PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 482
oceny
6,8 10 1 24482
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Clive Barker to geniusz. Przypusczam, że każdy doświadczony czytelnik z łatwością daje się wprowadzić w mroczne otchłanie jego umysłu i nie jest to ważne czy czytamy jego horrory czy fantasy czy dark fantasy czy cokolwiek innego. Ten człowiek urodził się z Bogiem w palcach i w wyobraźni i chyba jego talent nie powinien podlegać wątpliwościom.
Hellraiser jest 'luźną' adaptacją 'Powrotu z Piekła' i moim skromnym zdaniem (chociaż zawsze stawiam książkę wyżej niż film) jest wspaniały.
Po pierwsze Clive nie jest reżyserem. Znaczy się jest, miał w swoim dorobku kilka dzieł, ale przede wszystkim jest pisarzem. Z tego jest najbardziej znany i za to najbardziej szanowany. Mimo to tworząc Hellraisera udało mu się na tyle na ile było to możliwe przenieść tę lepkość i mrok swoich książek na ekran. Oczywiście każdy może czepiać się średnich efektów specjalnych (a jest ich sporo), rzucające się w oczy ograniczenia finansowe, czy pewnego rodzaju infantylność niektórych scen, które w rzeczywistości mógłby sobie darować, ale to wszystkie ginie jeśli damy się pochłonąć temu czego nie ma masa nowych horrorów, lub filmów w ogóle. Mianowicie KLIMAT!
A ten jest fantastyczny, mrozi włosy na karku i przyspiesza puls.
To oczywiste, że jeśli ktoś spodziewa się horroru opartego na efektach specjalnych, scenach gore, czy prostych schematach to odbije się od tego filmu z prędkością rakiety.
Jednak jeśli ktoś docenia w filmach atmosferę, to wtedy powinien jak najszybciej zapoznać się z tym arcydziełem, chwycić konfigurację lamentu Lemarchanda i czekać na cenobitów. A oni przyjdą, tego możecie być pewni... i paradoksalnie nie będziecie zawiedzeni:]

Flame_master

Twój opis jest godny pochwały. Zawarłeś clou tego czego nie powinno zabraknąć w dobrej recenzji. Szkoda tylko, że co poniektórym tak łatwo trolować a tak trudno myśleć.
I choć Hellraiser w ocenie całościowej nie może być arcydziełem to w wielu dziedzinach blisko mu do tej oceny, sam pomysł jest o niebo lepszy od wielu pomysłów XXI-wiecznych. I choć jak piszesz efekty nie powalają to jednak ten film ma potencjał i naprawdę człowiek zgłębiający kinematografię nie może przejść obok niego obojętnie.

ocenił(a) film na 9
Flame_master

Jak dla mnie także świetny film. Częściej zdażyło mi się natknąć na komentarze typu, nudny, nic się nie dzieje i że idzie przy tym zasnąć, to też sporo czasu zwlekałem zapoznaniem się. Jednak po oglądnięciu, klimat był mocny i jak najbardziej mi spasił. Ode mnie 9.

Tak dla ciekawostki, jeden z niewielu jeszcze wykonawców horrorcore'owych na naszej rodzimej scenie nagrał kawałek w oparciu o ten właśnie film.

GieBeR - Twarz Bólu > http://w116.wrzuta.pl/audio/2hgZJs14oiB/
Jak dla mnie zajebiście oddaje klimat, ale to już kto jak uważa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones