PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503736}

Hej, Skarbie

Precious
7,4 26 201
ocen
7,4 10 1 26201
6,8 13
ocen krytyków
Hej, Skarbie
powrót do forum filmu Hej, Skarbie

Wiele razy podczas oglądania byłem zaskoczony i nie mogłem uwierzyć że tak rozwinięte, nowoczesne amerykańskie społeczeństwo ma tak widoczne patologie i nie potrafi sobie z nimi radzić.
Takie są Stany Zjednoczone, przemoc, gwałt, narkotyki, patologie, terroryzm, masakry w szkołach. Z drugiej strony to radosny, zadowolony i pewny siebie naród, który potrafi poradzić sobie ze wszystkim...

Odudu

Mnie najbardziej śmieszy ciągłe obowiązywanie 2 poprawki do ich Konstytucji. Kraj z Gwardią Narodową i najpotężniejszą armią na świecie ma prawo które obowiązuje od XVIII wieku gdy koloniści mieli zakaz posiadania broni przez Anglików. No sorki :-/

Odudu

Co racja to racja. Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej rozwiniętych krajów na tym świecie, jednak wciąż nie mogą sobie poradzić z całą patologią, która tam występuję. Co prawda non stop poczynają jakieś kroki ale jak widać - nie przynosi to większych efektów.
Jak napisałeś - z jednej strony wszechobecna przemoc, która wciąż się szerzy a z drugiej strony pewny siebie naród, marzenie każdego człowieka - PARANOJA. Ale należy dodać, że nie tylko tam obecne są takie rzeczy, to się dzieję na całym świecie i dziać się będzie zawsze.

Swoją drogą film genialny i odważny, ukazuję prawdziwe życie, z którym wiele ludzi musi sobie poradzić. W PL wcale nie jest inaczej, można by rzec, że bywa gorzej. Tylko u nas się o takich rzeczach nie mówi a tym bardziej nie kręci się takich filmów ( nie mam na myśli galerianek czy bejbi blues, o których się nie wypowiem :P ) a wielka szkoda, czasem przydałby się taki film a nie sterta g*wna o bogatych polaczkach, którzy robią oszałamiająca karierę...

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
KLAUDIA92

Jak to nie kreci sie twkich filmow w Polsce? Jest cala masa filmow o patologiach. Np "czesc tereska", "plac zbawiciela". Nie bede przytaczac bo jest ich mnustwo. Najlepiej to. Ie wiedziec i sie wypowiedziec..

ocenił(a) film na 10
Odudu

nie wiesz, że właśnie w krajach rozwiniętych są takie duże różnice społeczne ? to samo w Brazylii, zaraz za luksusowymi apartamentami, odcięte grubym murem żyją mieszkańcy faveli, czyli slumsów. w każdym kraju są i biedni, i bogaci

trucizna007

woli ścisłości to nie w każdym kraju są biedni i bogaci. W takich krajach jak Luksemburg, Monako, Norwegia, Austia czy Szwajcaria biednych ludzi nie ma. Jeżeli są to wynika to z ich wyboru a nie braku możliwości na pracę czy lepsze życie

ocenił(a) film na 10
Odudu

nie mów, że nie ma, bo to nieprawda. poza tym skąd wiesz, jaki jest powód ich biedoty ? rozmawiałeś kiedyś z takimi ludźmi i czy spytałeś ich, dlaczego są w takiej, a nie innej sytuacji ?

http://www.youtube.com/watch?v=jkTXxMB72t8

trucizna007

a Ty rozmawiałaś z nimi? I co powiedzieli Ci że są biedni bo w ich kraju nie ma pracy i nie mają gdzie zarobić piniędzy na życie?

tak jak powiedziałem, jeżeli w powyższych krajach występuje skrajna bieda (ludzie bezdomni) to jest to ich wybór, na takie życie się zdecydowali. Nie musisz mi pokazywać absurdalnych filmików bo byłem w Luksemburgu wystarczająco długo żeby zobaczyć że tam biedy nie ma, no chyba że ktoś jest zapijaczonym menelem i syfem społecznym, ale tak jak mówiłem to kwestia wyboru, każdy ma prawo mieszkać w śmietniku.

ocenił(a) film na 10
Odudu

tak, rozmawiałam z paroma osobami. hm syf społecznym - stać się nim można z wielu powodów. dalsza dyskusja nie ma sensu, masz swoje zdanie, ja mam swoje.

Odudu

Rozwój Stanów Zjednoczonych to równocześnie ich potęga i słabość. Ale nie o tym tu mowa. Takie patologiczne rzeczy zdarzają się wszędzie na świecie.
Jejku, już dawno się tak nie wzruszyłam na filmie. Aktorka przecudowna. Jej marzenia takie proste, a tak trudne do realizacji. Ale dobrze, że znalazły się osoby, które jej pomogły, które przywróciły jej wiarę w siebie, bo inaczej ten film byłby przeraźliwie smutny,

ocenił(a) film na 9
Weronekk

one jej wręcz tej wiary nauczyły. tak, zgadzam się - film bardzo poruszający i bardzo dobrze zagrany. jeden z tych, które powinien obejrzeć każdy malkontent narzekający, że ma najgorzej na świecie (chociaż co bardziej kreatywny i tak nie da się przekonać, że jest inaczej). od pierwszej minuty poczułam niesamowite zadowolenie ze swojego życia, przez co dopiero później tak naprawdę mogłam się skupić na współczuciu. nie lubię amerykańskich happy endów, ale to mi się podobało wyjątkowo. w skrócie - jestem pod ogromnym wrażeniem.

antygrafik

Nauczycielka była jak dla mnie mdła. Przepraszam, ale tak. Zastanawiałam się, czemu wprowadzono wątek lesbijski i wydaje mi sie, że celem było chyba dodanie pazura nauczycielce. Swoją drogą, skąd pomysł, ze homoseksualiści nie handlują narkotykami? :D Myśle, ze świat przestępczy, tak samo jak świat "nasz", zaludniają przedstawiciele wszystkich orientacji :D

Odudu

Obejrzyj sobie chociaż raz program "Jerry Springer Show" - zadziwisz się wybitnie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones