PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604497}

Children Who Chase Lost Voices

Hoshi o Ou Kodomo
7,4 3 737
ocen
7,4 10 1 3737
Hoshi o Ou Kodomo
powrót do forum filmu Hoshi o Ou Kodomo

Hej, szukam produkcji z motywem starych wierzeń (nawiązujących do prawdziwych, acz niekoniecznie 1:1), tam gdzie są bogowie, stwory, istoty, zaginione krainy, itd. Niekoniecznie animu, choć tutaj nabardziej przychodzi mi do głowy Mononoke, Spirited Away czy Szopy w Natarciu.
Poza tym Labirynt Fauna (2006), Pomiędzy Piekłem a Niebem (1998), Sekret Księgi z Kells (2009) czy Piraci z Karaibów - chodzi mi o nawiązania do prawidziwych (ale też legendarnych/mitycznych) stworzeń i miejsc. Czy komuś przychodzi jeszcze jakaś produkcja do głowy? :)

ocenił(a) film na 7
eeetam

Film już nawiązuje do oryginalnej historii, ale Piekło Dantego. Z mitologii greckiej Herkules przychodzi do głowy, ale to dość oczywiste, jest jeszcze Starcie Tytanów, Percy Jackson i Immortals(słaby). Egipt to serial Papirus i Bogowie Egiptu(niezbyt dobry). Nordycka to Thor. Wiedźmy i smoki to Siódmy Syn, jest też nowa słowiańsko-chińska mieszanka Wij/TAJEMNICA PIECZĘCI SMOKA, jest to rosyjska produkcja, więc trzeba przymknąć oko niekiedy. Serial który łączy wiele mitologii to Amerykańscy Bogowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones