PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31332}

Hellraiser: Wrota piekieł

Hellraiser: Inferno
6,2 6 130
ocen
6,2 10 1 6130
Hellraiser: Wrota piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wrota piekieł

Obejrzałem wszystkie części w ciągu ostatnich paru miesięcy i to mój ranking.
1 - Dobra część , sam pomysł mi się spodobał, fabuła bardzo dobra ale jednak wykonanie wg. mnie w dwójce o wiele lepsze dlatego 7/10
2 - kontynuuacja jedynki, znów super fabuła troche wyjaśnień, "śmierć" pierwszych cenobitów co mnie zasmuciło. 8/10
3 - rozrywka na dobrym poziomie, powrót pinheada, styl gore zachowany. 7/10
4 - czwarta, zła część, nie pasuje mi pochodzenie kostki i ta przyszłość. Wogule ten ród wszystko to jest dla mnie naciągane i mi sie nie spodobalo, jednak zdziwienie Pinheada pod koniec - bezcenne. A tak nawiasem dlaczego ta kostka nie mogła być np. PUSZKĄ PANDORY??? Było by ciekawiej :) 5/10
5 - Wg. mnie najlepsza część, ukazanie Pinheada zupełnie inaczej jako diabła albo śmierci jak kto woli. Piekło tego detektywa od siedmiu boleści pokazane wspaniale, bede mial do tej części sentyment jeszcze przez długi czas. 9/10
6 - Coś a la 5 ale troche gorsze. Postać Kirsty nie wykorzystana nawet w 50 %. 8/10
7 - to jest ta Sekta, Rumunia.. Porażka. tylko kilka ujęć dawało namiastke z serii Hellraiser, usnąłem na seansie. 4/10
8 - Jak na razie ostatnia część z serii, nowe spojrzenie, znowu dużo iluzji i aury mroczności. Podobało mi się ale szału nie bylo. 6/10
A jaki jest Wasz ranking??? :)

Kempy235

Ja mam trochę inne zdanie, otóż:

1 - ocena 7/10, czyli film dobry. jakże różny od tandetnych horrów z lat 80'! Do dzisiaj potrafi przestraszyć, kreacje są świetne, pomysły też. Scena "zmartwychwstania" Franka na strychu wymiata! Solidnie wykonany kawał filmu.
2 - 0cena 8/10, film bardzo dobry moim zdaniem. Genialne rozwinięcie fabuły, klimatu. Piekło w postaci labirytnu Lewiatana naprawdę straszy a całość powala ciężkim klimatem.
3 - ocena 6/10, czyli nie jest źle. Fabuła generalnie logiczna, jednak z Pinheada zrobiono piekielnego masakratora co moim zdaniem kłóci się z jego obrazem przedstawionym w poprzednich częściach. Ogólny klimat jednak zachowano (ach, te pseudofilozoficzne teksty o bólu:)).
4 - moja ocena to 7/10. Ogólnie całość pozytywna. Fajny patent z genezą i zniszczeniem kostki, ale niektóre postacie niepotrzebne (Angelique, jeżeli chodzi o konkrety).
5 - niespodzianka zupełna, film bardzo dobry! ocena 8/10, kompletnie inna koncepcja i założenia; piekło ukazane jako pułapka we własnym umyśle, brak barokowej groteski i swoistej "teatralności" a fabuła tworzy zamkniętą całość dzięki czemu film mogą oglądać osoby nieznające poprzednich 4 (!) części.
6 - 7/10, ALE. Film ogólnie dobry, jednak niespójny. Ja jako fan serii bardzo polubiłem pewne rozwiązania które jednak nie wszystkim się mogą spodobać. Klimat podobny do części piątej ale nie poleciłbym go każdemu.
7 - Według mnie film dobry, zasługuje na 7/10. Początek absolutnie miażdży, akcja pędzi, fabuła wciąga, czego chcieć więcej? Jest jeden szczegół, otóż mniej więcej po 3/4 długości film trochę "siada" i nie za bardzo wiadomo co się zaraz stanie (w złym tego słowa znaczeniu :P) Poza tym tak naprawdę całość wygląda jako lekko podczepiona pod serię, gdyż sam pinhead, kostka itd. są raczej marginalnie potraktowane. Ogólnie jedak polecam.
8 - moim zdaniem porażka, film ujdzie (ocena 4/10) ale całość kompletnie nieoryginalna i oklepana. Powstał film o dobrych dzieciakach mordowanych przez złego złoczyńcę w opuszczonym domu. Nic dodac, nic ująć.

ocenił(a) film na 9
Kempy235

1- Popełnie bluźnierstwo,ale średnia, czasami troche nudna, schematyczna, przez cały film przyprowadzanie facetów do domu
2-Dużo lepsza niż jedynka wizja piekła, scena z "nie kostka nas tu przyprowadziła ,lecz ciekawość" i duzo ciekawsza fabuła
3-do tej pory najlepsza-nowi cennobici, pomysł statuy ,piekna aktorka głównej roli, masakra w klubie i na ulicy, chyba mój ulubiony
4-nudziłem sie,akcja w kosmosie to koszmar, historia też mało ciekawa
5- dałbym dokładie taka ocene co drugfiej części ciekawa, inna, odejście od schematu,jednak to bardziej kryminał niz horror

ocenił(a) film na 9
19TimeBreaker96

Dzięki za odpowiedź, szczególnie po takim czasie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones