PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139428}

Idiokracja

Idiocracy
5,9 35 685
ocen
5,9 10 1 35685
5,2 6
ocen krytyków
Idiokracja
powrót do forum filmu Idiokracja

Niesamowite, że tak dużo osób na forum tego filmu sugeruje, że jeśli ten film nie przypadł mi do gustu, to jestem równie głupi co ludzie w nim przedstawieni. Otóż moi drodzy, ten film przede wszystkim nie prezentuje sobą prawie zupełnie nic poza wiadomością, że nie możemy zapomnieć o nauce. A ogólne wykonanie? Żarty są słabe, żałosne (teraz ktoś mi napisze, że takie miały być. Ale przecież jaki potencjał na zabawne momenty pojawia się w takiej fabule? A autorzy wykorzystali go dla żartów o odejmowaniu 30 od 20.) Po co scena w więzieniu? Nic nie wnosi do fabuły. Jak dla mnie to największym minusem tego filmu jest to, że nie jest wcale autentyczny. Ludzkość być może i kiedyś zidiocieje do tego poziomu, w co wątpię, ale na pewno nie aż tak i świat nie będize tak wyglądać.
Ludzie tutaj piszą, że świat musi tak wkrótce wyglądać, bo już dziś tyle idiotów jest wokół i tak dalej. Gdyby nie internet, to o większości głupich ludzi nigdy byście nie słyszeli.

ocenił(a) film na 10
BaronQV

To nie jest komedia, a przynajmniej stanowi ona tutaj niewielki dodatek. Nie rozumiem kto wpadł na podpięcia tego filmu pod ten gatunek dramatyczny. Celem zamierzonym nie było bawienie widza a raczej wstrząśnięcie nim, skłonienie do przemyśleń, ukazania mu jednej z wizji przyszłego świata bowiem to film "dystopijny", wykorzystujący i wyolbrzymiający pewne zjawiska jakie istnieją już teraz (głównie z perspektywy zachodniego, amerykańskiego społeczeństwa). Ba, nawet można znaleźć żarty w których twórcy przebijają czwartą ścianę naigrawając się z widowni - narada w sprawie elektrolitów, widz cały czas zgadza się z poglądami głównego bohatera, potępia innych ministrów... aby w pewnym momencie zostać zaskoczony pytaniem "co to są elektrolity?"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones