PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3574}

Idealny mąż

An Ideal Husband
7,0 3 906
ocen
7,0 10 1 3906
Idealny mąż
powrót do forum filmu Idealny mąż

IDEALNA KOMEDIA:)

ocenił(a) film na 10

"Idealny mąż" zajmuje na mojej liście ulubionych filmów do których ciągle wracam zdecydowanie jedno z czołowych miejsc. Staroświecki wdzięk, subtelny angielski humor i komedia, której siła opiera się tylko na dwóch (ale za to bardzo solidnych) filarach: grze słownej i grze aktorskiej. Zero efektów specjalnych, gagów, parodii i innych powszechnie dziś stosowanych w komediach sztuczek. "Idealny mąż" to przede wszystkim koncertowy popis aktorski. Główna rola Ruperta Everetta jest po postu majsterszykiem i nikt mi nie powie, że tak nie jest!!! Również panie - Minnie Driver, Cate Blanchett i Julianne Moore - zagrały fantastycznie. Nie wiem jak za granicą, ale w Polsce "Idealny mąż" został stanowczo za mało doceniony. A wydaje mi się, że to jeden z tych filmów, które doskonale przetrwają próbę czasu i będzie tak samo bawić widzów za kilkadziesiąt lat, jak teraz.

Waterloo_2

Ja również lubię ten film, jednakże komedią bym go nie nazwała. Świetna kreacja Ruperta Everrtta, słaba gra Minni Driver, której postać mimo wszystko niezwykle mnie irytowała. Piękne kostiumy i dobre dialogi.

Film zasługuje na uwagę nie jako kolejna opowieść romantyczna (ani tym bardziej komedia), ale jako przedstawienie XVIII wiecznej Anglii z jej intrygami, obyczajami, miłostkami.

ocenił(a) film na 7
panna_joanna

XIX-wiecznej. Co do filmu, rzeczywiście nie nazwałabym go komedią, choć w niektórych momentach można się było szczerze uśmiać. Postać Mabel bynajmniej mnie nie irytowała, mimo że nie przepadam za Minnie Driver. W zasadzie nie było w tym filmie nic, do czego mogłabym się przyczepić. Nie będę o nim rozmyślać po nocach, ale był uroczy, błyskotliwy, świetnie zagrany i chwytał za serce... Poza tym dwoje z moich ulubionych aktorów-Rupert Everett i Cate Blanchett. Jak mogłoby mi się nie podobać.

ocenił(a) film na 8
Waterloo_2

Świetne dialogi i gra aktorska. Film nietuzinkowy i warto obejrzenia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones