PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 771
ocen
7,2 10 1 245771
5,4 26
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Monumentalne widowisko. Piękne zakończenie nowej trylogii i rozpoczęcie starej. Sceny batalistyczne wbijają w fotel jak należy. Zdjecia i muzyka pieszczą zmysły należycie. Fabularnie jest w porządku i to mnie cieszy, że zachowano ducha Tolkiena mimo sterydów. Znakomite rozwiązanie wątków Dol Guldur i Smauga. Aktorsko najlepiej wypadł Thorin i dobrze, bo liczyłem właśnie na jego makbetowość. Z niecierpliwością czekam na wersję dłuższą, bo końcówka aż prosiła się o dokończenie wszystkich wątków. Misja zakończona sukcesem panie Jackson. Można teraz spokojnie skoczyć do Bree na piwko.

obleh

O jak ja lubię Twoje opinie i komentarze. Krótko, zwięźle i na temat :) I prawidłowo :)

kamilxxx09

Kogo zagrał tym razem PJ w BPA bo nie zauważyłem?

obleh

Jednego z Nazgulów. Jutro idę raz jeszcze zobaczyć tę spektakularną Bitwę :) I jeszcze Dol Guldur... ach przygodo trwaj - chciałoby się rzec :)

obleh

Podwyższam, bo na Twoja opinie sporo ludzi czekało i moze jeszcze ktos nie widział :) Przepraszam za wścibstwo, jesli z "boku" to tak wygląda :)

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Muszę przyznać że prócz opinii Calays na tę opinię czekałem jeszcze bardziej. Teraz czekam na opinię Belief. Myślę że może mieć podobną opinię jak Calays :)

obleh

Pj mnie rozczarował tym razem a byłam naprawdę zaczarowana. BPA uświadomiła mi czego tak naprawdę nie znoszę w jego ekranizacjach - tej szpetoty i obrzydlistwa do którego zostało mu upodobanie po kręconych horrorach podklasy B. Zabrakło równowagi. Znosiłam ochydę przemiany Golluma bo urzekała mnie muzyka i epickość scen w LOTR. W tym filmie nie ma muzyki, nie ma epickości, jest ohyda miasta na jeziorze z jego obrzydliwym władcą i Alfredem. W całej serii jest kilka zgrzytów nie pasujących do świata stworzonego przez Tolkiena. Wielki Goblin, Radagast i jego króliki i miasto na jeziorze - całe. Są jakby z innej bajki. Świat Tolkiena był piękny, surowy, natchniony, okrutny - nikt tam nie chodzi sikać w krzaki jeśli można to tak określić. Nie ma w nim przyziemności - jest jak rycerska ballada o Rolandzie. Chyba dlatego tak drażni mnie cały ten syf w mieście. Nie mam nic przeciwko " szlachetnemu brudowi" ale lepki brud doprowadza mnie do szału. Może PJ chciał odbrązowić świat Tolkiena ale wyszła mu brzydka karykatura. Przymknęłabym oko na wierzchowca Daina gdybym miała jakąkolwiek przeciwwagę, ale jej nie ma. Ani pojedynek Thorina z Azogiem ani Legolasa z Bolgiem no nic dosłownie. I dlatego mam żal..... i tak bardzo mi żal.

ocenił(a) film na 7
ewea007

Miasto na wodzie akurat mnie urzekło, ale co do reszty to masz absolutną słuszność. Są tu elementy "z innej bajki", elementy jakby z komiksu, elementy nasączone mass-kulturą i to mnie również odrzuca. Potrzebowałem drugiego podejścia do "Niezwykłej Podróży" żeby przestawić się na trochę inny styl kręcenia filmu i podnieść jej nawet ocenę o jedno oczko. Tak czy inaczej, oglądając "Władcę Pierścieni", czekając na kolejne części miałem dreszcze na plecach. To były niesamowite emocje, możliwość uczestniczenia w najbardziej udanej serii fantasy, dodatkowo piękny i spójny świat. "Hobbit" przemknął mi przed oczami, bo brak w nim jakiejś iskry. Aktualna ocena jest zasłużona.

użytkownik usunięty
obleh

Piękna opinia na to czekałem z niecierpliwością. A hejtery typu spycialec mogą się schować.

W każdym bądz razie mam podobne odczucia :)

użytkownik usunięty
obleh

I Aktualna lista wersji kinowych sześciu filmów Śródziemia.

1 miejsce Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia 10/10
2 miejsce Władca Pierścieni Dwie Wieże 10/10
3 miejsce Hobbit Niezwykła Podróż 10/10 (nadal najlepsza część z Hobbita)
4 miejsce Hobbit Bitwa Pięciu Armii (po maratonie dałem 7,7/10 naciągane 8/10, a po obejrzeniu filmu w 3D podciągam do 8,7/10 naciągane 9/10)
5 miejsce Władca Pierścieni Powrót Króla 8/10
6 miejsce Hobbit Pustkowie Smauga -8/10

1. DP
2. DW
3. PK
4. NP
5. BPA
6. PS

użytkownik usunięty
obleh

# Lotr jako trylogia całość wyżej niż Hobbit czyli 10/10

Hobbit jako trylogia myślę że 9/10 to dobra ocena :)

oczywiście żeby było jasne Lotra cenię wyżej od Hobbita ale Hobbit jest w zasadzie fantasy które niestety nie powtórzy żaden film fantasy, przynajmniej w tej dekadzie.

użytkownik usunięty

Siódmy syn wydaje się na równi z Hobbitem. Oba na 127% przebije Warcraft.

użytkownik usunięty

Nie wiem co to ma wspólnego z Hobbitem. Bardziej postawił bym na równi z Percym Jacksonem. Ale nie wiem, nie obchodzi mnie ten film, teraz czekam na Avengers i Ant Man

obleh

Że też ktoś stawia Drużynę Pierścienia za najlepszy film ze Śródziemia?! Tylko przyklasnąć. :)

użytkownik usunięty
Karton20

hej ja też stawiam Drużynę Pierścienia na pierwszym miejscu.... czuję się pominięty..........

użytkownik usunięty
obleh

Aktualna lista moja po wczorajszym obejrzeniu BPA

1 miejsce Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia 10/10
2 miejsce Władca Pierścieni Dwie Wieże 10/10
3 miejsce Hobbit Niezwykła Podróż 10/10
4 miejsce Władca Pierścieni Powrót króla 8/10
5 miejsce Hobbit Bitwa Pięciu Armii 6,4/10 nie wiem czy to moja wina że po wczorajszym obejrzeniu czuję większe zażenowanie. EE musi się bardzo postarać....
6 miejsce Pustkowie smauga 5/10 ogólnie całą trylogię kinową

Lotr Trylogia 10/10

Hobbit Trylogia 8/10

obleh

Chyba na marchewkę. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones