musiałbym ją wprowadzić nieco w sytuację polityczną AD 2007 (ach, ten dowcip...), żeby zrozumiała wstęp. I nie mówcie, że dziecko nie zwróci na to uwagi, bo to nieprawda. Dzieci lubią rozumieć - jeśli nie wszystkie, to przynajmniej moja siostrzenica.
Moje zdanie: jeśli ktoś łyka bez problemu kolejne odsłony Shreka, Rybek z Ferajny, Aut i innych Iniemamocnych, przypadnie mu to dziełko do gustu. Jeśli nie, lepiej sobie darować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones