PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527837}

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones and the Dial of Destiny
6,4 37 483
oceny
6,4 10 1 37483
6,0 47
ocen krytyków
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
powrót do forum filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Były przecieki od ludzi oglądajacych pokazy przedpremierowe i podobno straszna kupa.
To że CGI jest bieda to wiadomo bo zazwyczaj to jest robione jako ostatnie w kolejności, ale oprócz tego było sporo komentarzy że scenariusz słaby i że sporo poprawności politycznej i nowej polityki Disney'a. Podobno lecą grubo po bandzie i w filmie zobaczymy cały komplet od LGHTV po BLM itd. Podobno gorzej niż Rings of Power pod względem polityki.

Jak ktoś ma jakieś przecieki to pisać tutaj.

Mam nadzieję że po pokazach przedpremierowych i feedbacku zdecydują się wyciąć co najgorsze.

ocenił(a) film na 4
EMERSION

Mam nadzieję, że nie będzie tragedii. Indy to moje dzieciństwo i wybieram się do kina. Myślę, że Ford który uwielbia Indyego również nie pozwoli na zbezszczeszczenie postaci. Mangold to dobry reżyser, drugi plan i Mikkelsen jako Niemiec wyglada solidnie. Pytanie jak scenariusz.

ocenił(a) film na 8
EMERSION

Te "przecieki" o pokazach przedpremierowych to bzdura; po pierwsze Disney nigdy nie robi takich pokazów dla dużych premier, więc dziwne by było, gdyby tu wyjątkowo takie były; po drugie autorem tych "przecieków" był pewien niesławny troll, więc jego jakakolwiek wiarygodność w tej sprawie jest śmiesznie niska; a po trzecie reżyser już wyjaśniał sprawę na twitterze i zapewniał że to wszystko stek bzdur. I jemu akurat wierzę, bo jakoś nie widzę, by taki dobry reżyser jak Mangold miał schrzanić sprawę, a i Ford też się pozytywnie wyrażał o produkcji (a jak wiemy, on akurat bardzo lubi postać Indy'ego, nie to co SW).

dorotagniedziejko1998


Przecieki na temat Star Wars Force Awakens i Last Jedi były mimo wszystko wiarygodne i dwa tygodnie przed premierą każdy wiedział że Han umiera - to tyle w kwesti tego jak Disney radzi sobie z przeciekami. A reżyser co ma powiedzieć? "Elo, tak to prawda, film ssie pałe"??? Wiadomo że będzie dementował. Pamiętasz jak były przecieki że showrunnerzy z Rings of Power mieli na pieńku z Tolkienem i specjalistami od Silmaliriona i było dementowane na twitterze że to stek bzdur i potem okazało się że wszystko co pisały pudelki na ten temat to prawda. Pamiętasz przecieki że Cavill ma spine ze scenarzystami Netflixowego Wieśka o nie trzymanie się książek i też było dementi na tt a pół roku później Cavill odchodzi.

Po drugie, ja też jakoś nie widziałem by tak dobry reżyser jak Ridley Scott miał schrzanić nowego Aliena a potem dałem ocenę 3. Tak dobry reżyser jak James Cameron miał 13 lat i nieskończony budżet żeby nakręcić najlepszy sequel wszechczasów w formie Avatara 2 i okazało się że cały scenariusz można streścić w zdaniu "ludzie źli, niebieskie stworki i natura dobre". A jak było ze Martinem Scorsese i Irlandczykiem? Nigdy nie wiadomo kiedy reżyser się wypali ale wiadomo że ten moment przychodzi nagle wraz z dużą produkcją. Pozatym często jest tak że producent wchodzi między wódkę a zakąskę i tak bardzo wpływa na decyzje reżysera że film już nie ma nic wspólnego z oryginalną wizją.

Ford natomiast jak każdy profesjonalny aktor promuje swój najnowszy film bez względu na to jak poszło. Nihil novi. Taki ma kontrakt i co zrobisz.

Nie napisalem że tak będzie napewno, w tytule masz "niepotwierdzone info", natomiast ostatnia dekada w Hollywood przyzwyczaiła nas już do spektakularnych niewypałów które próbują coś ugrać na trupie kultowego oryginału ale rozbijają się o politykę dużych graczy. Mam nadzieję że się mylę.

EMERSION

Co za komedia jak może 80 letni dziadek biegać z lassem i udawać że jest młody przecież to istna satyra Rambo i Stallone to np co innego ponieważ on nie wygląda na swój wiek a nawet jeśli to wygląda ciągle kozacko a Ford wygląda jak śmierć to kompromitacja

ocenił(a) film na 6
animal448

Ford wygląda dość młodo jak na swoje lata dałbym mu może z 70 max więc bez przesady

Pozawisior

Dokładnie. Jak na 80 lat to jest w świetnej formie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones