PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99445}

Iniemamocni

The Incredibles
7,0 145 064
oceny
7,0 10 1 145064
7,2 30
ocen krytyków
Iniemamocni
powrót do forum filmu Iniemamocni

Sam się zdziwiłem jak się o tym dowiedziałem, Brad Bird (reżyser filmu) powiedział że akcja jest umiejscowiona w alternatywnych latach 60'tych (dokładniej to w roku 1962), twórca inspirował się serialami i filmami z tamtych lat :)
Jak jesteście ciekawi to odsyłam do linku:
https://ohmy.disney.com/movies/2016/03/03/incredibles-set-in-1960s/

ocenił(a) film na 10
WujekKoszar

Mmm, coś kojarzę, że gdzieś o tym czytałem, ale tu są mocniejsze dowody :D

ocenił(a) film na 9
WujekKoszar

Na lata 60. mi to nie przypomina. Ewentualne ten początek filmu gdzie Elastyna z Bobem byli jeszcze młodzi.

Andrzejcoolziomek

Jak to nie przypomina, przecież styl i architektura tamtych lat jest widoczna wszędzie w tym filmie (dom rodziny Parr na przykład).

WujekKoszar

To jest raczej oczywiste już w pierwszych minutach filmu, kiedy widzimy samochody i umundurowanie policyjne z tamtego okresu.

WujekKoszar

zadne odkrycie to po porstu widac i czuc... klimacie...

ocenił(a) film na 10
WujekKoszar

Dokładnie. Sam rok 1962 chyba też jest symboliczny: wtedy właśnie wyszedł pierwszy film o Jamesie Bondzie, z której to serii "Iniemamocni" czerpią przecież garściami

ocenił(a) film na 10
WujekKoszar

to widać po stylistyce filmu że czasy są starsze, ale że aż tak to nie wiedziałam, jeszcze jak Bob i Helen byli młodzi to faktycznie, ale potem już bardziej nowocześnie, jak lata 80 i później :)

ocenił(a) film na 10
Wictorias

Bo film jest anachroniczny, pojawiają się w nim gadżety które były przewidywane w komiksach tamtych lat, na przykład globalna lokalizacja która pojawiła się ledwie kilka lat przed akcją filmu, a do masowego użytku weszła w latach 80tych. To taka bardziej optymistyczna wersja historii ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones