PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 764
oceny
7,2 10 1 245764
5,4 26
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Zawiedzione nadzieje

ocenił(a) film na 5

Niestety, ale moje nadzieje odnośnie udanego zakończenia tego bądź co bądź przydługiego serialu (absolutnie nie mówię tego złośliwie - Władcę Pierścieni łykam bez popitki a i pierwszy Hobbit był dla mnie przyjemnym widowiskiem) zostały całkowicie pogrzebane. Już w drugiej odsłonie Hobbita były chwile, gdy zastanawiałem się co jeszcze głupszego można wcisnąć do ekranizacji tej niewielkiej książeczki. Niestety, w ostatniej części przygód ekipy Thorina ilość absurdów i różnic względem pierwowzoru stała się dla mnie nie do przejścia. Pomijam już wiele różnic scenariuszowych względem książki. Po pierwsze, na cholerę było przenosić zgładzenie smoka do tej części, skoro ginie on już po 10 minutach filmu? Spokojnie można było to zrobić w poprzedniej części kosztem kilku mniej ciekawych scen. Po drugie - gdzie jest Beorn! Kurcze, czekałem na jego pojawienie się i walkę z orkami, a tymczasem jego występ trwa całe 10 sekund:) Po trzecie Legolas. Litości. Neo przy nim wymięka:) Scena anty grawitacyjnego skakania wywołała we mnie salwy śmiechu. Dochodzą do tego takie kwiatki jak przywitanie dwóch krasnoludów w środku rzezi czy też megamoce Galadrieli w ruinach. Sorry, ja tego nie łykam. Ale żeby nie było, że wszystko jest be, to muszę przyznać, że sama widowiskowość walk, a także świetna gra aktorska R. Armitage (teatralna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu) i mojego cichego bohatera drugiego planu L. Pace (tak powinien zachowywać się dumny król elfów) spowodowały, że obejrzałem film do końca. Mam jednak cichą nadzieję, że P. Jackson już więcej nie będzie się brał za ekranizację jakichkolwiek książek fantasy. Kolejnej powtórki z rozrywki bym już nie zdzierżył.

ocenił(a) film na 8
seth13

Zgodzę się tylko co do smoka, mogli pokazać jego śmierć w drugiej części, ale jak wynika z dodatków, podczas kręcenia tych scen zapadła decyzja o kręceniu trzech filmów i chcieli zakończyć film w punkcie kulminacyjnym, ale przez to Bitwa zaczyna się jak odcinek serialu tv ...
Beorn jest dla mnie postacią drugoplanową, więc jego udział w bitwie nie jest obowiązkowa, dla mnie.
Pojedynek Lego z Bolgiem bardzo mi się podoba, zwłaszcza pomysł z walką na przewróconej i walącej się wierzy, lubię taką inwencję w efektach. Thorin witający się z Dainem podczas walki też jest ok, a jeszcze lepszy jest Dain, walacy Orków z " bańki " ;)
Przyczepiłbym się do braku Wargów i nietoperzy, których jest tyle, co kot napłakał, a przecież mogli to bardzo fajnie pokazać. Przybycie Orłów też zostało jakoś słabo pokazane, brakowało w tym epickości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones