PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152444}

Historia przemocy

A History of Violence
7,0 26 796
ocen
7,0 10 1 26796
7,3 22
oceny krytyków
Historia przemocy
powrót do forum filmu Historia przemocy

Naiwny film o super naszym za przeproszeniem bohaterze. Wiedzie spokojne życie na amerykańskiej prowincji gdzie szeryf codziennie od 20 lat o 8-23 AM popija kawę w knajpce i wraz z Johnym Walderesem omawia wydarzenia polityczne,ale i tam dopada go przeszłość. Kiedyś był gangsterem mistrzem mordobicia ale skończył z tym. Buhaha hahah !!!! Film przypominał mi czasy młodości, kaset vhs. Miałem wtedy 8-10 lat zabawa była przednia ale teraz no bez jaj. Jeden super koleś zabija w wykwintny sposób kilka czasem kilkanaście oponentów sam zazwyczaj będąc rany w bok lub w skroń. No gdzie panowie i panie mamy 2005 a tu fabuła jak z przed 20 lat. Już lepiej komiksy czytać albo na spacer iść. Film dla mało wymagających lub dla fanów aktorów tam będących . To naprawdę jest formuła fast foodowa jeszcze ten tytuł "Historia przemocy" socjotechniczny zabieg jakich mało. Życzę smacznego tego Hot -Doga...

użytkownik usunięty
industrialx1

Wiesz, są filmy, na które nie wystarczy ślepo patrzeć, trzeba włożyć coś od siebie. Widocznie zabrakło tego w Twoim przypadku sądząc po "Kiedyś był gangsterem mistrzem mordobicia ale skończył z tym. Buhaha hahah !!!!", gdyż nie w tym sęk czy był mistrzem gangsterki czy nie. O człowieka tu chodzi, o szukanie granicy między dobrem i złem, o to czy tak owa granica wg istnieje czy jest zmienna i zależna. I o szereg innych głębszych przemyśleń, które powinny się pojawić - jak nie w trakcie to - po obejrzeniu tego filmu. ;)

ocenił(a) film na 2

Moim zdaniem industrialx ma rację, nie o to chodzi ze " trzeba włożyć coś od siebie", bo w tym filmie nie trzeba doszukiwać się czwartego dna bo sam w sobie jest poprostu zbyt płytki. Jedynymi przemyśleniami jaki miałam po obejrzeniu filmu to zmarnowany czas, zażenowanie grą aktorów i realizacją filmu.

użytkownik usunięty
Justyna0810

Zażenowanie twoją wypowiedzią. Film banalny, ale co z tego skoro zrealizowany całkiem dobrze, i faktycznie film do przemyślenia. Może film łopatologicznie nam nie tłumaczy żadnych głębokich wartości ale historia zmusza do myślenia.

Film wykwintny jak tort weselny, pozdrawiam

ocenił(a) film na 2

Sformułowanie " film wykwintny jak tort weselny" nie świadczy dobrze o filmie. A ja nie oczekuje że wszystko będzie podane na tacy. Pomysł sam w sobie może i był dobry ale 95% jego aspektów zostały wykonane fatalnie.

użytkownik usunięty
Justyna0810

Świadczy dobrze. Aktorstwo było dobre - Mortensen/Hurt/Bello. Scenariusz dobry, może historia prosta ale wiadomo o co chodzi. Scena "Jak można było to skopać" genialna. Te rzeczy nie są fatalne, conajmniej średnio słabe. Na 2/10 zasługują mocne gnioty jak Kac Vegas ale nie ten dobry film Cronenberga...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones