PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664897}
5,7 25 896
ocen
5,7 10 1 25896
5,5 21
ocen krytyków
Hardkor Disko
powrót do forum filmu Hardkor Disko

Zabrakło lepszego scenariusza moim zdaniem. Film jest nieco płytki, zostawia widza zimnym, nie
wzbudza żadnego konfliktu wewnętrznego, nie ma za bardzo z czym się utożsamiać, bądź nie
zgadzać z bohaterem, bo nie jest jasne o co mu chodzi. Zemsta to bardzo dobry, nośny
filmowo temat, ale tutaj nie za bardzo rozumiem ta zemsta to za co? Do tego nie ma żadnych
kontrastów, widzimy ludzi którym się nieźle wiedzie, ale co z tego, czy to jest ich grzechem?
Widzimy młodych ludzi którzy imprezują, biorą dragi i cóż? Nie ma żadnego odniesienia, w
stosunku do czego miałoby być to tak złe, że należy im się to, co robi bohater. Film jest dobrze
zrealizowany, ujęcia bardzo dopracowane przemyślane, zgrywa się to z muzyką, wprawia w
odpowiedni nastrój, jest jakimś doznaniem. Z ideą teledysku muzycznego jest to bardzo zgodne,
ale w filmie jednak trzeba czegoś więcej. Wyszłam z kina zadowolona w pierwszym momencie
"bo nie skopał" "nie było jakiś rażących błędów", "aktorstwo bardzo dobre, dialogi również
całkiem naturalne", ale potem w sumie doszło do mnie że nie mogę nic więcej powiedzieć,
pomyśleć bo to wszystko ślizgało się po powierzchni audiowizualnej, ale refleksji nie pozostawił
żadnej. Dodatkowo klip donGuralesko też nastawił mnie może trochę na jakiś szerszy kontekst,
tło społeczne, i czekanie na tą bombę, ale w zasadzie to żadnej bomby tam nie było. Skonieczny
zapowiada się bardzo dobrze jako reżyser filmowy, ale ma jeszcze do odrobienia trochę pracy
domowej ze scenopisarstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones