PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607122}
7,4 41 997
ocen
7,4 10 1 41997
7,0 21
ocen krytyków
Imagine
powrót do forum filmu Imagine

Dlaczego?
Ano dlatego, że tacy autorzy jak pan Jakimowski i Kolski zazwyczaj stoją w cieniu.
Dlaczego wybijają się filmy pełne patosu, jak by martylologii był ciąg dalszy, te wszystkie długi i
place zbawiciela. Na prawdę dobre filmy... technicznie. Ale nie były piękne. Były przesycone
złem przeciętnego człowieka, biadolenie i narzekanie. Mam wrażenie, że to jest jakaś nowa
"szkoła" robienia dołujących i przytłaczających filmów. Często ciężkich, psychicznie męczących.
Tu, chcę zwrócić państwa uwagę. To nie są złe filmy. Ale niezwykle niszczące emocjonalnie.
Dla tego właśnie nie lubię filmów np. Smarzowskiego. Trzeba przyznać, z ręką na sercu. Kino
Pierwsza klasa... Ale rany... Po filmie dom zły zbierałem się chyba dwa tygodnie, a po "Długu"
chyba jeszcze dłużej.

Bardzo mnie raduje, że są polscy scenarzyści, i reżyserowie, którzy, jeszcze tworzą piękne
filmy,mówiące obrazem, i muzyką, które są kolorowe, i bez narzekania, a opowiadające o
dobrych rzeczach (A nie że tragedie i nieszczęścia)


ocenił(a) film na 8
gotkot

Dokładnie,mam takie same odczucia.

gotkot

mam podobne odczucia. Bardzo cenię Smarzowskiego "Wesele", "Drogówka", ale nie zmusiłam się do obejrzenia "Róży" w obawie, że wyrwie mi serce. "Dług" genialny, nawet nieźle zniosłam, ale pamiętam do tej pory, film na miarę Cohenów. Po "Placu zbawiciela" myślałam, że zejdę ze smutku. Byłam parę razy na festiwalu w Gdyni i chyba więcej nie wrócę, bo łapię takiego doła, że nie nadaję się do życia. Szkoda, że nie ma sensownej przeciwwagi, choć trzeba przyznać, że Polacy są w dramatach naprawdę nieźli.

ocenił(a) film na 8
gotkot

Dokładnie o tym samym pomyślałem wręcz nie dowierzając, że do tak pozytywnego filmu przyłożyli rękę Polacy - proszę o więcej.
Poprzedni polski film jaki próbowałem oglądać - Świnki odpuściłem w połowie - miałem wrażenie, że ktoś mi chce na siłę pokazać że Polska to beznadzieja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones