PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107899}

Immortal - Kobieta pułapka

Immortel (ad vitam)
6,0 10 721
ocen
6,0 10 1 10721
Immortal Kobieta pułapka
powrót do forum filmu Immortal - Kobieta pułapka

...amatorom SF z pewnością przypadnie do gustu i film.
Film diametralnie różni się od produktów made in Hollywood. Świat wykreowany na łamach komiksu "Trylogia Nikopola" a przeniesiony na ekran w parę lat później (dość swobodnie) jest wyjątkowy i ta oryginalność oraz klimat są najmocniejszymi stronami produkcji.
Nie ma większego sensu utyskiwać na niedoskonałość CGI. Efekty specjalne już nieco odstają jakością od tego co oferuje współczesne kino, nie oczekujcie perfekcyjnych modeli i kosmicznego odjazdu, ale to nie ten przemysł filmowy, nie ta estetyka i nie ten budżet. Niestety, filmowi brakuje też czegoś innego. W efekcie otrzymujemy film ciekawy, po bilalowsku magiczny i zapadający w pamięć, ale dla niewtajemniczonych nielogiczny i dziwaczny. Uznany za jednego z największych mistrzów europejskiego komiksu Bilal jest zwyczajnie słabym reżyserem. Najbardziej wytrwałym fanom i przeszukiwaczom sieci polecam dwa inne jego filmu: Bunker Palace Hotel iTykho Moon.

użytkownik usunięty
rafiol

"dla niewtajemniczonych nielogiczny i dziwaczny" - tez odnosze takie wrazenie, wbrew temu co stoi w opisie na filmwebie jest to synteza calej Trylogii Nikopola. Osobliwie to wyszło, że część filmu zreazliowano jako animację, część zaś stricte sfilmowano. Daje to ciekawe efekty - jednak kontrast pomiędzy niektórymi postaciami jest kuriozalny.

Sam pomysł zebrania tego do kupy nie wyszedł najgorzej - to jest niby przyszlość, ale dla mnie to alternatywan rzeczywistość;
Nie pamiętam kiedy rozgrywa się akcja komiksu ale zdaje mi się że około roku 2000, tu mamy 2094. Przydałby się temu większy rozmach.
W komiksie jest masa niedpowiedzen iniejasnośći - chociażby realia. W Cz.2 pojawia się Berlin - enklawa na terytorium Czechosowieckiego imperium... (NRD+Czechoslowacja)... jak to ugryźć? I to jeszcze z cyrylicą....
Jesli ktoś pokusiłby się o solidną adaptację, wyszłyby trzy niezwykle filmy;

Jednej rzeczy w tej serii nie rozumialem i nie rozumiem do tej pory: dzikie zwierzeta podrozjace pociagiem, na ulicach... podczas kontroli...
czy jest to przedstawienie ludzi na tej samej zasadzie co w bajkach Ezopa? A może to zwierzęta z ludzkimi umysłami?
Przyznam ze czytałem ten komiks bardzo dawno temu i przy pierwszym podejsciu odberalem go jako diabelnie przygnebiajace dzielo.

ocenił(a) film na 2
rafiol

jestem amatorem SF a film jest żenujący- i pod względem fabuły i kiepskiej animacji. Historia 'dla ambitnych i wrażliwych' trzynastolatek. Mega rozczarowanie.

ocenił(a) film na 10
zarazzapomnelogin

Jesteś amatorem, ale czy SF ? Tego nie jestem pewien... Film dobry, efekty to sprawa drugorzędna. Ciekawa historia, ciekawy klimat. Godny polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones