PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 391
ocen
7,6 10 1 322391
6,1 28
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

Dubling czy napisy

ocenił(a) film na 10

Jestem nie powiem osobą wygodnicką i wolę oglądać filmy z dublingiem ale słyszałem pogłoski że dubling w Pustkowiu Smauga jest słaby. No i teraz nie wiem czy iść na wersję z napisami czy z dublingiem. Tylko proszę o odpowiedzi z konkretnymi zarzutami a nie "bo ja zawsze oglądam z napisami bo wolę oryginalny dubling" ja osobiście nie wolę ale jak język i dublingi są polamane i niezgodne z orginałem to wolę napisy.

Będę wdzięczny za informację gdyż na dniach chciałbym pójść na film

ocenił(a) film na 8
Rymeq

A co to "dubling"...?

ocenił(a) film na 8
mati2519

Czyli że zamiast np. w tym przypadku Martina Freemana, to Bilbo gra jakiś dubler. Takie wersje filmów są tworzone dla osób które mają oryginałofobię, czyli paniczny lęk przed oryginalnymi aktorami.
A, i w dublingach nie ma napisów, dlatego autor tematu się zastanawia.

ocenił(a) film na 8
Bejts

Tak....
A na serio - moim zdaniem - dubbing powinien być dobrą opcją tylko dla kogoś, kto idzie do kina z młodszymi widzami. U kogoś starszego wynika to wyłącznie z lenistwa bądź innej ułomności :P Faktem jest, że polski dubbing wygląda całkiem przyzwoicie w wielu ostatnich produkcjach, nie mniej jednak dla mnie jako fana Tolkiena i Śródziemia napisy bardziej oddają klimat filmu, który i tak jest bardziej luźny niż w przypadku LOTR. Za nic nie wybiorę jednak dublera zamiast głosu Iana McKellena jako Gandalfa.

Rymeq - jeśli chcesz iść na ten film tylko jako luźną rozrywkę, nie chcesz się nim w żaden sposób delektować ponad normę, to wydaje mi się, że dubbing może być dla Ciebie odpowiedni. Sam polecałbym napisy, jak już mówiłem - dla klimatu, ale to nie tyczy się wszystkich.

ocenił(a) film na 8
mati2519

Dubbing psuje film, bo nie ma prawdziwych głosów aktorów, czyli to tak jakby zabrać 50% aktorstwa z filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones