PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607122}
7,4 42 000
ocen
7,4 10 1 42000
7,0 21
ocen krytyków
Imagine
powrót do forum filmu Imagine

Moja mama chciałaby pójść z grupką szóstoklasistów do kina i zastanawia się czy ten film byłby
odpowiedni dla nich. proszę o odpowiedź.
a może znacie jeszcze jakieś ciekawe, ambitne premiery w przeciągu dwóch następnych tygodni
które mogliby obejrzeć?
z góry dzięki :)

ocenił(a) film na 5
Filmip

Na pewno to nie film dla szóstoklasistów. Zanudziliby się na śmierć :)

ocenił(a) film na 7
Filmip

Wydaje mi się również, że nie do końca potrafili by się wczuć i go zrozumieć. Nie wiem nic o premierach, musisz poszukać ;p ;)

Filmip

ambitne filmy dla 12 latków.... litości.... czy Twoja mama naprawdę nie wie, co oni teraz mają w głowach i co ich interesuje?

nie_mam_nicka

Wiek nie świadczy o inteligencji.

Kooper

owszem. ale przyznasz chyba że do odbioru ambitnych filmów potrzebna jest jeszcze pewna dojrzałość, a na to jeszcze nie czas u 12 latków

nie_mam_nicka

Też nieprawda.

Filmip

Jak dla 6 klasy to chyba tylko Oz Wielki i Potężny...

Filmip

Ja uważam, że inteligentni szóstoklasiści chętnie obejrzą taki film, dlaczego nie.

filmomanka56

Ja choć samego filmu nie obejrzałam, to wiem mniej więcej o czym jest i w życiu nie pojechałabym z 6 klasą na taki film. Wiem, jak to jest, bo teraz 6 klasy na pewno nie są zainteresowane takiego typu filmami. Nawet inteligentni. Zresztą rzadko teraz znaleźć inteligentnych 6 klasistów.

gabrysia994

Piątoklasistów również nie , niestety :-)

gabrysia994

Wolnego! A kto uczyni z nich inteligentniejszych, wrażliwszych? Jeśli ta pani zna swoją klasę i wie, ze są przynajmniej kulturalni,
to właśnie może ich uwrażliwiać. Skąd mają się nagle wziąć ci inteligentni, jeśli zawsze będzie sie im pokazywać rzeczy słabe i głupiutkie? Trzeba podciągać! Wymagać - zawsze proponować coś ponad poziom a nie "dostosowane do poziomu".

paszczak57

No, jeżeli FAKTYCZNIE sa to wrażliwi i ogólnie ciekawi świata, to proszę bardzo! Wiem tylko, że naprawdę większość osób w tym wieku nie będzie zainteresowana tym filmem. A pokazuje się im rzeczy słabe i głupiutkie, bo one właśnie takie rzeczy lubią. No np. jeżeli w telewizji leciałby załóżmy "Ojciec Chrzestny" na jednym kanale, a na drugim " Hannah Montana" to jestem prawie pewna, że prawie wszyscy w tym wieku oglądaliby "Hannę Montanę"

gabrysia994

A dorośli są od tego, aby zmienić kanał na "Ojca chrzestnego" ( to chyba akurat by wzięło 12-latków). Myślę, że starsze pokolenie od pewnego czasu ustąpiło i spokojnie hoduje głupoli. Starsze to również telewizja, piśmidełka - oczywista dla kasy. To nie wina dzieci, ze są głupiutkie lub niewrażliwe - one same się nie wychowują.

paszczak57

Dla mnie był nudny i pseudopsychologiczny.Film o wszystkim i o niczym.Być może dowodzi to mojej niedojrzałości,ale wynudziłem się.

paszczak57

Słusznie prawi paszczak, zgadzam się.

_Jowi_

Miło! Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Filmip

Choć sam film świetny to z VI klasą nie warto;) chyba już lepiej na "Krudów" iść;)

ocenił(a) film na 7
Filmip

Wiesz ...jak dla mnie ten film jest bardzo dobry (kłania się 6 klasa SP), ale jeżeli nie on to grają jeszcze Wroga numer jeden(!) , Argo (!) czy Poradnik Pozytywnego Myślenia (!)
jednak muszę podkreślić, że są to filmy które mnie się podobają , a z moich obserwacji (tj. mojej klasy) wynika ,że taka zwykła 6sp może iść najwyżej na Oz`a czy Zambezie (oni właśnie na takie filmy chodzą, te żarty ich bawią....przeraża mię to).
Podsumowując, musisz wiedzieć czy ich mózgownice są na tyle rozwinięte , aby jakkolwiek docenić ten film.
A co do innych, proszę nie oceniać po wieku , smutno mi się robi :((

Timur_DRP

Będą z Ciebie ludzie :-)

Timur_DRP

No własnie o to mi mniej więcej chodziło :)

ocenił(a) film na 10
Filmip

Moim zdaniem jest za trudny dla dzieci z 6 klasy. Po pierwsze ten film ma specyficzną formę i ktoś nieobyty z festiwalowym kinem może zginać w męczarniach podczas seansu (albo po prostu zasnąć.) Po drugie tym dzieciakom na pewno poumykałyby wszystkie niuanse, no i jest kilka ujęć, których raczej osoba w tym wieku oglądać nie powinna (Tak, oglądają na co dzień w telewizji gorsze, ale mimo wszystko...).

Poza tym nie odbierajcie dzieciakom młodych lat. Jeżeli będą mieli być inteligentni to się tacy staną, ciąganie ich na "ambitne filmy" w tym wieku może im w równej mierze zaszkodzić, co pomóc. (Coś na tej zasadzie jak awersja wielu ludzi do lektur szkolnych.)

użytkownik usunięty
Mariusz1990

"Po drugie tym dzieciakom na pewno poumykałyby wszystkie niuanse, no i jest kilka ujęć, których raczej osoba w tym wieku oglądać nie powinna (Tak, oglądają na co dzień w telewizji gorsze, ale mimo wszystko...)."

Jakie sceny? Chodzi o sceny tzw. lozkowe?

ocenił(a) film na 10

Nie łóżkowe. Seksu tam nie ma w ogóle, ale są... No nie chcę zdradzać fabuły. W każdym razie rzeczy drastyczne dla dzieciaków z podstawówki.

ocenił(a) film na 10
Mariusz1990

A ja nie uwazam, zeby ta scena o ktorej zapewne myslisz byla drastyczna. Naturalistyczna moze troche ale nie ma tam nic drastycznego ani okrutnego.

ocenił(a) film na 10
squork

Ale to nie znaczy, że powinny ją oglądać dzieci.

ocenił(a) film na 10
Mariusz1990

Dzieci kilkuletnie moze i nie, ale kilkunastoletnie to dlaczego? To co bylo w tym filmie nie bylo okrutne, czy odrazajace. Niestety po prostu sie zdarza i trzeba nastolatkow oswajac z niepelnosprawnymi w taki czy inny sposob.

ocenił(a) film na 9
Filmip

Jak najbardziej. Jednak warto po filmie przeprowadzić z dziecmi dyskusje i być może wyjaśnić sceny, które będą tego wymagały. Pozdrawiam!

kosma84

Wszystko zależy od indywidualnego odbiorcy. Ja w podobnym wieku miałem już za sobą "Taksówkarza" Scorsese, "Ostatni seans filmowy" Bogdanovicha i zabierałem się powoli za "Trzy kolory" Kieślowskiego. Oczywiście nie mogłem w takim wieku pojąć tych filmów tak skrupulatnie jak dziś. Ale był to dobry fundament pod moje dalsze zainteresowania i powrót po latach do tych klasyków. Jak najbardziej dzieciaki (6klasa) powinny chodzić na takie filmy. Zasiane ziarno wkrótce zaowocuje.

Filmip

Jak najbardziej film może być dla szóstoklasistów!
Nie ma w nim seksu, przemocy, wulgaryzmów.
Zwraca uwagę na ważne rzeczy w życiu człowieka.
Zmusza do myślenia, wyobrażenia sobie rzeczy w innej perspektywie.

Wg mnie może być jak najbardziej. W końcu od czego jest szkoła jak nie od stwarzania możliwości rozwoju, pobudzaniu do refleksji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones