PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203657}

Iluzjonista

The Illusionist
7,8 291 197
ocen
7,8 10 1 291197
6,2 21
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

Film stanowi jak dla mnie dość niefortunne połączenie realizmu z magią. Spodziewałam się, że będzie on w rodzaju "Prestiżu", ale jednak za wysoko go oceniłam. Jeżeli przez większość czasu film jest utrzymany w ryzach realizmu, to niech on taki będzie do końca! Co prawda w filmie "Prestiż" także jest niemały wątek magii ( trudno stwierdzić czy to magia, coś na rodzaj pseudonauki ), ale on daje mi jasne odczucie z jakiego założenia wyszedł jego twórca, a tu tak nie wiem jak to w końcu jest. Raz magik zaskakiwał mnie sprytem i trywialnością sztuczek, a czasami nie widzę innego wytłumaczenia dla jego pokazów jak nadprzyrodzone zdolności. Być może ja coś w filmie przeoczyłam, więc śmiało oświećcie mnie lub podzielcie się własnym jego interpretacjami.

Gatunek: Fantasy, Kostiumowy, wszystko jasne? :)

użytkownik usunięty
Ounterios

Tak jest napisane, ale mieszane mam odczucia co do tego, czy Eisenheim naprawdę posiadał paranormalne zdolności czy też jest on geniuszem w swoim fachu. W filmie było to dość niejednoznacznie przedstawione. Chyba, że ta nutka niepewności to tylko jeden z filarów klimatu całego dzieła ;)

No właśnie tak miało być. Film nie wyjaśnia, czy Esenheim ma na prawdę dobrym iluzjonistą, czy kimś z darem i ze zdolnościami paranormalnymi. Moim zdaniem sztuczki, były jedynie tłem głównego sedna filmu, i to one zasłaniały jego plan ucieczki. Co jak co, ale ja dałem się oszukać :P

Ounterios

No przestańcie. Magia była po to aby zmylić widza, w końcu było wszystko przedstawione - Eisenheim po prostu umiejętnie wykołował widzów :)

Ounterios

Wg mnie jego stuczka zostala ze tak powiem pokazana w filmie tylko ta postac co zobaczylismy podczas demonstracji detektywa byla bardzo nie wyrazna, a jak dobrze wiemy Iluzjonista podrozowal po swiecie a Austria na pewno nie byla na topie technologi w tamtych czasach wiec smiem twierdzic ze po prostu on zakupil urzadzenie do pokazaywania ludzi na scenie i w taki oto sposob byl w stanie ta stuczke zrobic.

użytkownik usunięty
Ounterios

Lubię wiedzieć z jakiego założenia wychodzi twórca filmu. Jeżeli trudno jest to stwierdzić, to jedni mówią o jego tajemniczości, mistycyzmie, a drudzy, że film po prostu nie do końca trzyma się kupy.

"Prestiż" to też fantastyka.

użytkownik usunięty
Kulfonidas

No nie wiem, maszyna będąca w stanie tworzyć kopie, to jak dla mnie coś na wzór pseudonauki.

Fantastyka = coś, co nie istnieje.
Ale fakt, podchodzi to pod pseudonaukę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones