PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500891}

Incepcja

Inception
8,2 620 738
ocen
8,2 10 1 620738
7,8 47
ocen krytyków
Incepcja
powrót do forum filmu Incepcja

Czy to coś, na samym końcu się przewróciła, bo nie pokazali, tak mi się wydaje?

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

Celowo nie pokazali, żeby były rozkminy na ten temat

Sheilad

ohhh... no dzięki :)))

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

Ale dużo o tym czytałam i myślę, że się jednak przewrócił. Widzowie zauważyli, że Cobb posiadał jeszcze jeden totem - w śnie miał na palcu obrączkę, a na jawie jej nie miał. W końcowej scenie na jego palcu nie ma obrączki, co zapewne oznacza, że Cobb się obudził. Jest wiele innych teorii, ale ta przekonuje mnie najbardziej

Sheilad

Aha :)
Aż tak bardzo nie skupiałam się na detalach :)
a przypadkiem ,,to coś'' nie było totemem jego żony ?

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

Ja też tego bym nie zauważyła normalnie ;) Ale zgadza się, sprawdziłam
Bączek? Owszem, był, ale Cobb go sobie przywłaszczył po jej śmierci. A co?

Sheilad

A nic, nic :) po prostu chciałam się upewnić. :)) i jeszcze raz dzięki

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

Nie ma sprawy ;)

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

Tak jak ktoś już kiedyś napisał, uważam, że totem miał tylko odwrócić uwagę widza. Cobb wczesniej mówił, że jeśli pokaże się swój ''rozpoznawacz'' innym to ten przestaje działać, a on swój pokazał.

mpziom

Ok :) dzięki :)

mpziom

Bączek był mu potrzebny żeby sprawdzić czy nie jest w śnie żony. Swojego talizmanu czyli obrączki nie zdradził

ocenił(a) film na 10
achnozyk

Ta zasada się tyczyła bączka, ale pooglądam film jeszcze raz ;)

natalii03012000

Bączek - nie ma żadnego znaczenia na końcu filmu (czyt. czy się przewrócił czy nie) - bo w skrócie - cały film to sen Cobba (jak w sumie większość osób pisała).
Jeśli mogę tutaj spytać - by nie zakładać nowego wątku:
1 - Czy to co mówi Miles na początku: "Please, come back to reality?" - już zdradza, że Cobb faktycznie ciągle śni?
2 - O ile rozumiem taką koncepcję:
- Mall ginie we śnie (skacząc z hotelu) - a tym samym prawdopodobnie się budzi
- Wszystkie przesłanki Mall do Cobba "You know how to find me" "You know what U have to" - mają mu "podświadomie" powiedzieć że to ON śni i wie co musi zrobić aby wrócił do prawdziwej rzeczywistości? (czyt. zabić się)

To nie mogę pojąć jednej - bo z powyższą, że wszystko to sen kłóci się fakt tej nieszczęsnej obrączki. Gdzie rzekomo w "rzeczywistości" Cobb jej nie ma, a we śnie ją ma ... Ma ktoś tutaj może jakieś uzasadnienie jakoby we śnie raz ją miał, a raz nie? (tylko nie pisać - bo ją zdejmował :D )

slawek41

Nie wiadomo nic odnosnie tego baczka byc moze sie obudzil lub tez byl w sennej rzeczywistosci chcielibyscie 2 czesc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones