PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527837}

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones and the Dial of Destiny
6,4 37 252
oceny
6,4 10 1 37252
6,0 46
ocen krytyków
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
powrót do forum filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Podczas sceny pościgu w Maroko Indiana zwraca się do Heleny i mówi coś w stylu - "Co się z Tobą stało przez ostatnie lata" a ona na to - "A CO? DZIWISZ SIĘ ŻE JESTEM PIĘKNĄ, ZARADNĄ, SILNĄ I NIEZALEŻNĄ KOBIETĄ???" :D To teraz tak filmy będą wyglądać? Że z widza robi się totalnego debila i wylewa się mu na łeb garnek pełen feministycznego bełkotu? Przecież widzimy że Helen sobie radzi, że pędzi, skacze, strzela, rozwiązuje zagadki, ciągnie momentami nawet za fraki Indiego jak jakiegoś niepełnosprawnego dziada który ma dwie lewe ręce. Tak naprawdę wszyscy w tym filmie są niepotrzebni, bo Helka świetnie sobie sama daje rade. Ale nie! :D To trzeba zaakcentować jeszcze dla pewności żałosnym tekstem żeby widz wyszedł z kina i na pewno pomyślał - "Boże, te baby to jednak bijo na łeb tych tępych, ciamajdowatych chłopów ". Powinni na końcu jeszcze wywalić wielkie napisy na cały ekran - "WŁAŚNIE WIDZIELIŚĆIE JAK NIEZALEŻNA, SILNA KOBIETA SKOPAŁA DUPE NAZISOTOM I URATOWAŁA DUPE INDIEMU"

ocenił(a) film na 2
Eskim0s

Serii obcego nie oglądałeś? Żyłeś po kamieniem? O Larze Croft słyszałeś? Jakie to są lata? Przypomnieć? Kobiety były silniejsze, dzisiejszy feminizm osłabia kobiety, daje im przywileje nie równość a kto potdzebuje przywilejów? Inwalidzi, stsrsi, niedołężni i ... kobiety. Im bardziej brniesz w socjaluzm tym bardziej polecam chwycić ponownie powieści Orwella

ocenił(a) film na 6
Buker7

chyba zmienili ten tekst ale nie wiem czy na lepszy bo ja uslyszalem obrotna ponetna kobieta z klasa - to ponetna tylko mnie rozbawiło
ani figury , ani ladnej buzi no i nos co najmniej dla dwóch

Buker7

Zupełnie jak Re... znaczy sie MARY SUE z gwiezdno-wojennych sequeli (dla mnie niekanoniczne) od disneya, która bez treningu w mocy i walce rozwala wszystkich.

ocenił(a) film na 6
Buker7

Przebojowość i nachalne frazesy to jeszcze pół biedy, ale z tą urodą to przesadziła..

Buker7

Ty to jednak musisz mieć ogromne kompleksy. Ale żeby próbować je leczyć w Internecie? Tak przy wszystkich? Bleh

ocenił(a) film na 6
dibdibon

Nie przejmuj się jego kompleksami, przejmuj się swoimi. Zwłaszcza, że wydaje ci się, ze ich nie masz.

ocenił(a) film na 6
Buker7

W sumie zachowała się, jak większość kobiet na ulicy, w pracy, w szkole...

Kobiety z natury są próżne, łase na komplementy, żądają szacunku same go nie okazując ani mężczyznom ani sobie nawzajem.

ocenił(a) film na 5
Buker7

W tym filmie to jeszcze całkiem dobrze wygląda. Przynajmniej nie robią z bohaterki chodzącego ideału i kolejnego wcielenia Matki Boskiej Feministycznej, bo bliżej jej raczej do takiego Hana Solo w spódnicy.

ocenił(a) film na 6
Buker7

Jakim trzeba być matołem, żeby wziąć to za coś innego niż zwykły żart...

ocenił(a) film na 7
Buker7

Niestety, kolejna "Silna i niezależna postać Kobieca", ile można? rozumiem ze tak Panie leczą swoje kompleksy, ale to niszczy kino

Buker7

Nie zrozumiałeś sarkazmu- to było raczej subtelne wyśmianie 3 fali feminizmu i wyzwolenia kobiet.

ocenił(a) film na 6
Buker7

Bez przesady typie. Indiana spytał się jej, jakim cudem stała się tym kim się stała, kiedy gonił ich marokański gangster z którym była zaręczona po aukcji gdzie sprzedawała zabytki.
Więc ona mu odpowiedziała czy chodzi mu o to, czy chodziło mu o to że stała się dzielna, piękna, odważna i niezależna (chociaż self-sufficient można też zrozumieć jako samowystarczalna).
W skrócie to był żart, a ty go nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 3
Buker7

"To teraz tak filmy będą wyglądać? "
Zachodnie? No już tak wyglądają od kilku lat przynajmniej. Snowpiercer mi się przypomina, gdzie chudziutka blondyna obija swoimi mikro-piąstkami wielkiego faceta. Rączki jak patyczki, ale SILNA KOBITA! :D Hoho, jaka silna.

ocenił(a) film na 6
Buker7

Może to był dowcipny komentarz do polityki Disneya.

ocenił(a) film na 2
Buker7

Nnajlepsze jak kradzież nazwali kapitalizmem a nie socjalizmem - bo akurat to wyhodowało tego paszkwila i tym faktycznie jest kradzie. Potem się dowiadujemy, że ów bohaterka ma super pamięć i zapamiętała 7 notatników ojca. Po co nam uniwerki, biblioteki, skoro kobity mają taką pamięć? Indy załatwi łodź - to jego rola, wykształconego archeologa... szkoda gadać, szkoda strzępić ryja

ocenił(a) film na 3
Buker7

Piękne słowa kolegi wyżej na temat kiepskiego filmu. Szkoda mi tylko Harrisona Forda.

Victory_Obreb

Najlepsze w tych wszystkich waszych komentarzach jest to że zaczęło się od błędnego tłumaczenia, w oryginale brzmi to inaczej i interpretacja też się zmienia. Więc gownoburza jak zwykle bez sensu. Jedyne z czym się zgodzę, ze ta aktorka pasowala do roli nak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones