PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6059}

Harry Angel

Angel Heart
7,6 48 594
oceny
7,6 10 1 48594
7,5 17
ocen krytyków
Harry Angel
powrót do forum filmu Harry Angel

fabuła, reżyseria, zdjęcia, gra aktorska, klimat. perfect

ocenił(a) film na 8

Mickey Rourke pokazuje jak wybitnym był aktorem, do tego geniusz Roberta na drugim planie:)

użytkownik usunięty
Kamileki

dokladnie tak

ocenił(a) film na 8

I niektóre sceny jak te z zakonnicami, z wiatrakiem, zjazd windą czy spiralnymi schodami powtarzające się co jakiś czas - mistrzostwo. Dzięki takim zdjęciom czy wspaniałej ścieżce dźwiękowej i wieloma innymi czynnikami film posiada niezwykły klimat:)

użytkownik usunięty
Kamileki

niewiele jest tak sugestywnych filmów, tak klimatycznych. jeśli nie widzialeś to polecam jeszcze drabinę jakubowa, chyba tylko ten film może się mierzyć z HA pod względem gęstości klimatu

ocenił(a) film na 8

Nie widziałem, jak będę miał okazję to postaram się obejrzeć :)

użytkownik usunięty
Kamileki

koniecznie zobacz

użytkownik usunięty

to jest film, którym zainspirował japończyków z Konami przy tworzeniu gry Silent Hill

ocenił(a) film na 9

Świetnie że są ludzie którzy cały czas doceniają ten świetny film. Harry Angel to zdecydowanie najlepszy horror jaki kiedykolwiek powstał, jego geniusz tkwi w świetnej fabule i niesamowitym klimacie, taki film powstaje raz na kilkanaście lat. Wydawałoby się że fabuła jest tak skonstruowana że film nadaje się tylko do jednorazowego obejrzenia ale wcale tak nie jest dzięki świetnemu klimatowi i doskonałej grze aktorów film można oglądać wiele razy. Te dzisiejsze gore-szoker horrorki dla psycholi mogą się schować. Taffer i Kamileki pozdrawiam Harry fanów :)

użytkownik usunięty
Danas_fw

tak, to prawda. to jest wybitny film, takie rzeczy powstają raz na wiele lat. strasznie szkoda, że dziś już się nie robi takich filmów, tak oryginalnych i klimatycznych. no i de niro jako Louis Cypher, zarąbisty :) pozdrawiam również

ocenił(a) film na 8
Danas_fw

Dokładnie tak jak piszesz, Harry Angel jako horror wyróżnia się przede wszystkim klimatem klimatem i jeszcze klimatem na który składają się fenomenalne zdjęcia (scena z podmuchem wiatru i czytającymi zakonnicami - tego nie da sie opisać, to trzeba po prostu obejrzeć, KAŻDA rozmowa między Harrym a Louisem czy wreszcie osteteczny zjazd windą w otchłań..., fenomenalna gra aktorska przede wszystkim wspomnianej dwójki, ale aktorzy w "tle" również są bardzo dobrzy (szalenie piękna Lisa Bonet), do tego muzyka podkreślająca świetnie wydarzenia toczące się w filmie. Jak dla mnie ten film się nigdy nie zestarzeje:D
Również pozdrawiam Danas:)

użytkownik usunięty
Kamileki

bardzo dobrze go opisałeś. tam klimat można ciąć nożem. genialne zdjęcia, ten nastrój niepokoju i tajemniczości, mistrzostwo. szkoda że takich filmów już się nie robi. pozdrawiam

Zdecydowanie film genialny, jeden z lepszych jakie widziałem, według mnie nic mu nie brakuje. Jak obejrzałem pierwszy raz to utkwił mi w pamięci na dłuuugo. Pozdrawiam wszystkich fanów HA-)

użytkownik usunięty
_ENKI_

ja po 5 minutach filmu wiedziałem już, że "jestem kupiony". pozdrawiam również

ocenił(a) film na 8

Warto zaznaczyć ,że film jest z 87 gdzie te filmy obecnie są po prostu nudne i przejrzyste jednak ten nawet w dzisiejszych czasach mimo wszystkich teraźniejszych efektów specjalnych czy czegokolwiek potrafi wielce uradować. Jestem świeżo po obejrzeniu tego i uważam ten film za wielki sukces kinematografii.

ocenił(a) film na 10
_ENKI_

Nie wiem dlaczego dopiero teraz obejrzałem ten film... Dopiero końcówka wyjaśniła mi wszystko. Zaskakujący. Harry Angel, dobra metafora, uważa że nic nie zrobił jak anioł, a naprawdę zaprzedał duszę. To raczej upadły anioł, chociaż już o interpretacji tytułu poczytałem. Louis Cyphre - też mnie zaskoczyło, że się tego nie domyśliłem do kulminacyjnej sceny. Po prostu film ma tak powoli nakręcaną fabułę że ciężko przewidzieć jak się skończy i to jest najfajniejsze. Jak dla mnie to daje dychę, klasyk po prostu. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu.

użytkownik usunięty
gieros

dokladnie tak, bardzo powoli się rozkręca i wlasnie to jest super, totalnie się nie wie w ajką stronę to zmierza, pozdr

ocenił(a) film na 10

Ja ten film oglądałem chyba już z piętnaście razy. A jak się gdzieś nudzę, to po prostu odtwarzam sobie jego sceny z pamięci. Jajko zawsze jem tak jak Lou Cyphre :-)

ocenił(a) film na 8
florianf

Ja mam awersję do drobiu... :D

użytkownik usunięty
florianf

hehhh z tym jajkiem to mnie zabiles ;) pozdro

ocenił(a) film na 9
florianf

Wspomniane jajko i drobiazg z nim związany w jednej ze scen to również mistrzostwo. Taki smaczek który nie miał wpływu na rozwiązanie fabuły, a pokazał charakter diabła, jego przebiegłość, podstęp, jak się bawił Harrym (oprócz tego że robił to cały czas). Gdy powiedział że jajko w niektórych kulturach symbolizuje duszę i wiedząc że Harry ma wstręt do kurczaków, zaproponował mu spożycie jajka. To jego delektowanie się tym, że daje Harry'emu w tak prosty sposób odzyskanie duszy jednocześnie wiedząc że nie skorzysta będąc nieświadomym okazji.

ocenił(a) film na 8
SWJar

Jest też druga strona medalu - mamy tu również symbol tego, iż diabeł zjada w tym momencie duszę Harrego :)

ocenił(a) film na 10

racja, szkoda ogolnie parkera, niedoceniony i juz sie o nim zapomina, a wychwala przecietniakow przy nim- pokroju nolana aranofa itp. a ma wiele dobrych filmow, polecam np ptaska.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

widzialem ,świetny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones