PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107899}

Immortal - Kobieta pułapka

Immortel (ad vitam)
6,0 10 724
oceny
6,0 10 1 10724
Immortal Kobieta pułapka
powrót do forum filmu Immortal - Kobieta pułapka

adaptacja

ocenił(a) film na 9

Moim zdaniem pierwsza po "Batmanie" Burtona bardzo udana adaptacja komiksu. Myślę, że w innych adaptacjach komiksów na obrazy filmowe duży udział powinni mieć twórcy pierwowzorów - tak jak Bilal w tym filmie. Wtedy być może udałoby się zachować klimat i atmosferę oryginału.

moscito

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Chociaż przyznam że jest jeszcze kilka udanych adaptacji komiksów (Kruk, Droga do zatracenia, Z piekła rodem i znajdzie się pewnie kilka innych) jednak jest to raczej ewenement w świecie filmu. Zauważ, że Bilal to komiksiarz europejski a komiks ze starego kontynentu od dawna stoi na zdecydowanie wyższym poziomie od jego amerykańskiego odpowiednika. Poza tym Bilal to Artysta przez duże "A", film jest niezwykły pod względem plastycznym i to stanowi jeden z największych atutów. Mam nadzieję że dzieło Bilala zachęci europejskich filmowców do ekranizowania komiksów bo może wyjść z tego bardzo ciekawa alternatywa dla wszelkich amerykańskich "facetów w rajtuzach". Z chęcią zobaczył bym np ekranizacje Thorgala a już z pewnością wyśmienity obraz mógłby powstać ze Szninkla.

Lanfeust

Ja bym chętnie zobaczył ekranizację Rorka (dwa pierwsze albumy możnaby upchać do jednego filmu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones