PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98925}
7,6 18 987
ocen
7,6 10 1 18987
7,5 10
ocen krytyków
Infernal Affairs: Piekielna gra
powrót do forum filmu Infernal Affairs: Piekielna gra

Bo tak to bym nie zrozumial tego filmu, wszyscy aktorzy wygladali tak samo ;o

hupcio

No... to mnie troche wnerwia w azjatyckich filmach, ciężko się nieraz połapać kto jest kto ;p szkoda bo są pincet razy lepsze od USA itp...

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Trzeba się zwyczajnie skupić to nie jest film na zmęczony umysł, pod koniec wszystko się klarownie wyjaśnia aczkolwiek czuję lekki nie dosyt by dać 10 . Film jak najbardziej dobrze rozplanowany i na emocje również działa, zwroty akcji są, film z 2002r dla mnie bomba.

Jedna z najlepszych azjatyckich produkcji bez zbędnych "bajerów".

UPADLY_WIDZ

pińset razy lepszy od USA? Mam nadzieję, że dziś jesteś troszkę mądrzejszy :D

ocenił(a) film na 7
hupcio

generalnie gdybym wczesniej nie obejrzal amerykanskiej wersji to bym raczej w niektorych momentach sie nie polapal o co chodzi i dlaczego... :)

Pomimo że mam sentyment do Hong-Kongu (byłem tam pare razy, także w miejscach, gdzie kręcono sceny) i film ma fajny klimat to jako całokształt jednak wole wersję Scorsese. Także za zakończenie ( akcja w windzie i ostatnia scena z Wahlbergiem)

ocenił(a) film na 9
bilson

Wersje? Infiltracja to jest bezczelna zżyna.

sucinum

10 razy lepsza od oryginału to "zżyna"

ocenił(a) film na 9
PabloAbruzzi

10 razy? a czemu nie 100? zżyna klasy C

sucinum

Klasy c? Twierdzisz, że "Infiltracja" Scorsese to film klasy C?

ocenił(a) film na 9
PabloAbruzzi

twierdzę, że robiąc coś z kina klasy B na rynek US to minimum jest C

sucinum

Gust gustem, ale za takie głupoty powinieneś z przyzwoitości poczytać o charakterystyce kina C. Infiltracja przez wielu jest uważana za Ojca Chrzestnego gatunku kryminał-thriller - wszystko od scenariusza, przez bohaterów, aż po montaż jest tam na poziomie klasa światowa... zresztą przejrzyj opinie krytyków, widzów i liczbę nagród/nominacji. Wszyscy nie mogą być w błędzie.

ocenił(a) film na 9
PabloAbruzzi

gustem? Od scenariusza, który jest kalką? Bohaterów, czyli podkręconą obsadę pierwszo i drugoplanową z oskarowych gwiazd? To jaka ma być klasa jak nie "światowa"?
Ale wiesz, że nominacje to głównie za nazwiska?

sucinum

Taa, Nicholson dostaje nagrody na nazwisko od urodzenia, jego kunszt na pewno nie ma tu nic do rzeczy. Kalka? Akcja "Infernal Affairs" działa się w Bostonie? Naprawdę udało im się tak znakomicie oddac charakter Irlandczyków z Massachusetts? Łał. Te dialogi, sytuacje, wiarygodność, napięcie, nawiązania do kina gangsterskiego... ten Scorsese to jednak złodziej ;))

hupcio

Witaj. Mam zamiar obejrzeć ten film, ale są jakieś remake, podobne produkcje, więc od czego mam zacząć, żeby się nie gubić?

ocenił(a) film na 7
Danielultras1

Ja zacząłem od Infiltracji, czyli amerykańskiej wersji tego filmu. Jest bardziej przejrzysta.

hupcio

Gubię się naprawdę. Jedynie nazwę filmu słyszałem kiedyś tam od kogoś. Mógłbyś podać link do wersji azjatyckiej oraz amerykańskiej?

ocenił(a) film na 8
hupcio

muszę się z tobą zgodzić; film ŚWIETNY, ale ja miałem wrażenie, że wszystkie role gra ten sam aktor! szczególnie tyczyło się to retrospekcji, czy jakoś tak, tzn. sytuacji, w których wracali fabułą do lat młodości głównych bohaterów; później sprawę ratował trochę wąs jednego z aktorów; ale tak to już jest, że ludzie mają problem z "powtarzalnością" twarzy osób innych ras ; d

dacruma

Oglądam azjatyckie filmy od dawna i informuję, że od praktykowania efekt "takich samych Chińczyków" znika.

Ewa_Spala

Dokładnie. :) Zresztą Tony'ego Leunga Chiu Wai wszędzie poznam :)

Ewa_Spala

A czym się różnią, bo chciałem se obejrzeć, ale się boję?

hupcio

Mi się mylili tylko na samym początku, jak pokazywali ich młodszych w tej przeszłości, a później już nikt mi się nie mylił, chociaż nie oglądam za wiele azjatyckiego kina.

ocenił(a) film na 10
hupcio

Jesteś po prostu za głupi, by ogarnąć film :D Dlatego pierwej potrzebujesz obejrzeć wersję dla idiotów.

ocenił(a) film na 9
DzakDzionslo

Pierwszy był Wydział wewnętrzny.

DzakDzionslo

Dzak, w punkt!

ocenił(a) film na 8
hupcio

Jak można uważać, że dwójka głownych bohaterów wyglądała tak samo? Już nie przesadzajcie..

hupcio

ale to częsta przypadłość w azjatyckich filmach - chińskich, japońskich, koreańskich, podobieństwo wszystkich wokoło. Często trzeba naprawdę sie skupić zeby rozróżnić bohaterów

ocenił(a) film na 5
hupcio

Niedobry. W zasadzie wszystko jest tu nie tak: charakterystyka postaci, motywacje, psychologia, kuriozalne inscenizacje i rozwiązania fabularne... Potworne rozczarowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones