PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695888}
5,2 629
ocen
5,2 10 1 629

Immediately Afterlife
powrót do forum filmu Immediately Afterlife

O co chodzi?

użytkownik usunięty

Właśnie obejrzałam i nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Ktoś wytłumaczy?

ocenił(a) film na 7

Chodzi o to że sekta religijna popełnia masowe samobójstwo, wypijają truciznę. Wtedy przebudza się Bennett i Marissa, na początku nie wiedzą co jest grane, potem oskarżają się nawzajem o to że nie wypiły trunku. Następnie analizują co poszło nie tak, dlaczego nie przeszły na tamtą stronę. Aż w końcu jedna chce zabić drugą a do drzwi pukają wtedy chłopaki nawrócić grzeszników.

użytkownik usunięty
niewarto

No i wszystko jasne, dzięki :)

ocenił(a) film na 7
niewarto

w sumie nie zrozumiałam tej końcówki o co chodziło z tymi chłopakami xd oglądnęłam to żeby móc podziwiać Iana Shay i Troian więc cóż nie mam zamiaru go oceniać :)

niewarto

Hm, ale jednego nie zrozumiałam. Ci "goście" byli z tej samej sekty czy z innej?

loisviolet

raczej z innej, pewnie chodziło o to, że wpadają z deszczu pod rynnę;)

akima_

Dzięki :)

ocenił(a) film na 6
akima_

Nieprawda, oni nie byli z sekty, tylko z Duszpasterstwa i chcieli porozmawiać o nauczaniu Boga. Chrześcijanie to nie sekta. Więc dlaczego one miałyby wpaść z deszczu pod rynnę?

TarTelpelome

Może być sekta. Np. wierzą w Jezusa ale mają zmienione ważne punkty religii i odlaczaja się od Kościoła.

ocenił(a) film na 6
loisviolet

To się nazywa Świadkowie Jehowy, jest to sekta tylko we Francji.

TarTelpelome

A to zwracam honor, nie wyłapałam w filmie, że byli to świadkowie Jehowy.

ocenił(a) film na 6
loisviolet

Nie, nie o to mi chodzi. Oni powiedzieli "Jesteśmy tu jako członkowie Duszpasterstwa i chcemy porozmawiać o nauczaniu Boga Jedynego" - czyli skoro są z Duszpasterstwa, nie mogą być Świadkami Jehowymi.

TarTelpelome

Ok, no to już wszystko jasne - zrozumiałam na początku, że według Ciebie jeśli ktoś UWAŻA SIĘ za chrześcijanina, to nie może przynależeć do sekty ;)

ocenił(a) film na 6
niewarto

Ale to jest streszczenie. A co z pointą? Nad czym ma się zastanawiać widz po obejrzeniu tego filmu? To dziwne, ale ja nie mam pomysłu...

TarTelpelome

Mamy przedstawione dwie różne postawy po tym jak ich przebudzenie w "życiu po życiu" nie działa.
Shay stwierdza, że cała ta sekta była popieprzona, dobrze, że nie umarły, a "prorok" był barmanem, któremu nic innego w życiu nie wyszło. Całą tą sektę porównuje do imprezy, która pomogła się jej wyrwać z kijowego życia.
Troiian jest za to szczerze zdruzgotana, nie rozumie co poszło nie tak. Obwinia się o bycie niegodną lepszego świata, zbyt dumną i zbyt mało wierzącą. Szczerze wierzyła w to co robiła ich sekta, w to co mówił prorok. Postawa bardzo wierzącej, zaślepionej wiarą osoby.

Jaka refleksja powinna Cię najść powinieneś wiedzieć już sam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones