PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200967}

Horton słyszy Ktosia

Horton Hears a Who!
6,3 28 361
ocen
6,3 10 1 28361
6,4 10
ocen krytyków
Horton słyszy Ktosia
powrót do forum filmu Horton słyszy Ktosia

Przesłanie

ocenił(a) film na 8

Ten film niesie duże przesłanie szczególnie dla osób wierzących. Oglądałam ren film dzisiaj na
dniu skupienia, jeśli ksiądz nie zaznaczył tego, że film niesie przesłanie myślę, że oglądałabym
ten film jak każdy inny animowany. Jeśli oglądałeś ten film zastanów się jakie to przesłanie, jeśli
jeszcze nie oglądałeś to obejrzyj i zwróć uwagę na przesłanie.

_Monis_

oslabilas mnie maksymalnie. SCIAGNIJ KLAPKI Z OCZU I OTWORZ JE SZEROKO. nie ma gwarancji, ale moze wyzdrowiejesz.

ocenił(a) film na 8
kotbury

Właśnie ściągnięcie klapek z oczu pozwala się otworzyć na odkrycie w tej bajce wielu ukrytych znaczeń i metafor.

ocenił(a) film na 9
Encrier

faktycznie w tym filmie od groma jest różnych przesłań i metafor ;) trzeba tylko umieć je dostrzeć a doceni się tę produkcję

_Monis_

Możesz powiedzieć jakie dokładnie przesłanie w tej bajce dostrzegłaś? Bo mi się zdaje, że będzie ono zupełnie inne od mojego. Ja oglądając tę bajkę, widziałem metaforę konfliktu nauki z religią, zaś przedkońcowa mowa Kangurzycy do Hortona przed oczami wręcz stawia proces Galileusza przed inkwizycją za podważanie prawd wiary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones