PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647735}
4,0 7 498
ocen
4,0 10 1 7498
4,5 19
ocen krytyków
Hiszpanka
powrót do forum filmu Hiszpanka

W radiu i tv co rusz słyszę zachwyty jakie to arcydzieło wydaliła polska kinematografia, aż byłem skłonny uwierzyć, że w rajstopach coś drgnęło. Zwłaszcza, że mówi się o takich walorach filmu, jakich brak w polskim kinie permanentnie zarzucam. A tu tak niska ocena. Być może film hejtują oszukani przez reklamę oraz wielbiciele polskiej szkoły, a może faktycznie film jest sknocony. Nie wiem, nie widziałem i do kina się nie wybieram.

Leszy2

to drugie. Wiesz, nie chcę nic mówić,ale "Sale samobójców" też zachwalali, a film jest przeciętny, "Miasto 44" podobnie, "Tajemnica Westerplatte", nie wiem czy radia i telewizje mają coś z tego (nie żebym oskarżał, to by nie było nic nowego), czy chwalą "bo polskie". W każdym razie film cieniutki

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michnik6666

a tobie śmierdzi z ust. Równie inteligentna wypowiedź.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Leszy2

Moim zdaniem warto zobaczyć :) Bardzo przyjemnie się oglądający film (zwłaszcza, jeśli się przywiązuje wagę do strony wizualnej) :)

Leszy2

ja też nie oglądałem, ale jeśli chodzi o polskie kino to narzekanie jest standardem.
Np film "szamanka" ma podobną ocenę, we Włoszech uważają go za arcydzieło, a u nas za film totalnie niezrozumiały.
Myślę ze nie jest tak źle jak ocena na filmwebie, wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

MistyczneWspomnienie

Ciężki i niezrozumiały film z egzotycznego filmowo kraju jakim jest Polska, musi być skazany na arcydzieło. Wątpię aby miał w tych Włoszech szeroką oglądalność, po prostu sięgnęli po niego amatorzy kina artystycznego, wysublimowanego i dostali czego chcieli.
Nie oglądałem Szamanki, więc nie wypowiadam się na ten temat.

Narzekanie na polskie kino jest standardem, bo słabość kina polskiego jest standardem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones