PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32302}

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter and the Chamber of Secrets
7,4 322 609
ocen
7,4 10 1 322609
6,8 29
ocen krytyków
Harry Potter i Komnata Tajemnic
powrót do forum filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic

Magiczne przedmioty posiadające ogromną moc obrosły w legendę. Po bardzo długim czasie
zapomniano, że istnienie tych rzeczy jest prawdziwą częścią tej opowieści. Legenda przerodziła
się w bajkę, czytaną dzieciom. Bajka mówi o trzech braciach, którzy przechytrzyli śmierć.
Pierwszy, najstarszy, umarł, bo chciał być potężniejszy od śmierci. Drugi z nich umarł z tęsknoty
za dawną miłością. Trzeci zaś stanął przed śmiercią jak równy z równym. Po wielu latach od
powstania legendy narodzili się mężczyźni, którzy odpowiednio pasują do braci. Dzieli ich różnica
pokoleń, a nie tak jak braci, wiek. Nie są braćmi, jednak są ego samego statusu krwi. Jesteś
pewien, że znasz znaczenie tej legendy? Wiesz, do kogo naprawdę nawiązywała legenda?
Pomyśl uważnie, wysil swój umysł, by znaleźć ukryty przez J.K. Rowling sens w tej legendzie.
Odpowiednicy braci wcale nie mieli w posiadaniu atrybutów, opisanych w opowieści. I bracia i
przedmioty w gruncie rzeczy były częściami dwóch innych historii. O kim mowa?

ocenił(a) film na 9
fifi39

Nie mam pojęcia, proszę o odpowiedź, bo mnie to w sumie zainteresowało :)

ocenił(a) film na 9
Pottermaniaczka_filmweb

Myślę, że chodzi o Voldemorta, Snape'a i Harrego

ocenił(a) film na 9
natalcik

Z Voldemortem i Harrym się zgodzę. Co do Snape'a - on nie umarł z tęsknoty za Lily Potter. Po prostu Voldemort i Nagini go zabili. Ale z Harrym i Voldemortem to prawda.

ocenił(a) film na 9
Pottermaniaczka_filmweb

Moze Snape nie umarł dosłownie z tęsknoty za Lily, miałam na myśli to że gdyby jej nie kochał nie angażowałby się w tę całą walkę przeciwko Voldemortowi.

ocenił(a) film na 9
natalcik

I ostatecznie by nie zginął

ocenił(a) film na 9
natalcik

No w sumie tak. Racja.

ocenił(a) film na 9
fifi39

No albo chcociaż mała podpowiedź.

użytkownik usunięty
fifi39

up

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones