PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504776}

Igrzyska śmierci

The Hunger Games
7,2 369 215
ocen
7,2 10 1 369215
6,5 33
oceny krytyków
Igrzyska śmierci
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci

Film obejrzałem gdzieś w 2012 roku. Pierwszą część książki skończyłem czytać dzisiaj. Mogę bez skrupułów przyznać, że książka i film stoją na bardzo podobnym poziomie (ale śmierć
Rue była bardziej poruszająca w książce). Obsada w filmie – genialna. Josh Hutcherson i Jennifer Lawrence świetnie grają postacie Peety i Katniss, a to bardzo cieszy, jako że to jedni
z moich ulubionych aktorów. Nie podoba mi się udawany wątek miłosny między nimi, chyba że w trzeciej części faktycznie się zakochują. Przeczytam zanim wyjdzie trójka to się pewnie
dowiem. Muzyka – rewelacyjna. Efekty – bardzo dobre.

Czego nie było w filmie pokazane, a powinno być, bo to bardzo ważne (chyba, że reżyser pozmieniał według własnych upodobań):
- Cato przebiegł obok Katniss i Peety w ucieczce przed potworami (nie pamiętam jak one się nazywały), aby pokazać, że potworów bał się bardziej niż ludzkich rywali

- Potwory były tak naprawdę martwymi uczestnikami igrzysk aby pokazać jak okropny był Kapitol i co robi z ciałami ludzi. (wstrząsnęło mną trochę podczas czytania to)

- Potwory znęcały się nad Cato przez całą noc, aż został z niego worek poobgryzajanego mięsa błagającego o dobicie aby pokazać, że inni uczestnicy chcieli jego cierpień (wstrząsnęło
mną trochę podczas czytania to)

- Peeta stracił nogę w wyniku pogryzienia przez potwory. Katniss uratowała mu życie. Peeta dostał protezę (albo pod skórę wczepili mu metal, nie było dokładnie przedstawione).


Mam nadzieję, że obie trzecie części będą tak samo dobre jak dwie pierwsze.

ocenił(a) film na 8
Viollipop

najwazniejsza rzecz wg mnie pominieta w filmie a raczej zmieniona to skad KATNISS wzieła (a raczej od kogo dostala) kosoglosa, to jest duza roznica miedzy ksiazka a filmem, a z perspektywy przeczytanych przeze mnie czesci ma to znaczenie bo postac jej przyjaciolki i rodziny burmistrzowej przewija sie w opowiesci niejednokrotnie. A po drugie to źle zrozumiales oczy zmiechow goniących ostatnią trójke. One byly oczami zabitych trybutów, ale nie w dosłowny sposób, Kap

ocenił(a) film na 7
laura2006

"Zielone, utkwione we mnie oczy rozwścieczonego zmiecha nie przypominają psich ani wilczych ślepiów. Są bez wątpienia ludzkie. Uzmysławiam to sobie i w następnej chwili dostrzegam na szyi obrożę z wyraźną jedynką, ułożoną z kamieni szlatchetnych. Dociera do mnie upiorna prawda. Blond włosy, zielone oczy, jedynka... To Glimmer." Zauważ, że ten opis przedstawia zmiecha jako Glimmer, a ja przeczytałem tylko pierwszą część póki co, więc nie zrozumiałem źle tylko nie przeczytałem pozostałych części. Nadal jednak uważam, że powinni to pokazać w filmie.

Skoro były dwie części zekranizowane to trzecia też, myśl trochę. Podzielona będzie na dwie części:
Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 1 i Igrzyska Śmierci: Kosogłos Część 2.
Osobiście nie mogę się doczekać, bo póki co to jest moja ulubiona seria filmów. Pierwsza część Kosogłosa w kinach w tym roku :)

Viollipop

"Peeta stracił nogę w wyniku pogryzienia przez potwory". Hmm, ja to kojarzę ze on stracił nogę dlatego ze Cato go w nią skaleczył a on potem leżał w jakimś błocie i mu się zakażenie wdało. Chyba ze chcesz mi powiedzieć ze są różnice między polską a angielską wersją książki bo ja czytałem po angielsku.

ocenił(a) film na 7
albertos25

Rana po zranieniu przez Cato była wyleczona maścią, którą przysłał im Haymitch. Kiedy skryli się przed potworami na środku potwór poszarpał nogę Peety.

Viollipop

Aż sięgnąłem do książki. Nie znalazłem fragmentu w którym mutanty gryzą nogę Peety, no chyba ze mi umknął, mój angielski nie jest perfekcyjny, jestem zmęczony więc może coś przeoczyłem albo nie zrozumiałem. Natomiast podczas wywiadu kiedy Caesar pyta się o nową nogę Peety, to Katniss obwinia się ze to z jej winy ponieważ źle się wzięła z początku za jej leczenie. Jak możesz to przytocz mi ten fragment na którego podstawie stwierdziłeś ze to mutanty załatwiły nogę Peety.

ocenił(a) film na 7
albertos25

Kiedy leżeli na Rogu Obfitości, najwyższy z mutantów wskoczył na niego, poszarpał nogę Peety, a Peeta dźgnął go nożem. Katniss zdjęła koszulkę, wyjęła strzałę i zrobiła zacisk na nodze Peety. Obwiniała się za to, dlatego że nie była pewna czy dobrze robi.

Viollipop

Ok, w takim razie tak jak przypuszczałem dyskutujemy z powodu moich pewnych niedociągnięć w angielskim. Dzięki za sprostowanie tej kwestii.

ocenił(a) film na 7
albertos25

Spokojnie, ja też dużo książek po angielsku czytam. Ostatnio nieźle powkurzałem anglików na forum książki "Galilee" Clive'a Barkera, bo nie zrozumiałem jednego fragmentu, a oni uporczywie próbowali mi to wytłumaczyć.

ocenił(a) film na 4
Viollipop

W książce z tego co wiem nie było tego "monologu" wygłaszanego przez Cato na rogu i dobrze, że scenarzyści dodali ten element, bo on pokazywał, że te dzieci pod koniec igrzysk nie były normalne. Muzyka świetna, szczególnie przy śmierci Rue i powrocie do domu, byłam bliska płaczu. Książka i film są bardzo dobre, mimo różnić, choć chciałam coś zrobić scenarzystom za zmianę sceny z broszką z kosogłosem no i Jennifer za to, że "zasalutowała" prawą ręką

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones