PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 594
oceny
7,6 10 1 48594
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

Kolejny film ze schizofrenicznym problemem u podstaw - tym razem,jak dla mnie, nieudany. po pierwsze nudny, niestety. Po drugie nie bardzo sensowny. Czekałam na końcówkę, dając tym samym szansę autorowi na podniesienie mojej oceny filmu i będąc ciekawą,czym też ów autor mnie zaskoczy, bym mogla ostatecznie stwierdzić, że to był naprawdę dobry film. Nie zaskoczył mnie niczym. Zakończenie, nie do końca chyba zresztą zgrabnie i interesująco skonstruowane utwierdziło mnie w przekonaniu, że film do najlepszych nie należy. Nie bardzo jestem też w stanie zrozumieć znaczenia tych wszystkich po kolei wymordowanych osób w kontekście tego, że to właśnie Harry okazał się poszukiwanym. Dopóki postaci te miały prowadzić do poszukiwanego - miało to sens, potem straciło. Dla mnie otwartym pozostaje pytanie,dlaczego wymordował te osoby. Takich niejasności jest zreszta całe mnóstwo. Mam wrażenie, że wszystkie elementy są wkomponowane tam przypadkowo, a cały film zrobiony jest na siłę - zwłaszcza zakończenie. Jedyną rzeczą dobrze zrobioną był mroczny klimat oraz główna rola Mickey'a Rourke'a, według mnie bardzo dobrze odegrana. R. deniro był tam niepotrzebny. Amen.

ocenił(a) film na 9
rozowaswinkapigi

Obejrzyj jeszcze raz, przemyśl i może zrozumiesz te niejasności, bo wszystko tam swój sens miało starczy zastanowić sie chwile nad filmem.

użytkownik usunięty
rozowaswinkapigi

Czekałaś na końcówkę dając autorowi szansę by cię zaskoczył, byś mogła podnieść swoją ocenę filmu. Zapewne przez cały czas projekcji szukałaś tym filmie czegoś co cię urzeknie, co spodoba ci się w nim i niczego takiego nie dostrzegłaś ? Rozwiązanie jest bajecznie proste. To film nie dla ciebie. Być może spodoba ci się za dwadzieścia lat, gdy wraz z wzrostem poziomu artystycznego połykanej papki filmowej wytworzy się w twoim światopoglądzie namiastka gustu kinomana i zrozumiesz co to jest FILM.

użytkownik usunięty

Szkoda polemizowac z dziecmi
one nigdy nie wiedza co autor mial na mysli.
Dlatego w swojej chorej glowie kreuja dziwne rzeczy.
Szkoda czasu i tyle.

ocenił(a) film na 9
rozowaswinkapigi

do @rozowaswinkipigi
"Nie bardzo jestem też w stanie zrozumieć znaczenia tych wszystkich po kolei wymordowanych osób w kontekście tego, że to właśnie Harry okazał się poszukiwanym."
Jeśli TEGO nie zrozumiałaś to... proponuję obejrzeć film z kimś dorosłym... ;)
Zdrówko!

ocenił(a) film na 7
Eddy74

kocham te wjazdy na wiek/rodzine;d;d;d

ocenił(a) film na 8
rozowaswinkapigi

@rozowaswinkapigi
1) Nikt w tym filmie schizofrenii, ani schizofrenicznych problemów nie miał.
2) Nie do końca zgrabne i interesująco skonstruowane zakończenie? Możesz rozwinąć? Jakie byłoby zgrabne i interesujące?
3) Naprawdę nie zrozumiałaś tego filmu, skoro twierdzisz, że ktoś szukał Johnny'ego Favourite'a czy Harry'ego Angela. Brawo. Tak naprawdę nikt go nie szukał. Obejrzyj jeszcze raz, serio.
4) Możesz wymienić te 'całe mnóstwo' podobnych nieścisłości? Dość to ciekawe.
5) Jeśli uważasz, że wszystko w tym filmie jest przypadkowe, to chciałabym zobaczyć scenariusz twórcy, w którym nic nie jest przypadkowe. Ten film (pod względem scenariuszowym) jest dopracowany idealnie. Po prostu pod koniec trzeba się troszeczkę skupić i wszystko się pięknie ułoży. Trzeba się tylko skupić i postarać zrozumieć.
6) 'R. deniro był tam niepotrzebny' Tego zdania zupełnie nie rozumiem. Jego postać jest kluczowa w zrozumieniu tego filmu. Może zwróć na niego uwagę oglądając następnym razem, a uda Ci się zrozumieć. Chyba że masz na myśli, że aktor był niepotrzebny. Tego zupełnie nie kumam.

ottak

Absolutnie jestem innego zdania niż autor postu.Według mnie to bardzo mroczny dreszczowiec,którego obecnie w kinach ze świecą w rękach szukać.Na plus klimat lat 50 tych w tle oraz Mickey Rourke.

jamesdawid

Nie przeczytałem końca wypowiedzi sorry,zwracam honor.

użytkownik usunięty
rozowaswinkapigi

kicz kina

ocenił(a) film na 10
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones