PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560449}

Higglety Pigglety Pop! Życie to musi być coś więcej

Higglety Pigglety Pop! or There Must Be More to Life
6,7 63
oceny
6,7 10 1 63
Higglety Pigglety Pop Życie to musi być coś więcej
powrót do forum filmu Higglety Pigglety Pop! Życie to musi być coś więcej

W nieładzie

ocenił(a) film na 8

Perfekcyjnie wręcz zrealizowana animacja powstała na podstawie opowiadania Maurice'a Sendaka. Traktuje o pewnym małym psie, który porzuca zaciszny, kochający dom i wyrusza w świat w poszukiwaniu większego celu. W sumie szybko go znajduje, ale żeby móc go zrealizować potrzebuje zdobyć więcej doświadczenia. Prowadzi to do serii mniej i bardziej nieprawdopodobnych przygód. Film jest godny polecenia nie tylko z uwagi na obsadę, w której odnaleźć można Meryl Streep i Foresta Whitakera. Produkcja jest przede wszystkim, jak pisałem na wstępie, bardzo dobra technicznie. Wrażenie zwłaszcza robi dokładność z jaką wykonane zostały lalki z główną bohaterką na czele. Aż szkoda, że zostały najpewniej, użyte tylko do tego jednego filmu. Fabuła jest nawet jak na bajkę, nieco zakręcona. Zawiera jednak wszystkie składowe gatunku. Jedyną "ludzką" postacią jest grająca pokojówkę tancerka Audree Juteau. Wspominam o niej ponieważ wpadła mi w oko. Innym wartym odnotowania faktem jest trochę smutny wydźwięk na początku seansu kiedy psi bohater porzuca kochającego właściciela. Nie wiem skąd Sendak wpadł na taki pomysł, psy raczej są wierne i nie opuszczają ludzi z własnej woli. Zrobiło mi się trochę smutno z tego powodu. Ogólnie jednak dziełko to na pewno jest warte uwagi nie tylko tych interesujących się animacją i nadaje się nawet dla najmłodszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones