PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 594
oceny
7,6 10 1 48594
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel
ocenił(a) film na 10
emila_emila

Nie, to jest film Alan'a Parker'a.
Napisz co Ciebie tak rozbawiło, bo mi nie było do śmiechu na seansie.

ocenił(a) film na 8
jeti

Zabawny ? To jeden z najbardziej mrocznych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

No ja mam takie samo zdanie jak Ty, dla tego ciekawi mnie co ją tak rozśmieszyło.

ocenił(a) film na 5
Kamileki

Hmm... rzeczywiście, mroku nie można filmowi odmówić. Mrocznie było, zwłaszcza gdy w kadrze pojawiał się Afroamerykanin.

ocenił(a) film na 8
emila_emila

I po co ta ironia? Chciałaś zabłysnąć, a nawet nie zaiskrzyłaś.

ocenił(a) film na 9
emila_emila

Ty jesteś bardziej zabawna od Allena ze swym komentarzem, co akurat nie jest trudne..

roberciksmithek_fw

Właśnie ! Sama jesteś śmieszna. Allen jest błyskotliwy, ty taka nie będziesz nawet w snach.. Nie jesteś trudna, dlatego Ci się ten film nie podobał. Weź może sobie obejrzyj coś na twoim poziomie - proponuję Woli i Tysio, albo jeszcze lepiej odrób pracę domową i idź do szkoły, bo już niedługo egzamin gimnazjalny.

ocenił(a) film na 5
starlynx

Widzę, Misiu, że Ty także doceniłeś poczucie humoru reżysera! Ocena: 4 ^^

ocenił(a) film na 6
emila_emila

Oglądając też miałem wrażenie że w tych komicznych fragmentach filmu Alan Parker musiał się wzorować na Woodym Allenie. Pozdr.,

ocenił(a) film na 10
blackkurt

Nie znam filmów Woody'ego Allena, mógł byś mnie oświecić i podać jakiś przykład sceny z ,,Harry'ego'' w której można dostrzec inspiracje komedią obyczajową?

ocenił(a) film na 5
jeti

Oczywiście, że mogę. Myślę, że chodzi o scenę z filmu Allena "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać", tę, w której faceci przebrani za plemniki przygotowują się do startu. Oglądając film "Harry Angel" bez przerwy nasuwało mi się to skojarzenie, taki dialog intertekstualny.

emila_emila

Proszę, proszę jakie słownictwo - plemniki, dialog intertekstualny.. A Polacy narzekają na poziom nauczania w gimnazjach... Do jakiego liceum idziesz, dziecko? Pewnie do jakiegoś dobrego.. Może nawet najlepszego w województwie?

ocenił(a) film na 10
emila_emila

Chłopa Ci potrzeba...Nie wyżyta jesteś i dla tego masz takie skojarzenia;-)

ocenił(a) film na 6
jeti

Mógłbym Cię oświecić w następujących kwestiach: a) Moja wypowiedź to sarkazm b) "mógłbyś" pisze się razem

ocenił(a) film na 10
blackkurt

A) płytki ten Twój sarkazm
B) Cieszę się że wiesz jak się pisze słówka, szkoda tylko że nie potrafisz wyrazić nimi treści.

ocenił(a) film na 6
jeti

Skoro wymagasz bezpośredniego przekazu, proszę: uważam że film był miejscami komiczny, np. dlatego że główny wątek filmu rozwijał się w sposób konwencjonalny i przerysowany do bólu, w wyniku czego film tracił mroczny klimat i zyskiwał, jak dla mnie, elementy rozrywkowo-komediowe. Wg mnie nie jest to kino na miarę np. "Dziecka Rosemary"

ocenił(a) film na 8
blackkurt

Elementy rozrywkowo- komediowe były to fakt, ale nie na końcu historii ukazanej w filmie lecz we wcześniejszej fazie - np. gdy Mike grał sobie na pianinie czy powtarzanie, że ma awersję do drobiu.

ocenił(a) film na 10
blackkurt

Wybacz ale wciąż nie kumam czemu ten film jest według Ciebie komiczny.
Konwencjonalny? Chyba nie przepadasz za kryminałami, jaki według Ciebie jest najlepszy film z tego gatunku?

ocenił(a) film na 9
emila_emila

Filmy Allena nie są zabawne, choć starają się być.

ocenił(a) film na 9
OutOfTimeMan

Może nie tyle że starają się być, co są zabawne, ale tylko dla niektórych. Ja jego poczucia humoru nie trawię.

ocenił(a) film na 10
CreepyBufet

Ludzie którzy go oglądali posiadają według mnie mroczną naturę. W szczególności ci którym podobał się od początku do końca. To nie film dla miłośników Allena. Jeżeli ktoś szuka większych emocji niech obejrzy np. egzekucję na żywo. To tylko klimatyczny film, a nie życie katowanych ludzi w Sierra Leone.

użytkownik usunięty
emila_emila

komentarz ekstra ! :)
film mnie nie zachwycił, temat okultyzmu został moim zdaniem przedstawiony w śmieszny sposób, brakowało klimatu, "tego czegoś". przed obejrzeniem liczyłam na coś równie złożonego i fascynującego jak książki eco, rozczarowałam się.

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie klimat tu nie mniejszy niż w Imię Róży.

ocenił(a) film na 10

A zapodaj jakiś tytuł z Twoich ,,obejrzanych'' ( oprócz ,,Omen'' ,,Egzorcysta'') który ma ,,to coś''

użytkownik usunięty
jeti

podam, jeśli powiesz mi jaka jest wg Ciebie różnica między obejrzeniem a "obejrzeniem" :-). co Ty polecasz?

@Kamileki - Imię Róży, zarówno film jak i książka mają rewelacyjny klimat :)! właściwie... to właśnie jest dobry przykład filmu, który moim zdaniem ma "to coś", czego nie ma angel heart ;).

p.s. ciekawe czy ekranizacja Cmentarza w Pradze byłaby równie ciekawa.

ocenił(a) film na 10

W sumie nie ma różnicy;-)
,,Imię Róży'' stoi u mnie zaraz obok ,,Harrego Angela''. Co by Ci tu polecić...
...Czy ja wiem, może ,,Studnia i wahadło'' z 1991 roku, żadna tam rewelacja, ale ma swój klimacik.
Nie czytałem ,,Cmentarza w Pradze'' więc Ci nie odpowiem.

użytkownik usunięty
jeti

w 'cmentarzu w pradze' jest sporo o okultyzmie...zwłaszcza w drugiej połowie, bo pierwsza jest bardziej historyczna i wg mnie gorzej się ją czyta p;
'studnia i wahadło' z opisu wydaje się nawet ok, także obejrzę, dzięki :D

ocenił(a) film na 8

Ja mogę polecić Kreta, tudzież Świętą Górę - obydwa Jodorowskiego. Klimat tu gęsty, czasem aż nadto... Wprawdzie nie są to raczej horrory tylko filmy surrealistyczne, ale zawierają też elementy okultystyczne i wiele wiele innych.

użytkownik usunięty
Kamileki

widziałam początek Kreta, okropnie mnie przeraził, przypominał mi obrazy z moich najgorszych snów, był taki oniryczny ale w strasznie drastyczny sposób, wyłączyłam go więc i nawet nie dotarłam do tej części w której jest coś okultystycznego. :) ale dzięki. kiedyś się zmierzę z Jodorowskim :)

ocenił(a) film na 8

Kret akuat na początku jest dość mocny (w sensie brutalności), te wiszące trupy i morderstwo dokonane młodziutkiego chłopaczka. Jodorowski przedstawia wizje, które czasem bardziej drastyczne niż nasze najgorsze koszmary... Okultyzmu jest więcej w Świętej Górze z tego powodu, że tam jest umieszczone wiele rzeczy np.ezoteryka, tarot, alchemia itd.

ocenił(a) film na 8
emila_emila

Gimbusy sie nie znają i tyle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones