PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99445}

Iniemamocni

The Incredibles
7,0 145 197
ocen
7,0 10 1 145197
7,2 31
ocen krytyków
Iniemamocni
powrót do forum filmu Iniemamocni

narzekacie ze takie beznadziejne to spolszczenie, to pytam jak byscie to spolszczyli inaczej? tak, zeby zaczynalo sie na "I" (wszak to jest koniecznosc). bo ja innej opcji nie widze.
a jak sie nad tym zastanowic, to polskie 'Iniemamocni' dodaje dodatkowa, polska nutke humoru, ktorego w tytule oryginalnym nie bylo (przynajmniej nie wiele).
i mowie to z punktu widzenia studenta filologii angielskiej na UW.

remington

Bo jest beznadziejne.
Jesli juz tlumaczyc wszystko, to dlaczego Shrek w Polsce nazywa sie Shrek?

VvX

OMG ; p Shrek to nazwa wlasna przetlumaczenie tego jest paradoksem, niemozliwe a Incredibles to chyba przymiotnik nieprawdaz ?

Krasnolud

Shrek to nie tylko imie (tak sugerujesz - nazwa wlasna)

VvX

Jasne. Imiona też można tłumaczyć. Tom -Tomek. Kate - Kasia.

użytkownik usunięty
The_Perfect_Drug

eeeeejjjjj Panowie !! no bez przesady... Iniemamocni może nie jest doskonałe ale ważne, ze film spoko..

Dobrze, jeżeli nawet, to jeżelibyście próbowali przetłumaczyś imię "Shrek" to słucham propozycji... Czegobyście nie wymyślili, brzmiałoby to wieśniacko w porównaniu z oryginalną nazwą. Dobrze, że nie nazwali go Szymon Ogr :D

Lubie_chipsy

Drogi Waflu, umiesz czytac ze zrozumieniem?
Napisze to najprosciej jak potrafie - Shrek to nie tylko imie, w jezyku angielskim to slowo "cos" oznacza

VvX

Dobra spokojnie, już się nie czepiam :D Uważam tylko, że dobrze jest tak jak jest... A tak na marginesie, ktoś wie co oznacza "Shrek" ? Przpraszam wszystkich do których się dosrałem, po prostu mnie ni słuchajcie :P

Lubie_chipsy

Ja wiem, ale nie powiem, zeby nie bylo ze "szpanuje" ;p
Odpowiedzi niech udzieli student filologii angielskiej, ktory zalozyl ten temat.

ocenił(a) film na 6
remington

"Idioci"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones