PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 069
ocen
7,7 10 1 175069
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Filma a książka

ocenił(a) film na 9

Jak dla mnie film jest rewelacyjny. Niestety nie mogę tego powiedzieć o książce. To dwie odrębne pozycje. Gdybym najpierw przeczytał powieść to z dużą obawą zacząłbym oglądać film a wręcz niechęcią. Ale cóż najpierw był film a dopiero później książka.

ocenił(a) film na 6
Pilman

Książka o wiele lepsza.

ocenił(a) film na 6
Pilman

książka o wiele wiele lepsza, film się w ogóle kupy nie trzyma, gdybym nie znała intrygi z pierwowzoru, w ogóle bym się nie zorientowała o co chodzi.

szarlatan_jamayka

intryga była dobra moim zadaniem, koniec też mi przypadł do gustu, ale z tego co pamiętam trochę dłużyła mi się tak książka. Nie pamiętam dobrze, bo już jakiś czas temu to czytałam, ale chyba były tak jakieś wtrącenia, które mi się ciężko czytało...

użytkownik usunięty
Pilman

Ksiazka jest genialna.

ocenił(a) film na 10

I film, i książka super.

Pilman

W sumie po części masz rację. Jak dla mnie oczywiście. Przeczytałam książkę pewnego upalnego lata i sama nie wiem czemu szło mi to strasznie powoli. Książka sama w sobie zawiera genialne teksty, intryga jest bardzo ciekawa, postaci również. Mimo to lektura ta jest strasznie męcząca. Nie wiem czy przez pogodę się tak czułam czy jak ;) film obejrzałam po przeczytaniu książki i trochę się zawiodłam. Historia ukazana "po łebkach", aktorzy dobrzy ale nie ma tego co w książce. Pomimo, że film mniej męczy. Ale to chyba taki urok tego dzieła.

ocenił(a) film na 9
Marilee_chan

Właśnie... Możliwe, że właśnie efekt nawarstwienia się tekstu (intrygi, opisy historyczne) był dla mnie zbyt męczący. Film pierwszy raz obejrzałem w wieku bojarze 13 czy 14 lat, i od tego czasu historia ta w moim mniemaniu, nie straciła nic ze swej świetności.

ocenił(a) film na 7
Pilman

Książka jest rewelacyjna. Gdybym nie przeczytała powieści chyba nie połapałabym się, o co chodzi w filmie, dla mnie trochę to chaotycznie przedstawili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones