PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203657}

Iluzjonista

The Illusionist
7,8 291 197
ocen
7,8 10 1 291197
6,2 21
ocen krytyków
Iluzjonista
powrót do forum filmu Iluzjonista

jakiś żart

ocenił(a) film na 3

spodziewałem się rewelacyjnego filmu a zobaczyłem totalną bajkę...efekty poprostu
komiczne i śmieszne momentami sie łapałem za głowę,film zapowiadał się ciekawie ale
jak zobaczyłem co ten iluzjonista robi na scenie to az mi sie smutno zrobiło...cały czar filmu
prysnął
bardzo mało wiarygodny...gdyby nie te wszystkie czary mary byłby bardzo fajny film a tak
wyszedł wielki średniak i nie rozumiem tak wysokiej oceny..jest o wiele więcej filmów które
są o niebo lepsze
rozumiem że jest to film fantasy i takie efekty są jak najbardziej wskazane w takich
filmach,ale gdyby ograniczono go do samego kostiumowego i nadano by mu bardziej
wiarygodny charakter napewno wypadł by o wiele ciekawiej,takie jest moje zdanie

użytkownik usunięty
cookiexkannibal

też niezbyt mnie powalił. Szczerze jak dla mnie to troche tandetny, jedyny plus za stroje i klimat, sam film poza tym był lichy

cookiexkannibal

Ogarnijcie się obaj...

ocenił(a) film na 3
konradleg

10 gwiazdek hahahahahah ...widocznie w życiu poza tym filmem nie widziałeś żadnego

cookiexkannibal

lepiej zmień to tandetne zdj na profilu. No chyba , że to ty to już nie mam więcej pytań. Odezwał się człowiek który ocenia south park na 10 a avatara na 8.

konradleg

Nie wspominając już o tym, że dajesz pierwszej miłości 9. Tak dla ścisłości to powiem, że mam na koncie obecnie około 2000 filmów. Tak więc powtórzę człowieku który konto tutaj ma od pół roku: ogarnij się( z tym zdj też)

ocenił(a) film na 8
cookiexkannibal

Odezwał się wysublimowany ponadprzeciętny znawca wszystkiego co się porusza i żyje, wystawiający laleczce chucky 10/10 i przeczuciu 9. Ogarnij się

ocenił(a) film na 3
cookiexkannibal

nie ....dam 10 ku***wa 10 Iluzoniście XDDDD ahahahahahhahahahahahahahah

ocenił(a) film na 8
cookiexkannibal

h3h3 zab@wne xDxDxD
nie
Idź oglądać laleczkę Chucky. To dopiero jest kino

cookiexkannibal

XD, XD?? Na pewno tak chciałeś powiedzieć?Człowieku powtórzę to już po raz ostatni ogarnij się. Im dłużej patrze na troje zdj tym bardziej jestem pewien, że to coś na twoim zdj profilowym to ty. Wybacz ale twój poziom wypowiedzi doprowadza mnie do ostateczności i już nie ma innego sposobu jak argumentum ad hominem

ocenił(a) film na 3
konradleg

nie zawracaj mi dupy

ocenił(a) film na 3
konradleg

popisz sobie jak chcesz może Ci ulży ;>
tak na zdjęciu jestem ja <333 nigdy nie bedziesz taki zajebisty jak moja osoba ;*** cya

cookiexkannibal

ogarnij się Kretynie...

cookiexkannibal

Czego się spodziewałeś po filmie o iluzjoniście z XIX wieku?
Nawet nie rozumiem co ci nie odpowiada? Że efekty specjalne za słabe? Że zbyt dobre? I jak możesz kwalifikować ten film jako fantasy? Kiedy e tym filmie nie ma ŻADNYCH elementów fantastycznych. Wszystko co było przedstawiane to zwykle sztuczki iluzjonistyczne, takie jakie lubiono w tamtych czasach. Nawet bardziej unowocześnione.
Odnoszę wrażenie, że brakuje ci wiedzy historycznej żeby móc oceniać taki film. Zrozumienia też brakuje, bo tak się składa, że film jest bardzo wiarygodny.

ocenił(a) film na 3
mormonau

ten film jest bardzo wiarygodny hahahaha szczególnie te jego sztuczki ..nie wiem w jakim ty swiecie zyjesz ale zejdz na ziemie lepiej...tak sie składa ze to fantasy a fantasy to gatunek filmu gdzie używa sie magicznych i innych nadprzyrodzonych form wiec jak nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj bo nie udalo ci sie zabłysnąć..i nie wiem co ma moja wiedza historyczna do tego wszystkiego....to nie jest gatunek filmu do myslenia tylko do podziwiania a dla mnie nie było tam nic ciekawego poza kostiumami

cookiexkannibal

Czy obejrzałeś film do końca? Gatunek fantasy uwzględnia elementy fantastyczne, magiczne, wyimaginowane, wiem to. Jednak w tym filmie nie ma żadnej magii. Film owszem jest zakwalifikowany jako gatunek fantasy, ale albo jest to błąd albo ma zapobiec spoilerom. Ponieważ tak jak wspomniałem w filmie tym nie ma ani kszty magii! Końcowe sceny ujawniają, że każdy występ głównego bohatera był tylko sztuczką iluzjonistyczną. Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę miedzy iluzją a magią? Jeżeli nie to odsyłam do słownika. A sztuczki są wiarygodne, bo inspirowane takimi z jakich korzystali iluzjoniści tamtych czasów (były to bardziej mechanizmy lub sztuczki z działu fizyki). Cały film jest wiarygodny, ponieważ ludzie w wieku XIX i w czasie trwania trzech pierwszych dekad wieku XX lubowali się w przedstawieniach iluzjonistycznych i sesjach spirytystycznych. Byli wówczas bardzo naiwni i łatwo było ich oszukać.
Ponad to, wiedza historyczna jest niezbędna jeżeli chce się ocenić film kostiumowy. A dlaczego? By znać realia czasu w jakim obsadzona jest akcja obrazu. Aby móc ocenić film kostiumowy trzeba stosować się do zasady dekorum, a bez wiedzy historycznej nie ma miejsca na wartościową ocenę.
Może to ty powinieneś zejść na Ziemię?

ocenił(a) film na 5
cookiexkannibal

100% racji dla oceny cookiexknnibal. Film był marny, do bólu przewidywalny, historia banalna. Nie wiem czy film aspirował do czegoś więcej niż do prostej bajki o bogatej księżniczce zakochanej w biednym plebejuszu, ale jeśli tak to tym gorzej dla niego. Nie ma szans umywać się do tajemniczego Prestiżu, ani nawet do sensacyjnej Iluzji. Magiczne sztuczki, bez żadnego osadzenia w rzeczywistości były na prawdę śmieszne, heh.

james007

"Magiczne sztuczki, bez żadnego osadzenia w rzeczywistości były na prawdę śmieszne, heh."

Obejrzeliście film do końca? To nie była żadna magia tylko iluzja! Ludzie... to prosty film a wy go nie rozumiecie. I swoją drogą czepiasz się, że "sztuczki" z Iluzjonisty nie mają żadnego osadzenia w rzeczywistości, a chwalisz Prestiż i Iluzję. UWAGA SPOILER Z PRESTIŻU Prestiż to świetny film, ale tam bohater się dosłownie klonował. To ma osadzenie w rzeczywistości? W Iluzji to w ogóle nikt nie patrzył na to by było wiarygodnie tylko walili czarami jak w Harrym Potterze.

ocenił(a) film na 10
cookiexkannibal

Oceniłeś Laleczkę Czaki na 10 a film jest moim zdaniem gniotem. Horror dla dzieci bałem się jak byłem jeszcze gimbusem ;)

ocenił(a) film na 3
czarnylis7

A mnie do dziś przeraża i bije na głowę dzisiejsze pseudo horrory

cookiexkannibal

Lubię Chucky'ego, ale ten film jest w stanie przestraszyć co najwyżej dziecko. Nie ma w nim nic strasznego. To bardziej film dla rozrywki niż by się bać.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
cookiexkannibal

Jak Ty na tę magię patrzyłeś z naukowego punktu to ja Ci gratuluje .

ocenił(a) film na 8
cookiexkannibal

YYYyyyy - ale te sztuczki były zrobione naprawdę - nie chce mi się teraz szukać - ale np sztuczki z duchami czy ten motyw z mandarynkami to nie ściema - faktycznie dawniej takie rzeczy zrobiono - wystarczy trochę poczytać.

cookiexkannibal

Bo jesteś popi3przonym gimbem i ignorantem tj i z Prestiżem nie mogę oderwać wzroku jak tylko widzę w tv ten film! Naucz się doceniać filmy ciekawe a nie oglądać durne traaaaaalalalalalalalalala land

ocenił(a) film na 8
cookiexkannibal


@ cookiexkannibal

TY CHYBA NA DRUGIE MASZ ''ŻART'', A JAKBY CO, TO ZAPRASZAM DO DZIAŁU DOKUMENTALNYCH I SENSACJI XX WIEKU

;-]

ocenił(a) film na 8
Agristos

@ cookiexkannibal

A ŻE NIBY U COPPERFIELDA PRZEJŚCIE PRZEZ MUR CHIŃSKI BYŁO WIARYGODNE ?

FILM JEST TOP W SWEJ KATEGORII - A NORTON I INNI TRZYMAJĄ POZIOM

Agristos

Właściwie poza Nortonem i pozostałymi aktorami film był słaby. Dobra gra aktorska nie czyni z filmu arcydzieła.

Film do bólu przewidywalny, ze słabo wciągającą historią, którą można by streścić w 1 zdaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones