PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537558}
5,2 17 809
ocen
5,2 10 1 17809
1,9 8
ocen krytyków
Historia Roja
powrót do forum filmu Historia Roja

Byłem początkowo pozytywnie nastawiony do tego filmu. Pomyślałem, że to dobry sposób na uhonorowanie takich osób. Więc poszedłem do kina.
Po filmie byłem zażenowany i zniesmaczony. Ta żałosna imitacja filmu jest po prostu niczym innym jak wyłudzaniem pieniędzy od ludzi. Ilość pomyłek w tym filmie przekracza wszelkie normy. Scenariusz jest skonstruowany tak, że widz musi domyślać się samemu wielu ważnych faktów. Jest to po prostu zlepka chaotycznych scenek. Gra aktorska jest słabiutka, większość aktorów gra na poziomie Trudnych Spraw. O montażu filmu i o dubbingowaniu scenek nie wspomnę. Z przykrością wystawiam 1/10, a niestety bardzo chciałem zobaczyć film o takiej tematyce. Oby powstała kiedyś produkcja o Żołnierzach Wyklętych, która nie będzie koszmarem, lecz dziełem, które upamiętni ich działania, które przyczyniły się do niepodległości naszego kraju.

ocenił(a) film na 6
milennium_002

Myślę, że trochę przesadziłeś/łaś aczkolwiek film jest chaotyczny. Dlaczego? Myślę, że z powodu tego, że z tego co wiem w oryginale miał być dłuższy i reżyser musiał wycinać sceny aby zmieścić się w tych 2 godzinach.
Wszystko jest przedstawione tak w sumie bez uczuciowo. Jakoś ciężko się przywiązać do bohaterów a przecież wiele osób oglądających film ma w sercu Wyklętych więc tym bardziej smutne, że szanując ich trudno się przywiązać do losów bohaterów z ekranu.
Trudno, trochę szkoda potencjału. Może zbyt wiele sobie każdy obiecywał po tym jak film był promowany i jak walczono o jego emisję. Ale co by nie mówić to lepszy taki film niż wieczne filmy o Polakach statystach podczas II wojny światowej czy po niej i wiecznie pokrzywdzonych Żydach na ziemi polskiej ale jeszcze gorzej czyli o Polakach katach Żydów lub te wszystkie mainstremowe pozycje gdzie niby masz film o Bitwie warszawskiej a dostajesz "nic".

jarek0991

Pokaż mi film idący do kina który ma więcej niż 2 godziny? Reżyser wiedział o tym i teraz wmawia że to przez to ten film jest tak chaotyczny, zresztą skrócenie filmu w procesie montażu nie tłumaczy żałosnej gry aktorskiej.
Bardzo dobrze że ten film mało dostał dotacji, jakby dostał więcej to by to można było nazwać kasą wywaloną w błoto a reżyser i producent powinni mieć wtedy sprawę karną o wyłudzenie pieniędzy z budżetu na tragicznej jakości film ku czci Żołnierzy Wyklętych.
Nawet kumpel o jasnych prawicowych poglądach mówił że ten film tylko uwłacza pamięci Żołnierzy Wyklętych, bo tu odwalono zwykłą fuszerkę myśląc że skoro jest teraz moda na "patriotyzm" to ludzie pójdą do kina a tu lipa bo ludzie też chcą jakości poza historią, a tu jakości brak, jest tylko historia lecz ta historia na tle wykonania to za mało aby utrzymać widza w fotelu a innego zachęcić do filmu, lepiej ten czas poświęcić na lekturę książki o Żołnierzach Wyklętych...

ocenił(a) film na 6
tyberiusz81

O tym, ze film jest za długi i musiał być skracany to ja słyszałem przed jego premierą w kinie także nie piszę swojej opinii na podstawie tego, że reżyser się tłumaczy teraz tylko na podstawie tego, że wiedziałem już wcześniej i skoro był skracany to może dlatego jest chaotyczny w odbiorze.

ocenił(a) film na 5
tyberiusz81

Chociażby Nienawistna ósemka Tarantino.

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Takich długich, niekiedy nawet trzygodzinnych filmów jest dużo więcej. Oprócz Nienawistnej ósemki można wymienić jeszcze chociażby:
Władca Pierścieni: Powrót króla,
Atlas chmur,
Magnolia,
Aviator i wiele innych.
Ale masz rację - Historia Roja jest trochę zbyt chaotyczna, zwłaszcza dla kogoś kto idzie do kina nie znając historii.

ocenił(a) film na 5
Alex_de_Large

Chyba pomyliłeś do kogo adresujesz odpowiedź.

tyberiusz81

Tańczący z wilkami
Siedmiu samurajów
Dawno temu w Ameryce
Braveheart
Władca Pierścieni
Atlas chmur
Amadeusz
Magnolia
Aviator

I wiele innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones