PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139825}

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
7,7 60 094
oceny
7,7 10 1 60094
7,2 14
ocen krytyków
Hotel Ruanda
powrót do forum filmu Hotel Ruanda

Jak myślicie, który film lepszy? Moim zdaniem film Pecka jest mocniejszy i lepiej zrobiony. "Hotel..." dość mocno mnie rozczarował. Niby wszystko gra, historia na faktach, a jednak czułem jakby twórcy chcieli mnie wzruszyć na siłę, kompletnie nie wiem po co skoro tematyka w sobie powinna wzruszać. Jednak ten nie naturalizm bohaterów jakoś mnie drażnił. "Czasem w kwietniu" jest o wiele inteligentniej nakręcony i lepszy w odbiorze. Bardziej przytłaczający i skłaniający do myślenia. Tak, czy siak oba filmy nie wykorzystały wielkiego potencjału tego tematu (zwłaszcza "Hotel..."), bo mogły to być arcydzieła.

użytkownik usunięty
Aldo_Raine

Ten film mnie rozczarował - nakręcony, bo nakręcony, wiele znanych twarzy, ale film kompletnie bez wyrazu. Gra aktorów tępa, po co wystąpił Reno, dla samej twarzy? Podobnie Nolte?

Nie, porównuję go z Shooting Dogs i jest bez porównania. nie wiem, czy oglądałem "Czasem w kwietniu" - nie jestem pewny, ale Hotel Ruanda, który właśnie sobie nagrałem zaraz skasuję - to zmarnowany czas - nakręcone zbyt po Hollywoodzku.

Może główny bohater gdyby zagrał bardziej przekonująco byłoby inaczej, a tak - kiepsko.

ocenił(a) film na 10

no akurat rola Dona Cheadle była genialna, wiec przestań farmazolic

Aldo_Raine

'Hotel Ruanda' a 'Czasem w kwietniu' to dwa różne filmy, choć opowiadające o tych samych wydarzeniach. Pierwszy, rzeczywiście dość Hollywoodzki, trafił do mnie opowieścią o tym niesamowitym człowieku, który tak wiele zrobił dla Tutsi i Hutu, narażając siebie, a to, że był Hutu później już by go wcale nie ratowało. No ale właśnie. 'Hotel Ruanda' to jednak bardziej opowieść, która trafia historią, a nie wykonaniem. 'Czasem w kwietniu' ociera się bardziej o reportaż. Jestem wierną fanką tego filmu, bo w niepowtarzalny sposób pokazuje tragedię w Rwandzie. Jeszcze jedną różnicą pomiędzy tymi dwoma filmami jest to , że pierwszy skupia się jednak bardziej na aspekcie politycznym: braku pomocy z innych krajów, a drugi to bardzo czytelnie i mocno pokazany jest cierpiący człowiek i sytuacja na tym najbardziej przyziemnym, ludzkim szczeblu.

Ale wybór pozostawiam Tobie, chociaż myślę, że oba filmy wiele wniosą do twojego życia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones