PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107899}

Immortal - Kobieta pułapka

Immortel (ad vitam)
6,0 10 721
ocen
6,0 10 1 10721
Immortal Kobieta pułapka
powrót do forum filmu Immortal - Kobieta pułapka

Jeden z moich najlepszych filmów Sci - Fiction.. fantasy, musisz znać ten gatunek by go
zrozumieć..Polecam wszystkim którzy lubią ten klimat..nie pamiętam ile razy już
oglądałem:D.

ocenił(a) film na 8
woxi

Dla mnie świetny.Na pewno nie dla każdego.

ocenił(a) film na 9
woxi

ja dopiero drugi raz oglądałem. za pierwszym było to w gronie kumpli i skrzynką browara, więc film mnie zbytnio nie interesował. film nie dla każdego, jak stwierdził przedmówca. masa wspaniałych dialogów i zdecydowanie jeden z najoryginalniejszych filmów sci-fi

ocenił(a) film na 3
kryslav

Wspaniałe dialogi? Przytocz jeden, dosłownie JEDEN wspaniały, a kij z tym nawet średni przytocz. Bo i takiego tu znaleźć nie mogę. Syfem wieje ten film na kilometr.

ocenił(a) film na 9
Sprite_87

mam tutaj na myśli dialogi między Horusem a Nikopolem. w tej chwili nie potrafię przytoczyć jakie konkretnie, bo po prostu nie pamiętam. a i dodam jeszcze, że również podobały mi się teksty typowo poetyckie, wygłaszane monologi

ocenił(a) film na 9
kryslav

Zgadzam się z Tobą. Dialogi między Horusem i Nikopolem były bardzo interesujące. Horus mówił o kobietach w taki sposób, że była to ambrozja dla moich uszu :) Oto kilka fajnych tekstów:

Froebe to dobry glina, poza tym, jest neutralny politycznie.
"Neutralny"! ... "Neutralność" nie istnieje... Są tylko mężczyźni i kobiety... Ludzie i obcy. Zintegrowani i odrzuceni. Cały wszechświat jest podzielony na pół...

Od twoich dwóch dni, szukam dla siebie ciała, z przycznyn które sięgają dalej niż jakiekolwiek ludzkie sprawy.
Potrzebuję ciała, aby mnie powitano i mi służono. Ty wydajesz się odpowiedni.
Przetestowałem 7 ludzi przed tobą i wszystkich odrzuciłem... Ale ty, twoje ciało jest czyste. Pochodzisz z przeszłości...

Lubisz kobiety?
Kobiety?
Kobiety... Mój najpiękniejszy i najważniejszy twór na tej planecie... :D

Wiesz, my Bogowie, mamy fizyczne żądze. Które bardziej niż zręcznie demonstrowaliśmy przez tysiąclecia.

PS: Czyją poezję cytują Nikopol i Jill np. na końcu filmu?

ocenił(a) film na 9
Mendzia

wiem tylko, że tekst zaczynający się od słów:
"Przypomnij sobie, cośmy widzieli, jedyna,
W ten letni tak piękny poranek[...]"
pochodzi z wiersza Charlesa Baudelaire pt. "Padlina"

użytkownik usunięty
kryslav

To prawda, ten utwór jest użyty w filmie. Oglądałam film już jakiś czas temu i pamiętam, że cytat pochodził z tego samego wiersza, ale innego tłumaczenia. "Padlina" jest przekładem Mieczysława Jastruna (jego tekst jest w podręczniku do języka polskiego w szkole średniej), natomiast jest też wersja Stanisława Koraba-Brzozowskiego pt. "Zwłoki". Pewnie zależy od stacji telewizyjnej, który przekład zostanie użyty w emisji filmu.

Jeśli chodzi o koniec filmu, to wydaje mi się, że można wtedy usłyszeć inny utwór Baudelair'e, ze zbioru wierszy "Kwiaty zła".

ocenił(a) film na 2
woxi

Trudno powiedzieć, że nie rozumiem filmów science fiction, bo te klimaty uwielbiam, ale ten film wybitnie do mnie nie przemawia. Fabuła całkiem niezła, ale cała reszta to niestety kiszka :(

ocenił(a) film na 10
woxi

Film tworzył twórca komiksu więc film naprawdę fajny . Jednak by go w pełni pojąć polecam przeczytanie komiksów , to nie wiele raptem 3 tomy .To film dla tych którzy już są po lekturze . Bo oglądanie go na pałę nie ma sensu , to nie Rambo że obojętnie którą część weźmiesz zawsze chodzi o jedno . Tu musisz wiedzieć o co chodzi w całej lekturze , film to uzupełnienie dla fanów komiksu . Tyle jeśli o mnie chodzi . Ja po lekturze komiksu daje 10/10 i Wam też polecam , 3 tomy to pikuś , a satysfakcja ze zrozumienia ekranizacji komiksu którzy jest kamieniem milowym jest bezcenne . Atos żegna :)

ocenił(a) film na 8
atos8

Ooo, jeśli będę miał możliwość to komiks z chęcią sięgnę(skoro całość to 3 tomy) - za namiary na skany był bym wielce wdzięczny(hanss@iv.pl)...
Na film trafiłem przypadkiem, więc cudów nie wymagałem(zwłaszcza wizualnie) lecz ze względu na tematykę i klimat - bardzo mnie pozytywnie zaskoczył... a no i jeszcze ten smaczek w postaci Sigur Rós w tle(których dokonania cenie)...
http://www.youtube.com/watch?v=AJV7ZHfbwrY
Polecam, aczkolwiek film "nie dla wszystkich"(co można powiedzieć o prawie każdym filmie) ....to taka moja nic nie warta, subiektywna opinia;)

ocenił(a) film na 10
Hanss

Wiadomość doszła ?

ocenił(a) film na 10
Hanss

Bardzo Ciekawa muzyka sam podobnej słucham . Idealnie pasuje do tej sceny , chociaż ja wybrałbym bardziej coś z repertuaru takiej angielskiej kapeli Hawkwind

ocenił(a) film na 8
atos8

Ciekawy pomysł... aczkolwiek - imho Hawkwind(pierwsze płyty, reszty nie znam) pasował by chyba bardziej do filmów ala Fear and Loathing in Las Vegas - choć w nim go akurat nie było(mimo świetne ścieżki dźwiękowej);]

ocenił(a) film na 9
atos8

@atos8 Wiesz może gdzie mogę dostać te komiksy? Obejrzałem dzisiaj ów film i mnie zaintrygowała historia. Możesz napisać pod mój mail - arturdd.89@gmail.com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones