PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506848}
8,0 17 363
oceny
8,0 10 1 17363
Home S.O.S. Ziemia
powrót do forum filmu Home - S.O.S. Ziemia!

Ignoranci....

ocenił(a) film na 10

Najbardziej załamują mnie komentarze osób które nawet nie wiedzą o czym piszą... Pakują film do jednego wora razem ze wszystkimi filmami tego gatunku, bo on przecież jest o ocieplaniu się klimatu przez człowieka, a o tym już każdy wie, więc nie ma sensu go oglądać, bo to "pranie mózgu".
No niestety, nie jest to kolejny film o ociepleniu, a na pewno nie głównie o tym, nie pokazuje skutków ocieplenia, a przyczyny, ale przede wszystkim, ignorancję obecnego społeczeństwa. To jak marnujemy, niszczymy zasoby naturalne - głównie te nieodnawialne. Jeśli ktoś chce się kłócić w tej kwestii proponuję najpierw dowiedzieć się trochę na temat wycinki lasów w Ameryce pd., czy dostępie do wody pitnej w niektórych krajach Afryki czy Azji (a przecież woda jest wszędzie, dziwne co?). Im więcej filmów otwierających oczy ludziom na szerzący się problem tym lepiej, szkoda tylko ze niektórzy muszą się sparzyć żeby uwierzyć że coś jest gorące.

ocenił(a) film na 7
pkaphz

Podobał mi się optymistyczny akcent pod koniec filmu i ta z lekka poetycka narracja. Bez względu na to, kto ma jakie zdanie na temat globalnego ocieplenia, "Home" warto zobaczyć choćby dla samych zdjęć, bo na prawdę zapierają dech. Jeśli komuś się treść nie podoba to nie odradzam wyłączanie głosu, bo muzyka również ma tutaj swój potężny wkład w piękno tego obrazu. Polecam każdemu.

ocenił(a) film na 10
pkaphz

my, ludzie jako pojedyncze jednostki nie możemy prawie nic zrobić. ludzi których nazywasz ignorantami napędzają gospodarkę i rolnictwo które tak wszystko niszczy, ich dążenia do posiadania coraz większej ilości dóbr przewyższają dobro natury, dlatego też nie ma sensu się na nich denerwować, tylko postarać się nauczyć umiaru, skruchy i życia w harmonii z naturą.

ocenił(a) film na 10
LCSPL

ok, ale dla kogo Ci ludzie, tą gospodarkę napędzają? Oni kupują wszystkie "dobra" jakie wyprodukują? Czy to może my napędzamy ich do brnięcia dalej w to wszystko? Bez popytu nie ma podaży...

Jeśli każda jednostka powie że nic nie może zrobić, to tak będzie, co innego jeśli każdy powie że jednak coś zrobić może... przykład - żarówki energooszczędne, wcześniej kupowane tylko przez jednostki, teraz (z przymusu ale jednak) tylko takie będą dostępne. To samo dotyczy segregacji śmieci, oszczędzania wody itd...

Fakt że w Polsce jest to bardzo słabo rozwinięte, ale po woli ludzie zaczynają mieć świadomość tego że coś robią źle. Nie jestem ekologiem, nie działam w żadnych stowarzyszeniach, kiedyś byłem obojętny temu co mówili, może dlatego że nie zauważałem (jak większość osób) że to co robimy działa głownie na naszą niekorzyść.

pkaphz

No i co zrobisz, skoro ekologia jest narzędziem politycznym? EU dławi nas teraz handlem uprawnień na emisję CO2, co jest zupełnie skandaliczne. Nie dziwne zatem, że ludzie traktują wszelkie materiały o globalnym ociepleniu jak propagandę.

ocenił(a) film na 1
coperfield_david

Pogoda czy klimat to łatwy chłopiec do bicia więc jeżeli można to trzeba to wykorzystać aby skroić kasę na robieniu wody z mózgów. Nikt nawet się nie zająknie na temat pyłów poprodukcyjnych bo to już nowoczesna technologia opanowała a które mają większy wpływ na tzw ocieplenie choć tak czy inaczej nie prześcigniemy aktywności wulkanicznej. Ziemia sama sobie da radę nie pytając czy można. Człowiek od zarania dziejów testował co go uśmierca a co go leczy i teraz nic się w tym temacie nie zmieniło. Cały czas jest walka między dwoma obozami istot rozumnych i istot biorących wszystko na wiarę i co najciekawsze nie ma w perspektywie związania wiary z rozumem bo tacy są ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones