PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 416 742
oceny
7,7 10 1 416742
7,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

Zauważyłem że na początku, tytuł filmy jest w języku polskim, trochę się zdziwiłem gdyż, wiele razy oglądałem Harry'ego na DVD i na komputerze i tytuł był po angielsku. Możecie mi napisać dlaczego TVN postanowił tak zrobić :)

ocenił(a) film na 9
bartekM1559

nie wiem jak leciała Komnata Tajemnic ostatnio był oryginalny tytuł to telewizja więc się nie dziw a tak w ogóle co za różnica ???

LobeliaSakvil

Właśnie jak leciał KF i KT był oryginalny tytuł, ciekawe jak będzie z Czarą Ognia, nie robi mi to żadnej różnicy tylko czemu tak robią. Jeżeli już spolszczyli tytuł, to powinni także dać po polsku napisy końcowe np.: Reżyser, scenariusz, muzyka, występują... itp.
Szkoda tylko że nie dało się oglądać w wersji angielskiej z kinowo lokalizacją :(

ocenił(a) film na 9
bartekM1559

na napisach końcowych zawsze jest oryginalny tytuł a na napisach końcowych to tytuł jest chyba w Azkabanie

LobeliaSakvil

Tak w ogóle to fajny pomysł z tymi napisami końcowymi, w sensie na wzór Mapy Huncwotów, w KF i KT były normalne - czyli białe napisy na czarnym tle. Z tego co pamiętam to w CO były na wzór spalonych karteczek wychodzących z Czary :D

ocenił(a) film na 9
bartekM1559

tak w księciu półkrwi też była mapa huncwotów a w zakonie chyba pergamin ale nie mam pewności

LobeliaSakvil

z zakonem się zgodzę, ale w księciu było na wzór tych wspomnień z fiolek co są wlewane do myślodsiewnii
https://www.youtube.com/watch?v=2QUImJR5d8A

ocenił(a) film na 9
bartekM1559

o właśnie no teraz se przypomniałem

LobeliaSakvil

W IŚ były takie jak w dwóch pierwszych tylko bardziej mroczny :)

ocenił(a) film na 9
bartekM1559

dokładnie przyjmij zaproszenie

ocenił(a) film na 10
bartekM1559

To nie TVN tylko kino spolszczyło te napisy tytułowe na początku. TVN po prostu odkupił wersję kinową, jednak na DVD napisy są oryginalne. Oczywiście wolę jak napisy są spalszczane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones