PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 125
ocen
7,7 10 1 175125
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Film generalnie jest nieco więcej niż poprawną adaptacją książki, o osobiście lubię go. Lecz coś co w nim jest bardzo dobre, to właśnie scena erotyczna z Christianem Slaterem. Świetnie ukazana scena, która jest odważna, lecz broni się przed zwulgaryzowaniem.

Gerard_Polanski

Czytanie książki przede mną więc tego nie ocenię, ale co do sceny mogę się zgodzić.

ocenił(a) film na 8
Gerard_Polanski

mnie również scena z kuchni niezwykle mocno się spodobała, kipi wręcz erotyzmem, a gra bez słów, a porozumiewanie się ciałem, ahhh... jestem zdania, że była to jedyna scena w pełni dorównująca tej opisanej w ksiązce

Gerard_Polanski

Szczerze mówiąc właśnie dzięki tej scenie postanowiłem przeczytać książkę :D

ocenił(a) film na 8
Gerard_Polanski

Pełna zgoda!

"Piękne są piersi lekko spiczaste" rzecze franciszkanin na widok posągu Maryi. Zaiste ważne myśli zaprzątają mu głowę:-) O Róży jednakże w filmie ani słowa.
W książce to rzecz najważniejsza. Odkrycie. Oświecenie.

"Dawna róża pozostała tylko z nazwy, same nazwy nam jedynie zostały."

(Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemus)
(łac.)
Autor Bernard z Morlay
To motto powieści.

Umberto Eco był semiotykiem. Zajmował się słowami jako znakami. Doszedł do wniosku, że róża znaczy dziś juz tak wiele, że w istocie nic już nie znaczy. Tylko nazwa została.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones