PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527837}

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones and the Dial of Destiny
6,4 37 013
ocen
6,4 10 1 37013
6,0 46
ocen krytyków
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
powrót do forum filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Smutno mi.

ocenił(a) film na 3

Czekałem na ten film z niecierpliwością, zaciekawieniem i ekscytacją. Zadawałem sobie pytanie, jak będzie wyglądał bohater Indiana Jones. Przecież to facet już w sile wieku. Ma tyle lat co moja mama...
Rozpocząłem z radością oglądać film. Akcja obrazu zawrotna i szybka jak pociąg w jednej ze scen. Niesamowite efekty i technika na najwyższym poziomie, odmładzająca Harrisona Forda w początkowych retrospektywnych scenach.
Niestety z biegiem filmu czegoś mi zaczęło brakować. Coś jest nie tak z tym obrazem. Nawet sceny z fantastyki bym wybaczył. Ale po zakończeniu kiedy wyszedłem z sali zrozumiałem, że - oczywiście według mojej opinii - nie tak zakończyli żywot filmowy głównego bohatera. Muszę nawet napisać, że scenarzysta zepsuł image Indiany. W żadnej scenie nie widziałem jego szelmowskiego półuśmiechu, nie zaśmiałem się ani razu z dowcipu czy sceny, jakie pamięta się z pierwszych części. Widziałem tylko gorycz, smutek, krzyk i nerwowość w ruchach aktora.
Coś mi tu nie zagrało i zastanawiam się, czy twórcy taką role wymyślili, czy to aktor mający już tyle lat takiego bohatera chciał stworzyć? Przecież powinni kończyć cykl filmów świetną akcją z humorem, przypomnieć mi bohatera z moich młodych lat i bym mógł pokazać dzieciom gwiazdora moich czasów, będącego ponad wszystkimi transformersami itp.
Ps. Zastanawiam się, czy Harrison Ford nie dał cienia takiego charakteru w ostatniej części serii Gwiezdnych Wojen.

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Kwapien

Myślałem tak samo... Co się dzieje ? Czy aktor jest chory czy tak miał grać? Dramatyczny dolujacy obraz. Kocham 3 pierwsze części wracam do nich bardzo często. Nawet 4 była znośna ale to ? Pomyłka. Smutne tragiczne zakończenie serii. Nigdy nie powinno powstać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones