PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 482
oceny
6,8 10 1 24482
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Wysłannik piekieł

ocenił(a) film na 9

Krótka charakterystyka i ocena całej sagi o demonicznej kostce.
Wysłannik piekieł (1987) debiut Cliva Barkera niebanalna historia oprawiona w mroczny klimat, lektura obowiązkowa dla każdego szanującego się miłośnika horrorów. 9/10
Wysłannik piekieł 2 (1988) jeszcze mroczniejszy i brutalniejszy od swojego poprzednika. Akcja filmu rozpoczynającą się w miejcsu końca pierwszej części przenosząc nas w mroczny świat labiryntu piekła i żądnych krwi demonów. Dla mnie ten sequel jest równie dobry jak poprzednik. 9/10
Wysłannik piekieł III: Piekło na ziemi (1992) część od której oczekiwałam wiele i chyba najbardziej się zawiodłem. Historia już nie jest tak dobra jak w poprzednich częściach. Akcja przenosi się do NY gdzie w bardzo niejasny sposób właściciel knajpy staje się posiadaczem rzeźby w której jak się okazuje jest uwięziony pinhead. Cenobici zamiast straszyć poprostu śmieszą a już najbardziej demon strzelający płytami cd porażka na maxa. Pinhead też staje się inny od tej części wycina wszystko w pień nieważne czy ktoś otworzył kostke czy nie. Jedynie piękna w tym filmie jest scena w kościele, w której Pinhead udziela komuni księdzu i tylko dlatego niezmieszam jeszcze bardziej tej części z błotem. 3/10
Hellraiser IV: Dziedzictwo krwi (1996) historia powstania kostki i jego właściciela LeMarchanda. Pomysł dobry na kontynuacje ale niestety wypadło to najwyżej średnio. Film niczym niezaskakuje, dużo efektów ale brakuje zdecydowanie klimatu prawdziwego hellraisera. 5/10
Hellraiser V: Wrota piekieł (2000) historia detektywa który staje sie właścicielem demonicznej kostki. To już zupełnie inny hellraiser ale ten powiew świeżości przypisał akurat do tej szęści ogromny plus. Duży podtekst psychologiczny, dobra gra aktorów, wciągająca tajemnicza fabuła i na koniec powolny upadek głównego bohatera pogłębiającego się we własnym piekle. Dla mnie świetnie to wypadło 8/10
Hellraiser: Droga do piekła (2002) dla mnie to była średnia kopia części V pod względem klimatu. Niby wszystko było ok ale nieprzekonała mnie ta historia, może niepotrzebnie w to była zamieszana główna bohaterka dwóch pierwszych odsłon Kirsty. 5/10
Hellraiser: Sekta (2005) historia reporterki która próbuje rozwikłać prawdę o zagadkowej taśmie video. W sumie może ten film byłby niezły gdyby nie był powiązany z hellraiserem. Pinhead wysępuje tylko w końcowym epizodzie i tyle go tu widać, szkoda bo ta część mogła wypaść zdecydowanie lepiej. 5/10
Hellraiser: Hellworld.com (2005) największa kicha z całej sagi, praktycznie niemiała nic wspólnego z prawdziwym hellraiserem. Fabuła tej części-dla mnie porażka. 2/10

VRS

Po częsci zgadzam sie ale mam też pewne wątpliwości.. część trzecia w porównaniu do 5 czy 6 nie była wcale zła.. tamte części są już odrębnymi filmami które czerpią poprostu motywy z Hellraisera..

Więc po krótce(oceniam jako Hellaisery a nie jako filmy same w sobie):

-Hellraiser I: Klasyk, horror kultowy.. pozostaje w pamięci przez długi czas a widz na pewno nie będzie znudzony 'kolejnym objechanym' pomysłem na film. 9/10
-Hellraiser II: Rewelacyjna kontynuacja, doskonale łączy sie z częścią pierwszą tworząc wyraźną całość. Mistyczny klimat wbija w fotel i zapiera dech.. lepiej być nie mogło. 9/10
-Hellraiser III: i tu nagły spadek klimatu ale.. bez tragedii. Zmainy fabuły i akcji są na bierząco wyjaśniane w filmie.. Pinhead staje sie do końca zły ponieważ nie ma w nim już w ogóle człowieczeństwa. Powstają nowi Cenobici.. już nie tak mistyczni jak poprzedni ale można przymknąć oko.. napewno jest ciekawie i nie moge powiedzieć bym był tą częścią bardzo zawiedziony. 7/10
-Hellraiser IV: Ciekawy i odważny sposób na kontynuację..(na szczęście udany Akcja przeniesiona do dalekiej przyszłości lecz głównym motywem filmu są wspomnienia i historia powstania kostki i jej tajemniczej mocy. Jak dla mnie jest to koniec prawdziwego Hellraisera tym bardziej że oficjalnie wskazuje na to ostateczne zniszczenie Pinhead'a. 7/10
-Hellraiser V: To już nie to samo.. jest to raczej film sensacyjny z elementami psychologicznymi.. Minimum Pinhead'a, brak Cenobitów, brak poprzedniego klimatu. 3/10
-Hellraiser VI: To samo co część V ale.. zaskoczył mnie ciekawy pomysł na fabułę i zwroty akcji dlatego akurat tu pozwolę sobie dać 2 odrębne oceny: jako Hellaiser niestety 4/10 ale jako film z fabułą. 8/10
-Hellraiser VII: Fabuła robiona na siłę.. co prawda próbowano powrócić do bardziej mrocznego klimatu mocnych krwawych scen ale to już naprawde kawał drogi od starych dobrych pierwszych części. 4/10
-Hellaiser VIII: To chyba naidiotyczniejszy pomysł na Hellraisera jaki mógł powstać.. Istnieje gra Hellworld oparta na całej fabule (dzieciaki wiedzą wszystko z niej o kostce,Cenobitach itp) a dalej to mi sie nie chce nawet mówić. 2/10

ocenił(a) film na 9
freeze84

Moim zdaniem najsłabsza była Sekta. Z tego co pamiętam film był o gościu, który był nieśmiertelny i potrafił ozywiać zmarłych, a wszystko to było jakoś splątane z Pinheadem i spolka.
ale może po kolei...

Hellraiser I - klasyk
Hellraiser II - trochę gorszy od oryginału, jednak dobry jak na sequel
Hellraiser III - porażka totalna - Cenobita DJ? Cenobita Kamerzysta?
Hellraiser IV - po III duża poprawa, moim zdaniem dorównuje I i II
Hellraiser V - słaby, przyznam, że oglądałem go jako pierwszy z serii i nawet wtedy wydawał mi się naciągany nieźle
Hellraiser VI - znowu powrót do formy, choć nie tak dobry jak oryginał
Hellraiser VII - jak pisałem - Pinhead zdaje się być tu tylko dodatkiem, w ogóle nie czuć klimatu Hellraisera
Hellraiser VIII - mimo iż Hellraiser to jest tylko z nazwy, to mnie się podobał, najpierw zdaje się być całkowicie denny, ale końcówka wszystko wyjaśnia

_Nameless_

Wybaczcie poparcie krótkimi argumentami:
Hellraiser I - j. w. (klasyk) 9/10
Hellraiser II - jak dla mnie film dosyć cieniutki, zwłaszcza ten cały fragment w piekle. Jedyny wprost genialny pomysł to znalezienie napisu: "I'm in hell. Help me!". 5/10
Hellraiser III - fabuła rzuca sporo niedorzeczności do świata Hellraiser, jednak z jakichś powodów podobała mi się bardziej niż II. 5,5/10
Hellraiser IV - znacznie lepsza niż II i III, jednak z tego co pamiętam rzucała sporo pytań jeśli chodzi o sens całej tej kostki. Nie podobało mi się też zakończenie. 7/10
Hellraiser V - oglądałem jako pierwszą, potem drugi raz jak oglądałem wszystkie części po kolei, całkiem inne podejście do serii które okazuje się genialnym chwytem. 8,5/10
Hellraiser VI - ciągnie schemat wyznaczony przez poprzedniczkę, jednak jest równie dobry i zaskakujący. 8,5/10
Hellraiser VII - dalej podobnie, jednak już nie tak dopracowana jak V i VI. 7/10
Hellraiser VIII - cholera, może gdyby to nie był Hellraiser... Może... Ale niestety jest. 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones