Małe przemyślenia po paru latach.

Witam, ostatnio naszła mnie chęc na odświeżenie sobie wszystkich części HP, po tym jak gdzieś w tle widziałem w tv urywek więźnia Azkabanu.

Wczoraj obejrzałem "Kamień" po 5 latach. Po zobaczeniu ostatniego filmu w kinie utrwalił mi się w głowie obraz, że Kamień i Komnata to mimo wszystko filmy nieco infantylne.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy (a w zasadzie w uszy) to cholernie piękna muzyka. Williams odwalił tutaj kawał cholernie dobrej roboty. Przepiękna, nastrojowa, od razu wpadająca w ucho, nadająca niesamowitego magicznego klimatu.

Oczywiście w filmie jak i w książce nie dało się uniknąc kilku banalnych rozwiązań fabularnych i zbyt naiwnych dialogów (zwłaszcza gdy nasza bohaterska trójka ominęła trojgłowego pieska), jednak to wszystko jest nieważne, bo klimat, historia i w zasadzie cała reszta są po prostu kapitalne.

Nawet efekty specjalne, które są już dośc leciwe nie rażą przesadną sztucznością, co zdarza się nawet filmom wychodzącym w ostatnich latach.

Obsada - kolejna kapitalna robota. Cały dorosły skład aktorski to klasa światowa. Dzieciaki - no cóż, powiedzmy że są nieźli :)

Może to kolejna nic nie wnosząca opinia, ale muszę przyznac, że po upływie kilku lat i zobaczeniu wielu filmów, Kamień filozoficzny broni się tym za co pokochali go wszyscy w dniu premiery.

Pozdrawiam wszystkich fanów książek i filmów, a dzisiaj wraz z dziewczyną odwiedzimy Komnatę tajemnic (tylko bez skojarzeń :D)

7
  • Podobnie wróciłem po latach do HP. Ogólnie nie przepadałem za Harrym Potterem, nigdy nie byłem fanem. Kiedyś przeczytałem książkę to była chyba Komnata Tajemnic, pamiętam, że bardzo dobrze mi się ją czytało, ale film także kiedyś widziałem właśnie pierwszą częśc. No i chyba byłoby na tyle.
    Gdy koledzy, fani Harrego coś wspominali o filmie powracali wspomnieniami itd. to reagowałem nieco szyderczo. Uważałem, że to bajka dla dzieci i nie równa się z LotR (Władcą Pierścieni) trylogia, która adresowana może byc dla każdego bez względu na wiek.
    Co prawda po latach nie zmieniłem opinii i nadal uważam LotR za coś wspaniałego czego nic nie nie jest w stanie pobic, ale przyznam, że Harry Potter i Kamień Filozoficzny to bardzo wysoki poziom. Wspomnienia z dzieciństwa powróciły, czułem wielki klimat i bardzo mi się podobał. Był naprawdę świetny! Co prawda dziecinny, ale poczuc można się tak beztrosko hehe
    Będę szykował się na kolejne częsci z wielką przyjemnością. Może jeszcze dziś wybiorę się do Komnaty Tajemnic może spotkam tam Manka z dziewczyną, bo jednak skojarzenia się pojawiły :) A może dziewczyna Manka będzie tam bez Manka :D Wyciągnę mojego.. tzn. moją różdżkę i wypowiem jakieś magiczne zaklęcie hehe

Dobre filmy przechodzą próbę czasu, nigdy się nie zmieniają. Jak coś jest dobre to dobre zostaje. HP taki jest i stawiam Harrego zaraz przy Władcy Pierścieni i Matrixie :) No dobra, żeby nie było to niech będzie mowa o pierwszych częściach wyżej wymienionych tytułów.

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: