PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99445}

Iniemamocni

The Incredibles
7,0 145 197
ocen
7,0 10 1 145197
7,2 31
ocen krytyków
Iniemamocni
powrót do forum filmu Iniemamocni

...dla młodego widza. Zła energia, krzyki, kłótnie, toksyczna atmosfera w rodzinie, zeschizowane
postacie (Edna, Syndrom), wybuchy, śmierć (źli, superbohaterowie), "kurdy" i "cholery" jako
przerywnik w co drugim zdaniu. A szkoda bo sam pomysł jest niezły ( w końcu dostal Oscara). A może to winna polskiego dubbingu? W każdym razie animacja nieprzyjemna w odbiorze, ale
może dlatego, że nie jestem współczesnym dzieckiem...

ocenił(a) film na 8
ProF_A_N_

Film jak najbardziej i dla dzieci i dorosłych. Oglądałem go jako dziecko 7 lat temu i bardzo mi się podobał. Dzieci nie czują tej złej energii, nie widzą że zeschizowanych postaci, ani nie przejmują się słowami "kurde" albo "cholera'. Już w tedy w szkołach funkcjonowały gorsze słowa.

ocenił(a) film na 7
ProF_A_N_

Zgadzam się z przedmówcą. Zamiast zakazywać "Iniemamocnych" warto przyjrzeć się serialom animowanym bez fabuły , sensu i ze zidiociałym humorem jak "Fineasz i Ferb".

ProF_A_N_

Uważasz, że dziecko powinno żyć w izolacji od prawdziwego świata i nie powinno rozmawiać się z nim o śmierci, toksycznych rodzinach, przekleństwach i kłótniach? Trzeba przed nim udawać, że życie jest różowe i łagodne, żeby potem takie dziecko czuło wielki szok przy pierwszym poważnym życiowym problemie?

ocenił(a) film na 10
doorshlaq

Zgadzam się z tym. Ja osobiście uwielbiam Iniemamocnych i oglądałam ich już jako dziecko (miałam może 6-7 lat). I bardzo lubię klimat w tym filmie : )

ocenił(a) film na 9
natka17_1998

Właśnie. Dopiero oglądając to ostatnio ogarnęłam się, że tam były te "kurdy" i "cholery", a także spora ilość przemocy. Dla mnie liczyło się po prostu to, że jest megaakcja, fajny humor i epickie postacie. Pamiętam jak cytowałam ten film będąc małym dzieckiem. I naprawdę uważam, że film jest super. :)

ocenił(a) film na 10
ProF_A_N_

Moim zdaniem to najlepsza produkcja pixara i w końcu świat przedstawiony nie jest wyidealizowany jak w większości animacji a bohaterowie mają bardziej realne problemy. Bardzo mnie też cieszyło, że nie było tych kiczowatych i żenujących scen, w których wszyscy zaczynają śpiewać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones