PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 604
oceny
7,6 10 1 48604
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

Harry Angel, jeden z tych filmu o których wszyscy słyszeli, a mało kto je widział. Niestety po obejrzeniu pewnej ilości kryminałów człowiek się wyrabia. Ja odgadłem tajemnice w momencie gdy Harry spotkał się z Lucyferem w kościele. Wtedy wszystko do mnie dotarło. Dlatego też moja ocena jest za klimat, za grę aktorską, muzykę, pomysł i samą realizację. Daje 7/10.

kosa480

Siema koleś,masz na fotce moją ulubioną scenę z Hellsinga:) ukłon wobec twojego gustu:) Pozdrówka;*

ocenił(a) film na 7
NikolkaSzatan

cieszę się niezmiernie:P:P:P:P
i dziękuje:P

kosa480

A tak przy okazji:)Z kąd wziąłeś ten film??

ocenił(a) film na 7
NikolkaSzatan

Harry Angel?:P z Gazety Wyborczej, a Hellsinga z heh wiadomo skąd:P

kosa480

Ja miałem na początku wątpliwości, ta rola De niro była genialna, a film bardzo trzymał w napięciu, do tego oglądałem go wieczor, te wszytskie opuszczone stacje, klatki schodowe, brudne miasto to wszystko straszliwie poytęgowało moją wyobraźnie.Uwielbiam obrazy które zaskakują, są nietuzinkowe i mają właśnie taką tematykę dla tego też 9/10

kosa480

Ja się domysliłam po rozmowie Harrego z Cyphere'm zaraz na początku kiedy mowil, ze byl ranny w glowe podczas wojny i troche mu pozniej odbilo mo i jeszcze jak Louis Cyphere pytal czy juz sie kiedys nie spotkali...film generalnie jest wybitny-brawa dla Roberta De Niro i "Rurki". Fantastyczne aktorstwo, mroczny klimat, jeden z najlepszych horrorów w historii kina.

Syla_81


"Ja się domysliłam po rozmowie Harrego z Cyphere'm zaraz na początku kiedy mowil, ze byl ranny w glowe podczas wojny i troche mu pozniej odbilo mo i jeszcze jak Louis Cyphere pytal czy juz sie kiedys nie spotkali" ja jeszcze wczesniej jak bylo logo wytworni juz wiedzialem o co chodzi ... takze syla cienka jestes

wi1q_2

Może i tak ale film oglądałam w trzech ratach więc chyba nie jest aż tak źle...

ocenił(a) film na 10
Syla_81

syla 81, nie osłabiaj mnie. ja podobnie jak już tu jeden kolega w dyskusji, domyśliłem się, kim jest Harry po logo wytwórni filmowej...

ocenił(a) film na 8
kosa480

"Harry Angel, jeden z tych filmów o których wszyscy słyszeli, a mało kto je widział." ?
Pierwsze słyszę...

ocenił(a) film na 8
kosa480

A moim zdaniem tu nie chodzi o dosłowne odczytywanie tego faktu, a o nieustanne szukanie własnej osobowości przez głównego bohatera.

Klimat podobny do Roku Smoka, a nawet lepszy. I sam Mickey Rourke wcielił się znów w rolę podrzędnego detektywa...

ocenił(a) film na 6
kosa480

Minęło 11 minut i 30 sekund filmu, gdy miałem pierwszy przebłysk, że to on jest zaginionym gościem z długiem (Harry jedzie samochodem do szpitala, słyszy głosy). Trzymałem się tego aż do samego końca cały czas mając nadzieję, że końcówka mnie zaskoczy :(

Ale gdybym nie przeczytał przed obejrzeniem filmu tytułu Twojego wątku tutaj, to z całą pewnością zorientowałbym się dużo później. Wymowne "Kiedy się domyśliliście?" od razu uprzedza widza, że czeka na niego niespodzianka. Coś w rodzaju spojlera - niech cię diabli Kosa!

Niemniej jednak film przypadł mi do gustu - nie będę rozpisywał się na temat świetnej gry aktorskiej, gdyż wszystko już zostało powiedziane. Zdjęcia, klimat, praca kamer - w zasadzie nic nie wymaga komentarza, gdyż broni się samo.

Strasznie spodobała mi się scena z jajkiem, w restauracji ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones