PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 482
oceny
6,8 10 1 24482
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Czy mógłby ktoś powiedzieć mi o co chodziło w filmie z tym lumpem z którym spotkała się w sklepie zoologicznym Kirsty i który na końcu zmienił się w smoka (czy coś takiego...)? Z książki nie przypominam sobie takiego motywu. Delikatnie wieje bezsensem. Że Barker dopuścił się takiego błędu (nie jedynego zresztą) w filmie na podstawie własnej książki...

ocenił(a) film na 4
Quetzalc0atl

Też chciał bym wiedzieć co z tym lumpem i po co on żarł te robaki smakowały mu?

ocenił(a) film na 9
Quetzalc0atl

Wyjaśnię wam: ten lump to szatan.


Za krótki

Quetzalc0atl

W napisach końcowych został wymieniony jako "Puzzle Guardian", który to niby miał pilnować bezpieczeństwa kostki. Wiem że pokręcone i głupie, i nawet w opowiadaniu tego nie było. Ale kościany smok na zakończenie filmu wymiatał. Moim zdaniem niezły pomysł.

Puzzle Guardian wystąpił także w innych filmach spod znaku "Wysłannika piekieł". Więcej na wikipedii.

Tenebris

Książek nie czytałam, aczkolwiek na koniec nie miałam już problemów z rozszyfrowaniem tej symboliki. Menel- smok (brawo za trafne określenie) jest opiekunem kostki, ma ją dostarczyć właścicielowi. Poza tym akcja dzieje się w Chinach/Japonii?? na samym początku, a smok kojarzy się z demonem- piekło, jak i z kulturą tamtejszych krajów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones