PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 918
ocen
7,2 10 1 245918
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Która scena śmierci poruszyła Was najbardziej, wywołała największy smutek, żal? Temat tyczy się i Hobbita i Władcy Pierścieni.

użytkownik usunięty
Yennefer_123

Chyba ta Gandalfa... ;( poryczałem się cóż. Ale dobrze że w lotr wrócił... chociaż ta z Władcą Miasta na Jeziorze też całkiem przyjemna, lepszej oczekiwać nie mogłem dla tego kretyna....

użytkownik usunięty
Yennefer_123

co do Lotr sporo tego.

Śmierć Boromira
Śmierć Theodena
Śmierć Gandalfa most Khazad Dum
śmierć syna Theodena
co tam jeszcze śmierć Haldira
no w każdym bądz razie sporo tego

w Hobbicie na poważnie to śmierć Thorina jego rozmowa z Bilbem, i śmierć Smauga

Yennefer_123

Śmierc Thorina. Zdecydowanie.

kamilxxx09

szalona

Yennefer_123

1.Thorin
2. Fili/Kili
3. Gandalf
4. Boromir

ocenił(a) film na 7
Yennefer_123

-Śmierć Thorina
-Odpływ Frodo i pożegnanie się z Hobbitami.

ocenił(a) film na 7
Yennefer_123

-Śmierć Smauga
- Śmierć Golluma

Yennefer_123

boromir.... i długo długo nic...

ocenił(a) film na 9
Yennefer_123

-Śmierć Smauga może nie wzruszająca ale szkoda,że tak szybko po 10 minutach filmu ale taka była książka :P
-Śmierć Thorina i rozmowa z Bilbem
-Śmierć Filiego i Kiliego-rozpacz Tauriel.
-Śmierć Gandalfa Szarego rozpacz Froda i innych.
-Śmierć Boromira rozmowa z Aragornem.
-Śmierć Theodreda-rozpacz Theodena.
-Śmierć Haldira rozpacz Aragorna.
-Śmierć Theodena rozmowa z Eowiną.
-Zniszczenie Saurona-Mimo,że to władca ciemności to bardzo go lubię i uważam,że gdyby była możliwość kręcenia spin-offów to film o nim powinien powstać.


A teraz śmierć na którą się czekało z której się cieszyło :)

-Śmierć Azoga.
-Śmierć Bolga.
-Śmierć Władcy Esgaroth.
-Śmierć Grimy.
-Śmierć Sarumana mimo,że bardzo go lubiłem i książce on nie zginął w Orthanku.
-Śmierć Golluma-na nią to chyba każdy czekał od początku i nie mógł się doczekać hehe chociaż mogą być osoby,które bardzo go lubiły ;)

Yennefer_123

Najlepiej ukazana zostala smierc Boromira. Miejsce drugie - jesli mozna tak powiedziec - ex aequo smierc Theodena i smierc Thorina. Trzecie miejsce smierc Haldira.

użytkownik usunięty
Yennefer_123

Boromir.

hobbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbit aaaaaaaaaaaaaddddddddsffffffffc

Yennefer_123

1. Gandalf
2. Thorin
3. Boromir

Yennefer_123

1. Śmierć Thorina. Olbrzymia szkoda, że nie pokazano jego pogrzebu i oddania mu hołdu, mam nadzieję, że pojawi się to w wersji reżyserskiej. Choć moim zdaniem te wydarzenia powinny być już w wersji kinowej.
2. Śmierć Boromira.
3. Śmierć Filiego. Również liczę na wersję reżyserską, na pokazanie jego ciała na pogrzebie, Thorina i Kiliego okazywano a o Filim zapomniano. Sama scena śmierci była mocna. Zrzucenie go ze skał, furia Kiliego i Thorina...

ocenił(a) film na 7
Wojak_KSW

Dokladnie.Jak filiego podniosl Azog za glowe i pozbawil go zycia a puzniej zrzucil w przepasc to naprawde bylo mocne.
Azog potrakgotwal biednego Filiego jak jakas kukileke albo laleczke.Smutne.I nie ma Filiego.

Wojak_KSW

nie mogę edytować. Chodziło, że Thorina i Kilego opłakiwano a nie okazywano:)

ocenił(a) film na 7
Wojak_KSW

Śmierć Boromira bezapelacyjnie.

Yennefer_123

No śmierć Boromira i Gandalfa raczej.
Śmierć Thorina jest bardzo dobrze zagrana przez obu aktorów, niestety 2-godzinna szmira, która ją poprzedza kompletnie wyprała mnie z jakiejkolwiek empatii i nie pozwoliła w pełni docenić tej sceny.

ocenił(a) film na 6
Xoxoxox

U mnie tak samo.

ocenił(a) film na 10
Yennefer_123

Śmierć Gandalfa i Thorina.

ocenił(a) film na 8
Yennefer_123

Tylko i wyłącznie śmierć Haldira.... aż łzy z oczu lecą...

Coco_Latte

Mam pytanie, bo zawsze mnie to ciekawi: czy śmierć Haldira byłaby równie wzruszająca, gdyby grający go aktor wyglądał tak:
http://www.councilofelrond.com/wp-content/uploads/modules/My_eGallery/gallery/ch aracters/other/mischob/mischb_005_ccgbolger1.jpg

???

ocenił(a) film na 8
Xoxoxox

Fakt, że jestem tylko dziewczyną i jego uroda ma wpływ na moją ocenę, ale z drugiej strony śmierć Kili'ego, który też jeżeli patrzeć na twarz,a nie na wzrost (:P) "nie jest zły" nie wydaje mi się aż tak wzruszająca...
Faktem jest też to, że może nie jestem zbyt obiektywna bo odkąd kilka lat temu przeczytałam LOTR zakochałam się w elfach...ich gracji,elegancji i ogólnym całokształcie i to dzięki nim, moim zdaniem trzecia część Hobbita była warta obejrzenia.
I jeszcze jeżeli chodzi o śmierć Haldira, elfy nie musiały brać udziału w bitwie o Helmowy Jar, mogły olać Rohańczyków i zostawić ich samych sobie, ale tego nie zrobili co stawia ich w jeszcze lepszym świetle w moich oczach....

ocenił(a) film na 8
Coco_Latte

Zresztą wzruszyłabym się przy śmierci któregokolwiek z pozostałych elfów... tak jak robi mi się przykro gdy pokazują ciała zabitych np. w Hobbicie 3 gdy Thranduil stwierdza, ze nie ostrzeże Thorina o armii z północy bo nie bd dłużej ryzykował życia swoich poddanych...

ocenił(a) film na 4
Yennefer_123

Porównajcie [fanatycy Hobbita - nie normalni ludzie, którzy lubią ten film] dwie sceny:
1. Boromir, po przełamaniu się ginie w obronie Merry'ego i Pippina. Broni ich nawet będąc śmiertelnie ranny, choć nie ma w tym żadnego interesu, poza odwróceniem uwagi orków od Froda i daniem mu dodatkowego czasu na "odskok". Gdy dociera reszta drużyny - uznaje swoją niższość przed królem. Jego ciało, jak prawdziwego rycerza zostaje [na miarę możliwości plenerowych] pochowane z wszelkimi honorami.
2. Kili biegnie pomścić śmierć brata. Ruda cizia, z którą spędził w sumie kilkanaście minut piszczy, więc Kili zmienia zdanie i leci ją ratować. Ginie w sumie nie wiadomo po co. Chyba tylko dlatego, że Tolkien napisał o jego śmierci i PJowi się nie chciało wymyślać inaczej. A nad jego ciałem nimfomanka jęczy "Królu, zabierz ode mnie te miłość!".
Jakie wnioski?

ocenił(a) film na 5
Carmina

nie zaczynaj dyskusji z fanatykami Hobbita... nic dobrego z tego nie wyjdzie

użytkownik usunięty
Carmina

To jest oczywiste. Chociaż śmierć Thorina wyszła akurat dobrze.

No w sumie gdyby Tauriel siedziała na dupie w Elfim królestwie to Kili juz dawno by wykitował. A tak to dała mu jeszcze parę godzin życia :P

użytkownik usunięty
sentia

Szkoda że Thranduil nie pociągnął z miecza tej głupiej lali. A bym się cieszył.

Legolas za szybko przyleciał =)

użytkownik usunięty
sentia

No i wkrótce z nią odleciał ;)

ocenił(a) film na 4

Nie mówiłam o śmierci Thorina, choć Azog, który pierw nap... w lód głazem i długo, długo nic się nie dzieje nim zacznie pękać, a potem przebija tenże lód jednym ciosem sztyletu... Ale zarówno moment śmierci, jak i późniejsze opłakiwanie go - wzruszające.

Carmina

nawiążę do Twojego drugiego punktu. wiem, że idiotyczne jest to, że Kili był gotowy poświęcić swoje życie dla kobiety której w sumie nie znał i spędził z nią kilka minut. żeby nie było - nie wierzę w takie bzdury jak miłość od pierwszego wejrzenia, przeznaczenie, srata tata itd. ale tragiczne jest to, że nigdy się nie przekonają czy byłaby to prawdziwa miłość, bo jakaś chemia między nimi jednak była. potem jeszcze Thranduil stwierdza "hah, to była prawdziwa miłość" więc w ogóle super.
ah, a nimfomanka to kobieta uzależniona od seksu, więc do stwierdzenie nie bardzo pasuje do Tauriel, ale niemniej rozumiem Twoją irytację ;)


pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
isobel

Wiesz, zasadniczo latała za książątkiem. Za Legolasem znaczy - do tego stopnia, że ją jego tatuś przywoływał do porządku. Po czym bęc - krasnolud, to se poleciała za krasnoludem... No, może nimfomanka to nie jest najlepsze określenie, ale inne to "łatwa"?
A gdyby przeżyli oboje, to i tak o niczym by się nie można przekonać, bo to pomysł z "Trędowatej". Czytałaś? Jak nie to krótko: arystokrata ordynat Michorowski poślubia guwernantkę swojej kuzynki, czego oczywiście jego "sfera" nie akceptuje i Stefcia Rudecka jest przez towarzystwo traktowana jak "trędowata" - mimo, że jest szlachcianką itd. W przypadku Kiliego i Tauriel - on jest [po śmierci Filiego, swego starszego brata] następcą Thorina - przyszłym władcą plemienia Durina, ona prostą elfią łuczniczką. Elfy nigdy nie pogodziłyby się z jej związkiem z krasnoludem - do królestwa Thranduila nie miałaby po co wracać, jej rasa by się jej wyrzekła. A wśród krasnoludów wiedziałby wyraźnie, że jest tylko prostaczką nie zasługującą na rękę następcy tronu...

ocenił(a) film na 10
Yennefer_123

Mnie poruszyła każda śmierć oprócz Gandalfa, bo wiedziałam, że wróci. Najpiękniej pokazana śmierć Boromira, w Hobbicie Thorina, Kiliego i Filiego.

użytkownik usunięty
Yennefer_123

1. Boromir (czysty honor i majestat)
2. Gandalf (piękna muzyka)
3. Theoden/Thorin (dobre słowa)

Yennefer_123

Gandalfa według mnie

Yennefer_123

Gollum.

Yennefer_123

Wzruszyłem się przy śmierci renifera Thranduila :(

ocenił(a) film na 8
lolmiki

Słaby żart, a poza tym to był łoś.

Yennefer_123

Zdecydowanie pożegnanie Froda z przyjaciółmi, śmierć Gandalfa, śmierć Boromira.

ocenił(a) film na 9
Hobbiton

W pełni popieram. Pożegnanie Froda z przyjaciółmi było bardzo wzruszające...

Prócz tego chyba najbardziej poruszyła mnie śmierć

- Boromira
- Thorina
- Kili'ego
- Gandalfa Szarego

Yennefer_123

Boromir i dlugo dlugo nic. pozniej row marianski. pozniej nic. i pozniej kolejne.

ocenił(a) film na 4
Yennefer_123

Gandalfa, gdy widziałem po raz pierwszy film nie znałem jeszcze fabuły kolejnych części i nie wiedziałem że go jeszcze zobaczę. Śmierć Czarodzieja mocno mną wstrząsnęła.
Na drugim miejscu Boromir.

ocenił(a) film na 7
Yennefer_123

Śmierć Boromira :(

ocenił(a) film na 7
Yennefer_123

Śmierć Kiliego oraz płacz Tauriel.

Śmierć Thorina.

ocenił(a) film na 9
Yennefer_123

Boromir. Kiedy po raz pierwszy oglądałam lotr, polubiłam Boromira właśnie w momencie śmierci. Szkoda go :(

ocenił(a) film na 7
Yennefer_123

Pewnie, że Boromira.

ocenił(a) film na 9
Yennefer_123

Theoden, Thorin, Boromir, Gandalf. Chociaż przy Gandalfie nie było tak źle, wiadome, że się pozbiera ;)

ocenił(a) film na 4
Ciasteczkowy_Potwor18

Mnie najbardziej poruszyła śmierć samego filmu. Jackson "zamordował" Hobbita.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones